BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


No, Nemojte misliti da će to ići brzo i lako.. Ipak bi na suprotnom strani imali vrlo, vrlo mocnog protivnika. Moje je mišljenje da do istog uopće neće doći. Agrokoru u bilanci mora iskazati obvezu za preuzimanje sto mu je skoro isto kao da je i ispostuje.

…a dionice cijelo to vrijeme blokane…jer ih ne smiješ prodat…a ekipa trejda…ah,tko bi to izdržao…




@Alabama
, netko od dioničara, Hanfa sigurno nije.


@Savage
, još ne znam točno, ako sam dobro shvatio, prvo ide zahtjev na koji se Agrokor mora očitati i tek po odbijanju ide tužba…ali znam da je Hanfino rješenje konačno i neodgodivo, eventualna Agrokorova tužba Upravnom sudu je sasvim drugi predmet koji nema direktne veze sa zahtijevom dioničara za obvezatnim sklapanjem ugovora o prodaji dionica, indirektno , Agrokor može zatražiti mirovanje do rješenja Upravnog suda ali ima male izglede za time.
Uglavnom, odvjetnica mi je načelno rekla da je ovo win slučaj i da se Agrokor nikako ne može izvući od obveze za preuzimanje međutim, uzela si je par dana da se uputi i proući predmet.

Niste u pravu. U Riješenju piše sljedeće:
Podredno, društvo AGROKOR d.d. ističe da je povećanje temeljnog kapitala ništetno te da isto nije niti steklo 2.700.000 dionica Ciljnog društva jer je u predmetu posl. br. P-953/10 podnesena tužba radi utvrđena ništetnosti Odluke o povećanju temeljnog kapitala izdanjem dionica, a pred Visokim trgovačkim sudom Republike Hrvatske je u tijeku postupak po žalbi tužitelja, pa stoga predlaže prekid postupka koji se vodi pred Agencijom dok nadležni sud ne riješi navedeno prethodno pitanje

Zar sam Agrokor ili "netko u njegovo ime " nije mogao tražiti da se povećanje temeljnog kapitala proglasi ništavnim.
Razmislimo malo. Skupština 2007. godine, tužba radi ništavnosti tek 2010. godine( na temelju te tužbe traže odgodu postupka kod Hanfe). Tužba odbijena, odvjetnik otkazan. Što bi se desilo da su odluke Trgovačkih sudova bile drugačije. Nova skupština, bez pogreške koju su napravili u staroj, cilj ispunjen.
Obratite pozornost ( već sam to napomenije )na vremensku kronologiju žalbi , tužbi riješenja i cijene od 19.05 na ovamo.

[/quote]

Nije mi jasno što točno želite reći. Ovo boldano što si ste napisali je žalba agrokora koja je kasnije odbijena.

Da su odluke TS bile drugačije mi sad nebi pisali na ovoj temi o preuzimanju.


@drazen

Thx. U jednu ruku su i dioničari LRHa pomogli u presedanu koja će jednog dana omogućiti dioničarima Belja bržu isplatu.

Dosadni ste…pogotovo Bakica koja sad bi tužila …sad pak nebi tužila…pa bi malo trejdala…..pa bi malo zblokala…mislim [rolleyes].

Koga briga što je bilo na kojem sudu,evo još jedanput – institucija Hanfa je odradila svoj posao,imamo rješenje o obvezi davanja ponude,rješenje je pravomočno, eventualna tužba u.sudu ne odgađa ništa.
To je sve što trebate znati.
Naravno da su htjeli poništiti onu sramotnu dokapitalizaciju po 100 kuna s isključenjem malih jer su shvatili kakvu su svinjariju napravili. Htjeli su se dočepati na prevaru,mimo zakona večinskog paketa Belja jer po zakonu su SVI dioničari jednakopravni (TO SU ZABORAVILI). Ali kad su shvatili da sun pali u obvezu preuzimanja a to košta htjeli su se posuti pepelom i stornirati prevarantski dokap ali puška – sud neda [lol]
Ponuda ide – ili će letjeti perje [proud] Big brader sve vidi [cool]

ps:Bakice sutra ljepo u šoping a onda ako bude trebali…a ja mislim da neće,radimo šprancu…nisam ni ja od jučer. Kad sam se ja razvodio što misliš ko je dobio sud?? ..pa ja naravno…ona je dobila samo kuću [rolleyes]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

@golupčić

BAKICAAA, 16.10.2011. u 18:28
…a dionice cijelo to vrijeme blokane…jer ih ne smiješ prodat…a ekipa trejda…ah,tko bi to izdržao…

…eto prvi golub,mislim kako bi to on izdržao da ne trejda i drži dionice u apstinenciji…

…kakva bi to apstinencijska kriza bila…

tko je mislio kupiti, kupio je, tko je mislio prodati, prodao je…sad se neko vrijeme ovdje neće dešavati ništa jer todorić ide na upravni sud, a očito je da će na sve načine odugovlačiti s ponudom jer on tih para nema! teško da će i za mercator dobiti jamstva banaka, a kamo li još 800 milja za Belje gdje mu dodatne dionice ništa ne donose osim troška.
zato od sutra na dalje očekujem da će se cijena belja uskladiti s kretanjem ZSE, ako budu rasle dionice na ZSE rast će i belje, ako budu padale, padat će i BELJE… odnosno Belje će se vrtiti oko 80 kn, par kuna gore-dolje [yawn]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste


tko je mislio kupiti, kupio je, tko je mislio prodati, prodao je…sad se neko vrijeme ovdje neće dešavati ništa jer todorić ide na upravni sud, a očito je da će na sve načine odugovlačiti s ponudom jer on tih para nema! teško da će i za mercator dobiti jamstva banaka, a kamo li još 800 milja za Belje gdje mu dodatne dionice ništa ne donose osim troška.
zato od sutra na dalje očekujem da će se cijena belja uskladiti s kretanjem ZSE, ako budu rasle dionice na ZSE rast će i belje, ako budu padale, padat će i BELJE… odnosno Belje će se vrtiti oko 80 kn, par kuna gore-dolje [yawn]

[thumbsup]

…a vidi vidi kako razno razne ptičice i oni kod kojih teče med i mlijeko povlače dioničicu za uho da poraste… [yawn]


…a vidi vidi kako razno razne ptičice i oni kod kojih teče med i mlijeko povlače dioničicu za uho da poraste… [yawn]

Ne treba nju povlačit,iće ona i bez toga,a ti ako imaš snage poteži je za drugo uho na dolje pa će mo vidjet ko će biti jaći.I opredjeli se što bi htjela već jednom.Također napominjem da je danas ponuda i za Merkator.


tko je mislio kupiti, kupio je, tko je mislio prodati, prodao je…sad se neko vrijeme ovdje neće dešavati ništa jer todorić ide na upravni sud, a očito je da će na sve načine odugovlačiti s ponudom jer on tih para nema! teško da će i za mercator dobiti jamstva banaka, a kamo li još 800 milja za Belje gdje mu dodatne dionice ništa ne donose osim troška.
zato od sutra na dalje očekujem da će se cijena belja uskladiti s kretanjem ZSE, ako budu rasle dionice na ZSE rast će i belje, ako budu padale, padat će i BELJE… odnosno Belje će se vrtiti oko 80 kn, par kuna gore-dolje [yawn]

..i ja bi volija ponovno vidit BELJE na 80 kn..da malo dokupim..
..ali bojim se da taj film nećemo gledat…



…a vidi vidi kako razno razne ptičice i oni kod kojih teče med i mlijeko povlače dioničicu za uho da poraste… [yawn]

Ne treba nju povlačit,iće ona i bez toga,a ti ako imaš snage poteži je za drugo uho na dolje pa će mo vidjet ko će biti jaći.I opredjeli se što bi htjela već jednom.Također napominjem da je danas ponuda i za Merkator.
[/quote]

nema vajde od potezanja silom dionice gore jer bez nove KONKRETNE i PROVJERENE vijesti nema razloga za rast belja iznad 90 kn! što se mercatora tiče, ako toda dade ponudu i uđe unutra, onda sam uvjeren da duže vrijeme neće biti ništa od ponude za Belje jer jednostavno neće imati 800 milja kuna za tako nešto! više mu se isplati da ga poneki dioničar tuži na sklapanje ugovora pa se s njima godinama natezati po sudu [rolleyes]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

@nikolson
Vi koda zaboravljate da ako ne objavi ponudu gubi upravljačka prava. Zar mislite da će toda ulagat lovu u Belje i pustiti nekom trećem da upravlja. Nekako će to morati srediti a kako, e to ćemo vidjeti………….

Mogao bi se javiti lik koji je bio ova 3 dana u callu.
Suludo je kupovati na marginu dionicu koja poraste 20 ili 30 %.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

New Report

Close