BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Barbosa

da li možda znaš da li je zahtjev trgovačkom sudu za obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica formalno tužba? Jer ako je samo zahtjev kao takav možda se i brže riješi… nisam upućen u tu problematiku pa pitam. Također pretpostavljam da je nadležni TS za ovo u Osijeku?


@golubv

ispravak netočnog navoda. nije 300 kn, već minimum 332 ako se gleda tromjesečje 1.-3.2008. ili 340 kn ako se gleda 12.2007-2.2008.

Također, po rješenju vidim da ima 30 dana za pokretanje upravnog postupka na upravnom sudu, žaliti se ne može. To je zapravo jedini dio koji mi nije 100% jasan. Ako mi zatražimo isplatu preko TS onda će se paralelno voditi postupak na US i rješavati kupoprodajni ugovori na TS. Recimo da u teoriji on dobije na tom sporu na US: što je točno dobio ako na prvotno rješenje HANFAe pravomoćno i na njega nema pravo žalbe.

Također, s njegove strane mi se čini jako riskantno ići na US budući da ako izgubi (a koliko vidim bilo bi čudo da ne izgubi osim ako ne nađe nešto extra što nitko od nas još nezna) mora platiti ogromne zatezne kamate i sudske troškove dioničarima.

Dakle, da li se zna što on točno može tražiti u tom eventualnom sporu na US?

@Savage

Može jedino igrati na kartu glupih malih ulagaća odnosno ići s predpostavkom da smo mi mali ograničene pameti i da nećemo tužiti jer se bojimo mraka [lol]
Tužbu nemože dobiti ali pošto nebi svi tužili dobio bi na vremenu i malo raspršio troškove preuzimanja. To jedino dobiva tužbom U.S. ali ima i puno toga što može izgubiti kao što je pravo raspolaganja dionicama i troškova sudovanja da ne govorim o šteti po image…..
[rolleyes]

PS: uvjek kad se spominje tužba mnogi misle "ma koja tužba,neće od toga biti ništa" ali u ovom slučaju tužba je prava poslastica [smiley]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

@Barbosa
Evo pročitah i po drugi puta rješenje Hanfe (da nisam možda nešto previdio)
Koliko vidim do sada se samo Hanfa borila sa Agrokorom, dioničari (mali) su valjda bili zadovoljni.
Da li će i dalje biti……….ovisi o njima.
p.s. nemam dionice belja (trejdao ih 2 dana jesam) što ne znači da ih sutra opet neću imati.
Odoh (već kasnim) na popodnevni spavanac.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

@Alabama, netko od dioničara, Hanfa sigurno nije.


@Savage
, još ne znam točno, ako sam dobro shvatio, prvo ide zahtjev na koji se Agrokor mora očitati i tek po odbijanju ide tužba…ali znam da je Hanfino rješenje konačno i neodgodivo, eventualna Agrokorova tužba Upravnom sudu je sasvim drugi predmet koji nema direktne veze sa zahtijevom dioničara za obvezatnim sklapanjem ugovora o prodaji dionica, indirektno , Agrokor može zatražiti mirovanje do rješenja Upravnog suda ali ima male izglede za time.
Uglavnom, odvjetnica mi je načelno rekla da je ovo win slučaj i da se Agrokor nikako ne može izvući od obveze za preuzimanje međutim, uzela si je par dana da se uputi i proući predmet.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

..ako ne da ponudu najbolje da se mi mali dioničari skupimo i zajedno damo tužbu(imat ćemo popust kod odvjetnika)??????
..tribamo se organizirat i izvuć od tode cash..

..zna li ko koliko odvjetnici uzimaju provizije????

@alabama

BAKICAAA, 16.10.2011. u 16:51
Da, dobro si iščitao ZTD. Sa 75%+1 dionicom je apsolutni vlasnik

1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. REPUBLIKA HRVATSKA 661.757 8,05 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA

…eto Agrokor i država apsolutni vlasnici…



@Alabama
, netko od dioničara, Hanfa sigurno nije.


@Savage
, još ne znam točno, ako sam dobro shvatio, prvo ide zahtjev na koji se Agrokor mora očitati i tek po odbijanju ide tužba…ali znam da je Hanfino rješenje konačno i neodgodivo, eventualna Agrokorova tužba Upravnom sudu je sasvim drugi predmet koji nema direktne veze sa zahtijevom dioničara za obvezatnim sklapanjem ugovora o prodaji dionica, indirektno , Agrokor može zatražiti mirovanje do rješenja Upravnog suda ali ima male izglede za time.
Uglavnom, odvjetnica mi je načelno rekla da je ovo win slučaj i da se Agrokor nikako ne može izvući od obveze za preuzimanje međutim, uzela si je par dana da se uputi i proući predmet.

Niste u pravu. U Riješenju piše sljedeće:
Podredno, društvo AGROKOR d.d. ističe da je povećanje temeljnog kapitala ništetno te da isto nije niti steklo 2.700.000 dionica Ciljnog društva jer je u predmetu posl. br. P-953/10 podnesena tužba radi utvrđena ništetnosti Odluke o povećanju temeljnog kapitala izdanjem dionica, a pred Visokim trgovačkim sudom Republike Hrvatske je u tijeku postupak po žalbi tužitelja, pa stoga predlaže prekid postupka koji se vodi pred Agencijom dok nadležni sud ne riješi navedeno prethodno pitanje

Zar sam Agrokor ili "netko u njegovo ime " nije mogao tražiti da se povećanje temeljnog kapitala proglasi ništavnim.
Razmislimo malo. Skupština 2007. godine, tužba radi ništavnosti tek 2010. godine( na temelju te tužbe traže odgodu postupka kod Hanfe). Tužba odbijena, odvjetnik otkazan. Što bi se desilo da su odluke Trgovačkih sudova bile drugačije. Nova skupština, bez pogreške koju su napravili u staroj, cilj ispunjen.
Obratite pozornost ( već sam to napomenije )na vremensku kronologiju žalbi , tužbi riješenja i cijene od 19.05 na ovamo.



@alabama

jadran16, 16.10.2011. u 17:11
Da, dobro si iščitao ZTD. Sa 75%+1 dionicom je apsolutni vlasnik

1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. REPUBLIKA HRVATSKA 661.757 8,05 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA

…eto Agrokor i država apsolutni vlasnici…
[/quote]

Hanfa kaže da nisu.

"Čak i pod pretpostavkom da su društvo AGROKOR d.d. i Republika Hrvatska djelovali zajednički u navedenoj ponudi za preuzimanje Ciljnog društva nije ispunjen zakonski uvjet da su društvo AGROKOR d.d. i Republika Hrvatska zajednički objavili ponudu za preuzimanje Ciljnog društva, jer je istu, objavilo samo društvo AGROKOR d.d. ne navodeći pritom da djeluje zajednički s Republikom Hrvatskom."



@Barbosa

da li možda znaš da li je zahtjev trgovačkom sudu za obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica formalno tužba? Jer ako je samo zahtjev kao takav možda se i brže riješi… nisam upućen u tu problematiku pa pitam. Također pretpostavljam da je nadležni TS za ovo u Osijeku?


@golubv

ispravak netočnog navoda. nije 300 kn, već minimum 332 ako se gleda tromjesečje 1.-3.2008. ili 340 kn ako se gleda 12.2007-2.2008.

Također, po rješenju vidim da ima 30 dana za pokretanje upravnog postupka na upravnom sudu, žaliti se ne može. To je zapravo jedini dio koji mi nije 100% jasan. Ako mi zatražimo isplatu preko TS onda će se paralelno voditi postupak na US i rješavati kupoprodajni ugovori na TS. Recimo da u teoriji on dobije na tom sporu na US: što je točno dobio ako na prvotno rješenje HANFAe pravomoćno i na njega nema pravo žalbe.

Također, s njegove strane mi se čini jako riskantno ići na US budući da ako izgubi (a koliko vidim bilo bi čudo da ne izgubi osim ako ne nađe nešto extra što nitko od nas još nezna) mora platiti ogromne zatezne kamate i sudske troškove dioničarima.

Dakle, da li se zna što on točno može tražiti u tom eventualnom sporu na US?

Mi smo na LRH dobili rješenje VTSa koje kaže da postupak na upravnom sudu ne utječe na obvezu tj da sud na temelju hanfinog rješenja koje je konačno i izvrsno mora donjeti presudu. Dakle ako Agrokor i pokrene upravni spor dionicari mogu tužbom tražiti sklapanje kupoprodajnog ugovora po uvijetima iz obavezne ponude koju je utvrdila Hanfa. Budući se upravni sud čeka vise od 3 godine jasno je da će dionicari do tada istjerati svoje tužbe. Nakon ovog rješenja VTSa tužbe bi se morale rješavati na jednom ili eventualno dva ročišta. Ako se Agrokor zainati žalit će se onda na presudu ali teško da ima neke šanse, no kupit će još malo vremena. No sve skupa za to ne može trajati 3 godine. Za sve vrijeme ide im zatezna kamata.

Ovo rješenje VTSa je staro tek 2 mjeseca i da smo ga imali na LRH prije mi bi svoju satu vec završili, iako će nama ići malo teze sa ovrhama jer je u pitanju grad i općine, dok bi to kod Agrokora trebalo ići lakse

@jadran

…ja sam htjela reći nešto drugo,i to ne povezivati sa hanfinim rješenjem…

…Agrokor i država ako hoće mogu biti apsolutni vlasnici,post festum…

No, Nemojte misliti da će to ići brzo i lako.. Ipak bi na suprotnom strani imali vrlo, vrlo mocnog protivnika. Moje je mišljenje da do istog uopće neće doći. Agrokoru u bilanci mora iskazati obvezu za preuzimanje sto mu je skoro isto kao da je i ispostuje.

New Report

Close