BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ključ svega, odnosno jedina greška u koracima koju je Agrokor napravio od samog preuzimanja Belja je sljedeća:
Iz zapisnika je, nadalje, vidljivo da na održanoj glavnoj skupštini Ciljnog društva, nije odlučivano o tome da se društvu AGROKOR d.d., u skladu s odredbom članka 7. stavak 1. točka 3. Prethodno važećeg ZPDD-a, odobri stjecanje dionica s pravom glasa Ciljnog društva, bez obveze objavljivanja ponude za preuzimanje.

Slažem se u potpunosti sa ovim gore. Sve je vidljivo u zapisniku sa skupstine. Ne znam kako upravni sud moze zanemariti zapisnik ili ga tumaciti drugacije u odnosu na trgovacki sud, a kasnije i visoki trgovacki sud. Meni se stvari cine poprilicno jasne.

Oko utjecaja Todorica bi se moglo jako puno pricati, ali cinjenica je da nije uspio utjecati na odluke trgovackog suda, visokog trgovackog suda i na kraju na odluku Hanfe. Zbog cega je to tako ja ne znam. Dosta ljudi naglasava nedodirljivost Agrokora i njegova vlasnika, ali postoje u svijetu i utjecajniji ljudi Todorica. Mozda je bas njima ovakva situacija u interesu.

Sto se tice Ustavnog suda, koliko sam ja procitao (neka me neko ispravi ako grijesim), on moze donijeti odluku da Agrokor bez obzira sto nije objavio ponudu o preuzimanju ima upravljacka prava u Belju. Ne vidim kako to moze pomoci Agrokoru. Jos uvijek se moze podnijeti privatna tuzba trgovackom sudu i zahtijevati obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica.

Sveukupna situacija oko ove dionice najvise odgovara spekulantima sto su dobrano i iskoristili zadnjih dana, a vjerojatno ce i iducih dana ponoviti slicno. Zalosno je da kod nas bas niko ne vjeruje u posteni ishod ove price, a to dovoljno govori o drustvu u kojem zivimo. Da smo u uredjenoj drzavi dionica bi prije par dana vrijedila bar 250kn i ljudi bi razmisljali samo o tome kolika ce tocna cijena biti kod preuzimanja.

Nadam se da ce ishod jedne od ovih prica sa preuzimanjem koje su trenutno na upravim sudovima ili su vec donesene odluke upravnog suda zavrsiti u korist malih dionicara. Ne moze se bas stalno zaobilaziti zakon, bilo to slucajno ili namjerno.


Bakice…sve to stoji ali sve to nije novo,od jučer ili prekjučer. To je bilo i onda tako kad si pisala ono citirano. Dakle ni jedan zakon se nije promjenio ovaj tjedan,nikakvu izjavu Toda nije dao ovaj tjedan…sve isto,osim kaj si ti prodala.
Zato jer si prodala,jer ti je u roku od 24 sata postalo pre opasno,zato sad pišeš ko Agata Kristi. Piši ti kako god hoćeš samo nemoj svaka 24 sata drukčije [embarass]
Ovak ispada kad si ti unutra onda je rješenje konačno a tužba upravnom ne odgađa …što je točno
a kad ti od straha prodaš onda nabrajaš sudove [lol] Bakice budi muško [rolleyes]

Ajde Golube nemoj tako. Pogledaj svoje ne tako davne postove na dionicama u kojima si ulazio u TOP10, pa ih drugi dan rasprodavao. Nisi ništa bolji od Baakice [wink]


Zalosno je da kod nas bas niko ne vjeruje u posteni ishod ove price, a to dovoljno govori o drustvu u kojem zivimo. Da smo u uredjenoj drzavi dionica bi prije par dana vrijedila bar 250kn i ljudi bi razmisljali samo o tome kolika ce tocna cijena biti kod preuzimanja.

Upravo je ovo jedan od razloga zašto sam i sam ušao. Matematika je sljedeća.

Referentna točka prije objave obveze – 70 kn.
Trenutna cijena – 100 kn.
Cijena preuzimanja – minimalno 332 kn.

Ako uzmemo u obzir da je cijena narasla niti 30 kn od početka objave od mogućih 260 dolazimo do zaključka da je ostvareno samo 11% potencijalnog rasta. Zar postoji samo 11% šanse da će toda dati ponudu? Sudeći po cijeni, mišljenje investitora je da upravo takvo.



Ključ svega, odnosno jedina greška u koracima koju je Agrokor napravio od samog preuzimanja Belja je sljedeća:
Iz zapisnika je, nadalje, vidljivo da na održanoj glavnoj skupštini Ciljnog društva, nije odlučivano o tome da se društvu AGROKOR d.d., u skladu s odredbom članka 7. stavak 1. točka 3. Prethodno važećeg ZPDD-a, odobri stjecanje dionica s pravom glasa Ciljnog društva, bez obveze objavljivanja ponude za preuzimanje.

Slažem se u potpunosti sa ovim gore. Sve je vidljivo u zapisniku sa skupstine. Ne znam kako upravni sud moze zanemariti zapisnik ili ga tumaciti drugacije u odnosu na trgovacki sud, a kasnije i visoki trgovacki sud. Meni se stvari cine poprilicno jasne.

Oko utjecaja Todorica bi se moglo jako puno pricati, ali cinjenica je da nije uspio utjecati na odluke trgovackog suda, visokog trgovackog suda i na kraju na odluku Hanfe. Zbog cega je to tako ja ne znam. Dosta ljudi naglasava nedodirljivost Agrokora i njegova vlasnika, ali postoje u svijetu i utjecajniji ljudi Todorica. Mozda je bas njima ovakva situacija u interesu.

Sto se tice Ustavnog suda, koliko sam ja procitao (neka me neko ispravi ako grijesim), on moze donijeti odluku da Agrokor bez obzira sto nije objavio ponudu o preuzimanju ima upravljacka prava u Belju. Ne vidim kako to moze pomoci Agrokoru. Jos uvijek se moze podnijeti privatna tuzba trgovackom sudu i zahtijevati obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica.

Sveukupna situacija oko ove dionice najvise odgovara spekulantima sto su dobrano i iskoristili zadnjih dana, a vjerojatno ce i iducih dana ponoviti slicno. Zalosno je da kod nas bas niko ne vjeruje u posteni ishod ove price, a to dovoljno govori o drustvu u kojem zivimo. Da smo u uredjenoj drzavi dionica bi prije par dana vrijedila bar 250kn i ljudi bi razmisljali samo o tome kolika ce tocna cijena biti kod preuzimanja.

Nadam se da ce ishod jedne od ovih prica sa preuzimanjem koje su trenutno na upravim sudovima ili su vec donesene odluke upravnog suda zavrsiti u korist malih dionicara. Ne moze se bas stalno zaobilaziti zakon, bilo to slucajno ili namjerno.
[/quote]
Bravo kolega , ovako se treba pisati konkretno i jasno .
Ovo je bit i suština ove zavrzlame samo treba biti ovako jasan i razumljiv . [thumbsup]

Jučer (petak, 07.10.2011) na 10. mjestu je bila Arijana Boras, danas (08.10.2011) na 10. mjestu je

1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92
2. REPUBLIKA HRVATSKA 661.757 8,05
3. GAŠPAR ANTE 123.783 1,51
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 46.534 0,57
5. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 25.840 0,31
6. CENTAR BANKA D.D. 18.030 0,22
7. HYPO / PBZ CROATIA OSIGURANJE OMF 17.662 0,21
8. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 15.222 0,19 +3000
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 14.156 0,17
10. SG splitska/FIMA EQUITY – OIF S JAVNOM PONUDOM 7.000 0,09

Partner banka ispala iz TOP 10.

FIMA Equity OIF s javnom ponudom…hmmm…

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

Jučer je bila zadnja 98,++ i danas je 98. Znači bakica je loš druker a nabrojala je sve moguće sudove samo je izostavila posljednji sud [proud]…al to će valjda sutra [proud].
Belje je bilo na ovim cijenama na početku godine i bez ovog rješenja i bez nove vinarije i bez najveće klaonice u jugoistočnoj evropi….i bez završenih pregovora za EU. Koliko ono vrijedi hektar zemlje u evropi? Raspitajte se. Belje ima 18000 h.
Toda je razvukao maksimalno koliko se dalo i profitirao stotine miljuna za ove četiri godine a sad će dati ponudu jer Toda je gospodin.

Kad se ukidala jdd kotacija Toda se žalio da su mu sve firme podcijenjene i da razmišlja da delistira. Pa neće valjda sad propustiti priliku da otkupi po pišljivih 300 kuna dionice Belja? [rolleyes]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Agrokor je znao za ponudu još u svibnju o.g.

Zašto je cijena spuštena na 70 od tog razdoblja? Ne baš od istog dana da ne bi bilo sumnjivo.

Zašto je dignuta na istu razinu?

Zašto promjene u top10?

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.


Jučer (petak, 07.10.2011) na 10. mjestu je bila Arijana Boras, danas (08.10.2011) na 10. mjestu je

1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92
2. REPUBLIKA HRVATSKA 661.757 8,05
3. GAŠPAR ANTE 123.783 1,51
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 46.534 0,57
5. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 25.840 0,31
6. CENTAR BANKA D.D. 18.030 0,22
7. HYPO / PBZ CROATIA OSIGURANJE OMF 17.662 0,21
8. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 15.222 0,19 +3000
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 14.156 0,17
10. SG splitska/FIMA EQUITY – OIF S JAVNOM PONUDOM 7.000 0,09

Partner banka ispala iz TOP 10.

FIMA Equity OIF s javnom ponudom…hmmm…

znači top 10 se prazni? [embarass]


Jučer (petak, 07.10.2011) na 10. mjestu je bila Arijana Boras, danas (08.10.2011) na 10. mjestu je

1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92
2. REPUBLIKA HRVATSKA 661.757 8,05
3. GAŠPAR ANTE 123.783 1,51
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 46.534 0,57
5. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 25.840 0,31
6. CENTAR BANKA D.D. 18.030 0,22
7. HYPO / PBZ CROATIA OSIGURANJE OMF 17.662 0,21
8. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 15.222 0,19 +3000
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 14.156 0,17
10. SG splitska/FIMA EQUITY – OIF S JAVNOM PONUDOM 7.000 0,09

Partner banka ispala iz TOP 10.

FIMA Equity OIF s javnom ponudom…hmmm…


što znači ovo "s javnom ponudom"

Ne sramim se svojega siromaštva, Do njega sam dosao postenim radom !!!

top 10 stalno vrluda, prva 4 ili 5 su više manje stalno tu, ostali kupuju ili prodaju, tako da nije to ništa indikativno..ovaj 10. se svako malo izmjeni.

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

@BSOD
mislim da je zapravo vrlo indikativno jer ovaj top 10 prikazuje podatke prvog dana trgovanja (T+3) nakon saznanja da je moguća javna ponuda!
Pa ako na taj dan top 10 ne kupuje nego reže pozicije, to je vrlo indikativno jer tu nisu mali kao mi koji nagađamo, nego dobro informirani igrači od kojih neki vjerojatno imaju i inside informacije oko javne ponude.Tako da sve skupa ne daje razloga za neki optimizam oko javne ponude u bliksoj budućnosti [embarass]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

@Gismund
sve stoji, mi tu mozemo spekulirati i nagadjati. Ali, dao sam si malo truda, prouciti sve te propise, konzultirati se, i, iako je ovo moja struka (pravo) sve je dosta i jako zapetljano. Ali, nakon sto se sve stavi na papir, nakon sto se napravi neka shema, Agrokor nema druge nego ili/ili. Ili izgubiti upravljacka prava, ili nam isplatiti novce. Pravno gledano, trece mogucnosti sad nema. Ako sam u krivu neka me netko ispravi.

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

New Report

Close