BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Je li ko gleda sinoć emisiju svijet profita…navodno je bilo govora o Belju?????????

Ja sam gledao, ništa posebno, da postoji obvezujuća ponuda i neki analitičar rekao da to nije problem za Agrokor sakupiti toliki novac, premda je dodao da očekuje da će se žaliti na odluku.
Također je rečeno da Belje danas vrijedi puno viš od tih 800 milijuna kuna..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Ovdje je sve kristalno jasno. Hanfa je izdala rješenje. Rješenje je konačno. Dozvoljena je tužba upravnom sudu ali ona NE odgađa izvršenje. Agrokor se izjasnio da novac nije problem. ……..

Pa naravno da im nije problem kada je kazna samo 1 milijun Kuna, ako se ne odazovu na ponudu za razliku od troškova ako se odazovu koji se penju na milijardu Kuna.
[/quote]

Loris, budeš li ti naučio konačno, ali ono… osnove????

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Je li ko gleda sinoć emisiju svijet profita…navodno je bilo govora o Belju?????????

Ja sam gledao, ništa posebno, da postoji obvezujuća ponuda i neki analitičar rekao da to nije problem za Agrokor sakupiti toliki novac, premda je dodao da očekuje da će se žaliti na odluku.
Također je rečeno da Belje danas vrijedi puno viš od tih 800 milijuna kuna..

lp
[/quote]

Hvala [thumbsup]

ja imam osjecaj da ovo ide jos dosta UP.veliki su prometi, rulja opet vadi lovu iz carapa.vlada euforija i sad mnogima uopce nije tolko malo vjerovatno da od te ponude nesto bude ili barem vecina vjeruje da ce se to dosta napucati barem taman da ponude i nebude. juce sam prodao nesto jako sitno na 115 i reko sam sebi da vecinu nedam do kraja a sad mi
je zao kaj sam i tu sicu prodao.mozda me razuvjeri danas ujutro al imam osjecaj da je ovo tek pocetak kreseva.



Je li ko gleda sinoć emisiju svijet profita…navodno je bilo govora o Belju?????????

Ja sam gledao, ništa posebno, da postoji obvezujuća ponuda i neki analitičar rekao da to nije problem za Agrokor sakupiti toliki novac, premda je dodao da očekuje da će se žaliti na odluku.
Također je rečeno da Belje danas vrijedi puno viš od tih 800 milijuna kuna..

lp
[/quote]

vjerojatno će se žaliti, smao što žalba ne odgađa izvršenje,a to znači da ponudu moraju dati i dionice otkupiti, a onda će se natezati godinama po sudu. u međuvremenu će cijena na burzi tako i tako porasti na 300 kn pa će odustati od tužbe

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

Opustite se ljudi sta bog da

Sad će kupac opet postaviti strašila na ask sve do 9.57 a onda bežanija da ga slučajno ne skinu. Uvjek iste fore i uvjek funkcionira. Budite spremni na pokušaj rušenja cijene danas jer " oni" više vole kupovati po 120 nego po 180.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


ja imam osjecaj da ovo ide jos dosta UP.veliki su prometi, rulja opet vadi lovu iz carapa.vlada euforija i sad mnogima uopce nije tolko malo vjerovatno da od te ponude nesto bude ili barem vecina vjeruje da ce se to dosta napucati barem taman da ponude i nebude. juce sam prodao nesto jako sitno na 115 i reko sam sebi da vecinu nedam do kraja a sad mi
je zao kaj sam i tu sicu prodao.mozda me razuvjeri danas ujutro al imam osjecaj da je ovo tek pocetak kreseva.

ustvari je sve jasno, Agrokor može dati ponudu, a ako ne da, onda se događa slijedeće:

-tužbe putem ovrhe na Trgovačkom sudu, hvala bogu Agrokor ima imovine od koje se dioničari mogu naplatiti, pri čemu sud ne utvrđuju činjenice ( to radi Hanfa/ Upravni sud ) već sprovodi ovrhu.
-gubitak glasačkih prava za Agrokor u Belju
-nakon što prođe rok za obvezujuću ponudu, Agrokor tih ca. 800 milijuna kuna mora unijeti u svoje bilance, kao kratkoročne obveze

Iz svega ovoga se da zaključiti da je ovo win win situacija za male dioničare.

Oni koji tvrde da bi se Agrokor izvukao time ako dokaže da je zajednički djelovao sa vladom RH, neka pročitaju stranicu 7. pri kraju i početak stranice 8.
Dakle to pada u vodu, jer obveza ponude je nastala po starome zakonu, u kojemu ne postoji stavka oko ne objavljivanje ponude za preuzimanje, ako osobe zajednički djeluju, a imaju preko 75 % dionica.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/kBEsmfBeWeAfw6LOCJ5exA==.pdf

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




Ovdje je sve kristalno jasno. Hanfa je izdala rješenje. Rješenje je konačno. Dozvoljena je tužba upravnom sudu ali ona NE odgađa izvršenje. Agrokor se izjasnio da novac nije problem. ……..

Pa naravno da im nije problem kada je kazna samo 1 milijun Kuna, ako se ne odazovu na ponudu za razliku od troškova ako se odazovu koji se penju na milijardu Kuna.
[/quote]

Loris, budeš li ti naučio konačno, ali ono… osnove????

lp
[/quote]

Misliš RH je Agrokoru isplatila dovoljno poljoprivrednih poticaja da s time mogu otkupiti svoju obvezu ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


al imam osjecaj da je ovo tek pocetak kreseva.

po pretrgovanju cini se da sam u pravu 🙂

neće valjda opet +blokada odmah na otvaranju?! [rolleyes]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Dokle god traje ovaj postupak, trajati će i psihološki pritisak na vrijednost dionice Belja …kako god, dok se Agrokor ne izjasni, vrijednost dionice ne bi trebala padati nego baš suprotno, a info sa terena idu upravo u prilog riješenju Hanfe.
Biti će tu još svega ali porencijal objave ponude je bitno veći od svih ostalih mogućnosti.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close