BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Brancin
Da, samo je pitanje tko je i kad poslao zahtjev za ocjenu ustavnosti (pogledaj si rokove unutar kojih je USRH dužan postupati).

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

Fala Brancin na odgovoru….

Glede Ustavnog suda, on bi trebao podnjeti žalbu Ustavnom sudu i US bi trebao donjeti odluku malte ne odmah da je stvar neustavna. I sve tu u roku 60 dana (danas već i manje) koliko ima prostora…




…a vidi vidi kako razno razne ptičice i oni kod kojih teče med i mlijeko povlače dioničicu za uho da poraste… [yawn]

Ne treba nju povlačit,iće ona i bez toga,a ti ako imaš snage poteži je za drugo uho na dolje pa će mo vidjet ko će biti jaći.I opredjeli se što bi htjela već jednom.Također napominjem da je danas ponuda i za Merkator.
[/quote]

nema vajde od potezanja silom dionice gore jer bez nove KONKRETNE i PROVJERENE vijesti nema razloga za rast belja iznad 90 kn! što se mercatora tiče, ako toda dade ponudu i uđe unutra, onda sam uvjeren da duže vrijeme neće biti ništa od ponude za Belje jer jednostavno neće imati 800 milja kuna za tako nešto! više mu se isplati da ga poneki dioničar tuži na sklapanje ugovora pa se s njima godinama natezati po sudu [rolleyes]
[/quote]

Koja shizoidna situacija: da nema obaveze o preuzimanju ako kupi Mekator to bi se smatralo pozitivnom vijesti i dijonica bi rasla, no ako preuzme Merkator uz obavezu preuzimanja Belja, Belje neće rasti jer Agrokor neće imati novaca za preuzimanej Belja.

Imal ko rezervnu varijantu: ukoliko Agrokor ne kupi Merkator a postoji obaveza preuzimanja Belja što će se dogoditi s Beljem?

U principu, nakon što su sve odluke donešene a Belje nije stopiorano mislio sam da će Todorić ispast gentleman al tako da i od dijoničara traži da budu gentlemani; dakle biti će dokaptalizacije, al će udjelničari dobiti isplatu, ono, na rate, u naturi, bonovima, grobnim mjestima itd. Nisam očekivao baš ovako nizak gard.

@all

Hvala na odgovorima….

O novoj upravi Hanfe ipak iduća Vlada
Vaš link

Žestokim finišem mandata izazvao je oprečne reakcije i različita tumačenja motiva. Ona su se mahom vrtjela oko toga u koju bi se instituciju mogao skrasiti i kojoj se političkoj struji novijim potezima približava. Utoliko su informacije da bi mogao biti voditelj Ureda Europske unije za borbu protiv prijevara, OLAF-a, pomalo iznenađujuće. No ujedno čine jasnijom poruku iz nedavnog istupa na temu svježijih odluka Hanfe i javnih prozivki pogođenih: Uostalom, vidimo se u EU.

Također, današnja objava rješenja u N.N.

14. Rješenje kojim se utvrđuje da je za društvo Agrokor d.d., Zagreb, 12. rujna 2007. nastala obveza objavljivanja ponude za preuzimanje dioničkog društva Belje d.d. Darda, Darda
Narodne novine br.: 116

Toliko o tome…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@ BSOD

Rok će ubrzo isteći pa će sve biti jasno…

Osobno vjerujem da nema ozbiljne šanse da US donese takvu odluku koja bi pogodovala onima koji nisu ispoštovali ZOPDD, a još manje da se to desi u roku koji bi odgovarao Agrokoru ili Dalekovodu, odnosno nekim od trečih, ali naravno da je sve moguće…

Samo je mala vjerojatnost… [rolleyes]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]


Fala Brancin na odgovoru….

Glede Ustavnog suda, on bi trebao podnjeti žalbu Ustavnom sudu i US bi trebao donjeti odluku malte ne odmah da je stvar neustavna. I sve tu u roku 60 dana (danas već i manje) koliko ima prostora…

Pisalo je da je taj zahtjev već podnesen prije ovog slučaja…Toda bi mogao samo malo ubrzati odluku US….i nitko mu ne bi ništa mogao prigovoriti jer su zahtjev podnijeli drugi [rolleyes]

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.

…daklen,ako na Ustavnom sudu već postoje te tužbe,eventualni pozitivni ishod vrijedi za svih,znači i za Agrokor…ne znamo koliko dugo već te tužbe stoje na Ustavnom sudu,ali podsjetit ću vas na nešto…

…Ustavni sud je nažalost često u funkciji vladajućih struktura…

Siguran sam da će ponudu dat tek nakon što iscrpi sve druge mogućnosti, uz max odugovlačenje.

Cookie Monster

ma mozemo se mi igrati prava kolk hocemo..zakon o trgovackim drustvima ima jedan malo poveci broj stranica i vjerovatno todi pruza razno razne druge mogucnosti..radi svega toga ja sam vec pristupio pravnicima koji ce mi malo ispitati stvar na sudskim instancama..ovo za sad ide po prijateljskim linijama a onda to moze i potrajati jer je pro bono..
al mislim da cu vec i sutra otici do onog odvjetnickog ureda kojeg je netko ovdje stavio i traziti pravni savjet i koje su mogucnosti i posteno platit. pa da vidimo sta kazu.

kolko ja tu vidim da se pise jedina mogucnost na koju bi toda realno mogao pucati je da je to protuustavno..neko prije rece da je takva odredba u starom zakonu bila protuuustavna???..ako je tako onda ce sigurno biti opet…
to je kolko vidim po ovoj dosadasnjoj raspravi jedino ono sta se istice da bi moglo pomoci nasem gazdi (kojeg svi volimo naravno i zelimo mu da sto duze pozivi jer je zbilja sposoban…al daj da se i mi malo okoristimo od tih silnih godina zivciranja i gubitaka) da bas ne ispljune tolke milione za nesto sta mu u ovom trenutku nije napeto al sigurno nije bacanje..

meni sigurno nece biti strano uci i u neku pravnu bitku taman trajala i malo duze samo da ne kosta puno..al mi se cini da tu nebi trebalo biti previse rocista nego vise odugovlacenje…
naravno vjerujem da dok ta bitka traje i to belje moze na burzi otici na puno vise cjene pa ce postati bespredmetno.

Ma, da itko od ulagača vjeruje da će pravna država profunkcionirati, danas ne bi lelujali oko cijene od 90 kuna, već oko cijene od 290 kuna….to je poanta. Izgleda da nitko, ali nitko ne vjeruje da će sve ići po zakonu, odnosno po rješenju hanfice nam drage. Nisam izgubio nadu, samo konstatiram činjenice..
🙂

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”


Ma, da itko od ulagača vjeruje da će pravna država profunkcionirati, danas ne bi lelujali oko cijene od 90 kuna, već oko cijene od 290 kuna….to je poanta. Izgleda da nitko, ali nitko ne vjeruje da će sve ići po zakonu, odnosno po rješenju hanfice nam drage. Nisam izgubio nadu, samo konstatiram činjenice..:)

Baš sam htio ovo napisati. Lijepo je bilo malo špekulirati na Belju, ali sve ostalo…

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

New Report

Close