BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolko ja tu vidim da se pise jedina mogucnost na koju bi toda realno mogao pucati je da je to protuustavno..neko prije rece da je takva odredba u starom zakonu bila protuuustavna???..ako je tako onda ce sigurno biti opet…
to je kolko vidim po ovoj dosadasnjoj raspravi jedino ono sta se istice da bi moglo pomoci nasem gazdi

Dunlop, ako Ustavni sud kaže da je to protuustavno to se odnosi samo na gubitak upravljačkih prava.
Obveza ponude i dalje stoji i u tom slučaju.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

…je,je padaju na tebe tvoji troškovi i troškovi suprotne strane…a oni pamet da ti stane…

…tako da je taj dio najnezgodniji uz naravno neočekivane pravne začkoljice…

…plus činjenicu da si umrtvio svoje dionice i čekaš Godoa…


kolko ja tu vidim da se pise jedina mogucnost na koju bi toda realno mogao pucati je da je to protuustavno..neko prije rece da je takva odredba u starom zakonu bila protuuustavna???..ako je tako onda ce sigurno biti opet…
to je kolko vidim po ovoj dosadasnjoj raspravi jedino ono sta se istice da bi moglo pomoci nasem gazdi

Dunlop, ako Ustavni sud kaže da je to protuustavno to se odnosi samo na gubitak upravljačkih prava.
Obveza ponude i dalje stoji i u tom slučaju.

lp
[/quote]

pa jebemu misa kolko mi tu "pravnici" analiziramo ovo je onda jasno ko dan 🙂
treba samo imat vremena i hrabrosti i vjerovat u to i stvar je vise manje jasna..
slazem se s tobom da je trazio onu procjenu zbog vjerovatno ovog slucaja

…što ti vrijedi tužba ako nakon 3-4 godine dionica višestruko poraste ili vidiš da si mogao tri put više zaraditi da si njome malo trejdao…

…i parica malo potrošio u međuvremenu…

…da se razumijemo nikog ne odvaćam,ali ja sam veliki protivnik sudskog sporenja…

Plavi, poanta je u tome da je ovo banana država, da su zakoni pisani kak se kome prohtije, da je novi ZTD katastrofa, a ZPDD još veća katastrofa (koji zakonodavac stavlja u novi zakon odredbu koja je prethodno proglašena neustavnom, a to su izrazito važni zakoni za funkcioniranje gospodarstva jedne države, a di su sve nebuloze u ovršnom zakonu, u stečajnom zakonu itd…)
Al nema veze, nećemo se predati!

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”


…što ti vrijedi tužba ako nakon 3-4 godine dionica višestruko poraste ili vidiš da si mogao tri put više zaraditi da si njome malo trejdao…

…i parica malo potrošio u međuvremenu…

…da se razumijemo nikog ne odvaćam,ali ja sam veliki protivnik sudskog sporenja

Tako je, mirenje i arbitraža 🙂

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

…naime,toliko je tu kombinatorike prisutno,tako da vam nitko ne može jamčiti kako bi se to moglo završiti…

…a što će vam spora pravda,pogotovo ako od nje imate više štete nego koristi…

Nisam pravnik ali mislim da ste izrekli puno pogrešaka na zadnje dvije stranice koristeći kraticu US.
Toda se može žaliti na Upravni sud(US) a na Ustavni sud(US) može podnijeti ocjenu ustavnosti zakona zbog gubitka upravljačkih prava………..možda griješim [sad]


…što ti vrijedi tužba ako nakon 3-4 godine dionica višestruko poraste ili vidiš da si mogao tri put više zaraditi da si njome malo trejdao…

…i parica malo potrošio u međuvremenu…

…da se razumijemo nikog ne odvaćam,ali ja sam veliki protivnik sudskog sporenja…

pa ako ti dionica poraste odustaneš od tužbe. Imati ćeš jedno ročište max dva, uostalom ovo je situacija di je sve jasno i di dobijaš ziher … znam jer sam u jednom takvom sporu osobno. Problem je što traje sporo ali si siguran da ćeš za tu dionicu dobit 300+ kamate a ovako nisi!

Cookie Monster


ali ja sam veliki protivnik sudskog sporenja…

i ja isto…spreman sam otpisat kamate [smiley]


…je,je padaju na tebe tvoji troškovi i troškovi suprotne strane…a oni pamet da ti stane…

…tako da je taj dio najnezgodniji uz naravno neočekivane pravne začkoljice…

…plus činjenicu da si umrtvio svoje dionice i čekaš Godoa…

Troškovi odvjetnika su otprilike 1% od vrijednosti spora…
Tvoji mogu biti i manji, ovisno o tvojem dogovoru sa odvjetnikom, a njihovi u slučaju da ih ti plačaš, nemogu biti veći od odvjetničke tarife, a to je otprilike toliko…

Tarife u prilogu, pa pokušaj sama izračunati:
http://www.hok-cba.hr/Default.aspx?sec=41

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

…al ste optimistični…a dobro je to…al nažalost iz iskustva znam da je život nepredvidiv,a zakoni ,propisi se sporo i teško primjenjuju…

…naravno vi ste sto posto uvjereni da im žalba na Upravnom sudu pada,a što ako nije tako?

…tu opciju ne uzimate u obzir?????

New Report

Close