BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Još jedno pitanje, ako je rok za obvezatnu objavu ponude 60dana, da li stjecatelji dionice Belja nakon isteka toga roka (T-3) imaju ista prava u eventualnoj obvezatnoj ponudi Agrokora kao i imaoci dionica prije isteka predmetnog roka?


…a što ja cijelo vrijeme trubim da nam se Uprava mora očitovati kad je primila pismeno rješenje Hanfe,da znamo računat rokove…
[/quote]

Imaju rok od 15 dana da te obavijeste o tome…

Ja još čekam da me obavijeste iz Dalekovoda…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

…golupčiću…pa bar bi ti morao znati…

…bolje vrabac u ruci,nego golub na grani… [rolleyes] [proud]

@brancin

BAKICAAA, 13.10.2011. u 14:02
Imaju rok od 15 dana da te obavijeste o tome…

…ma to je samo da čovjeka zbuni…a tko će te obavijesti ako kupiš u roku roku od 60 dana,tj.sve dok traje obveza poziva na javnu ponudu… [smiley]

neko moje skromno mišljenje (nakon par dana čitanja po novinama, internetu, forumima…) je da apsolutno nitko ne zna što će se sada dogoditi, čak i na burzi.
e sad…jel to govori nešto o nama ili o državi, s obzirom da se špekulira sa (navodno) jasnim zakonima.
Nemam pojma, ja sam svoje prodao i zaradio, a hoću li kupiti opet ovisi o nekoj jasnoj i relevantnoj informaciji.
Što bi rekli…kud svi turci tud i mali mujo…



@brancin

Brancin, 13.10.2011. u 14:07
Imaju rok od 15 dana da te obavijeste o tome…

…ma to je samo da čovjeka zbuni…a tko će te obavijesti ako kupiš u roku roku od 60 dana,tj.sve dok traje obveza poziva na javnu ponudu… [smiley]
[/quote]

Mislim da imaju obavezu obavijestiti samo zatečene dioničare u trenutku primanja rješenja…

Što naravno ne umanjuje sva ostala prava i onih koji su to postali nakon toga…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

…jasno da ne umanjuje prava ostalih…ali kako će netko tko je kupio kasnije, saznati kad mu je krajnji rok za kupovinu,ako ne zna bitan podatak a to je kad su primili pismeno rješenje…

…zato sam i rekla da se Uprava o tome mora javno očitovati…

Što će se točno dogoditi, ako A ne objavi ponudu u roku od 60 dana, a pokrene tužbu na USRH?

Je li odmah gubi pravo glasa? I što to u praksi znači? Ostali dioničari sazovu izvanrednu skupštinu?
Promijene upravu, NO? Ili ne, ako ne žele?


Što će se točno dogoditi, ako A ne objavi ponudu u roku od 60 dana, a pokrene tužbu na USRH?

Je li odmah gubi pravo glasa? I što to u praksi znači? Ostali dioničari sazovu izvanrednu skupštinu?
Promijene upravu, NO? Ili ne, ako ne žele?

Gubi pravo glasa.
Ako ide na US, to ne odgađa izvršno riješenje Hanfe i dioničari mogu podnijeti tužbe za ovrhu Agrokorove imovine, ćim istekne obveza javne ponude 60 dana ( a Agrokor ju ne objavi ).

Tako kaže zakon.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


…dioničari mogu podnijeti tužbe za ovrhu Agrokorove imovine, ćim istekne obveza javne ponude 60 dana ( a Agrokor ju ne objavi ).

Tako kaže zakon.

ma da? a ne treba prije ovrhe možda tužiti i dobiti spor protiv Agrokora?
pa kad i ako presude postanu pravomoćne tek onda tražiti ovrhu? [lol] [bye]

Članak 49.

Ako ponuditelj ne objavi ponudu za preuzimanje, pod uvjetima i na način iz ovoga Zakona, svaki dioničar ciljnog društva može putem mjesno nadležnog trgovačkog suda zahtijevati obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica, pod uvjetima pod kojima je morala biti objavljena ponuda za preuzimanje.

Vaš link
Vaš link

Dakle, ako Agrokor ne objavi ponudu u roku 60 dana od dana primitka Hanfinog riješenja od 06.09.2011, ne tereba ništa utuživati, nego putem Trgovačkoga suda zahtjevati sklapanje ugovora sa Agrokorom.

Da ga beš..isplati se zaigrati, BLJE i tako u ovim hebenim vremenima na TK vrijedi 70-120kn tako da se na ovoj cijeni od 94 kn jednostavno ne može izgubiti…sa ovih 650 na 94,5 sam danas zaokružio lijepu količinu i od sutra laganini u slaganje logistike
[wink]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



…dioničari mogu podnijeti tužbe za ovrhu Agrokorove imovine, ćim istekne obveza javne ponude 60 dana ( a Agrokor ju ne objavi ).

Tako kaže zakon.

ma da? a ne treba prije ovrhe možda tužiti i dobiti spor protiv Agrokora?
pa kad i ako presude postanu pravomoćne tek onda tražiti ovrhu? [lol] [bye]
[/quote]

Ne.
Pročitajte zakon, imate par postova prije kolega drazenni koji ima sa time iskustva, vam je sve pojasnio.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Što će se točno dogoditi, ako A ne objavi ponudu u roku od 60 dana, a pokrene tužbu na USRH?

Je li odmah gubi pravo glasa? I što to u praksi znači? Ostali dioničari sazovu izvanrednu skupštinu?
Promijene upravu, NO? Ili ne, ako ne žele?

Gubi pravo glasa.
Ako ide na US, to ne odgađa izvršno riješenje Hanfe i dioničari mogu podnijeti tužbe za ovrhu Agrokorove imovine, ćim istekne obveza javne ponude 60 dana ( a Agrokor ju ne objavi ).

Tako kaže zakon.

lp
[/quote]

Ustvari dioničari ne moraju čekati istek roka za objavu javne ponude da bi podnijeli tužbe za sklapanje Ugovora o prodaji dionica, obzirom da je obaveza davno nastupila, a rješenje Hanfe samo prilažu kao nepobitan dokaz o tome…

Međutim poznajući naše sudstvo, moglo bi se desiti da im tužbe budu odbačene kao preuranjene iako to ustvari nisu, jer svjedoci smo i da je prst u šupku za neke suce tek oblik rukovanja, pa da se ne ulazi u nepotrebna natezanja i obzirom da je teško ponaosob poznavati svakog od sudaca i znati sa kim imaš posla, bolje se malo strpiti…

A možda ponude i bude…’ko će ga znat’… [huh]

Još je bitno i da ako ne objave ponudu u zadanom roku, iznos iz ponude se obračunava na drugačiji način…

Nisam siguran koliko je to razlika na Belju, ali primijerice kod Dalekovoda se radi o drastičnoj razlici… [thumbsup]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

New Report

Close