BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kao što sam rekao u posljednjem postu ne vjerujem da će preko 120 kn tko je danas prodao zaradio je sutra kud koji mili moji… [thumbsup] LP

I ja sam neki dan mislio da neće preko inicjalnog rasta petka, ipak je otišla gore. NIje stvar vjere u pitanju. Sada je par faktora u pitanju, koji ako se pogode – rezultat bude dobar – cjenovno. Ovakva zabava je nekim na ZSE potrebna kada je ovako tiho. Je da je kladioničarski i ne sviđa mi se ali reći sa sigurnošću ići će do 120 hrk ili preko – nemoguće je!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


kao što sam rekao u posljednjem postu ne vjerujem da će preko 120 kn tko je danas prodao zaradio je sutra kud koji mili moji… [thumbsup] LP

ti si prodao, a i većina malih. ipak netko je kupio skoro 190.000 dionica u zadnja 2 dana, tko????? neka je 40.000 komada višestruko trgovano, opet netko je kupio 150.000 komada???

BELJE D.D./REDOVNA BLJE-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. REPUBLIKA HRVATSKA 661.757 8,05 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. GAŠPAR ANTE 123.783 1,51 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 46.534 0,57 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 25.840 0,31 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
6. CENTAR BANKA D.D. 18.030 0,22 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 17.662 0,21 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 14.156 0,17 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 12.222 0,15 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. PARTNER BANKA D.D. 8.562 0,10 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 79,22

po ovome, netko veći bi ubrzo morao ispasti iz top 10, ali bi se neki novi morali pojaviti

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


Ma ide ovo još gore, nevezano za obvezu. Sada je jedino bitno da se toda ne oglašava po tom pitanju jer ako on nešto kaže nema više špekulacije i gotova priča.
Sutra na otvaranju smo na 130kn.

U potpunosti se slažem s tvojim mišljenjem. Toda će se ipak morati oglasiti, a mislim da će to biti dan-dva prije kraja ponuda za Mercator. Ako se tada pozitivno oglasi po ovom pitanju obaveze za Belje, mislim da mu Mercator ne može pobjeći, a to mu je glavni cilj. U biti po mom mišljenju ispada da je odluka o Mercatoru u njegovim rukama. Ponuda za Belje je u biti cca 10% cijene koji nudi za Mercator , zar ne. Da mu je to netko ponudio u prijašnjem natječaju mislim da bi prihvatio. A tih 10% se lako pronađe u rasponu njegove i ostalih ponuda za Mercator. Vuk sit, ovce na broju.


Ja ulazim na 150 kn, ta cijena će biti znak da 99,99% ide javna ponuda, a od 150 kn do 300 kn je lijepih 100% zarade [proud]

Ovo je najracionalniji zaključak do sada !

Obveza u stjecanju mu je bila 100 Kuna, a prosjek 93, gdje ste svi našli 350 pa i sam poslovni.hr nemam pojma, ali uskoro čemo znati istinu !
Iz Rješenja točka 3 uvjetuje Belje na zakonsku objavu o preuzimanju, a gdje je ?????

Nadalje, Rješenje Hanfe osim što je možda u zastari nema uporište u Obrazloženju stv III točka 1 i točka 2 jer su kontraidikotrne, a točka 4. nalaže Agrokoru da pomiri troškove Rješenja Hanfe do 21.10.11., a što se neće desiti jer Agrokor vjerojatno to ne priznaje !

Agrokoru se više isplati svoj dio Belja prodati za iznos obveze ili manje pa čak u stečaj ga poslati .

U stečaju se otvaraju nove okolnosti, a poznate su iz Đakovštine gdje fomdovi na kraju nisu ni dali obvezu ponudu za preuzimanje, Magma isto tako, Dalekovod isto tako, Transadria isto tako ……

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



U biti po mom mišljenju ispada da je odluka o Mercatoru u njegovim rukama. Ponuda za Belje je u biti cca 10% cijene koji nudi za Mercator , zar ne. Da mu je to netko ponudio u prijašnjem natječaju mislim da bi prihvatio. A tih 10% se lako pronađe u rasponu njegove i ostalih ponuda za Mercator. Vuk sit, ovce na broju.

Hm, sada ima alibi da za 10% ili više smanji ponudu Mercatoru u smislu: Sry dečki, nudio sam više, ali niste htjeli, a sada moram kupit i Belje, pa nemam za vas koliko sam imao prije.

Naravno, lupetam, ali u nedostatku pravih informacija – sve je moguće. …

halfte trinken, halfte Šarcu geben



Ja ulazim na 150 kn, ta cijena će biti znak da 99,99% ide javna ponuda, a od 150 kn do 300 kn je lijepih 100% zarade [proud]

Ovo je najracionalniji zaključak do sada !

Obveza u stjecanju mu je bila 100 Kuna, a prosjek 93, gdje ste svi našli 350 pa i sam poslovni.hr nemam pojma, ali uskoro čemo znati istinu !
Iz Rješenja točka 3 uvjetuje Belje na zakonsku objavu o preuzimanju, a gdje je ?????

Nadalje, Rješenje Hanfe osim što je možda u zastari nema uporište u Obrazloženju stv III točka 1 i točka 2 jer su kontraidikotrne, a točka 4. nalaže Agrokoru da pomiri troškove Rješenja Hanfe do 21.10.11., a što se neće desiti jer Agrokor vjerojatno to ne priznaje !

Agrokoru se više isplati svoj dio Belja prodati za iznos obveze ili manje pa čak u stečaj ga poslati .

U stečaju se otvaraju nove okolnosti, a poznate su iz Đakovštine gdje fomdovi na kraju nisu ni dali obvezu ponudu za preuzimanje, Magma isto tako, Dalekovod isto tako, Transadria isto tako ……
[/quote]

Prodao si ?

halfte trinken, halfte Šarcu geben



Ma ide ovo još gore, nevezano za obvezu. Sada je jedino bitno da se toda ne oglašava po tom pitanju jer ako on nešto kaže nema više špekulacije i gotova priča.
Sutra na otvaranju smo na 130kn.

U potpunosti se slažem s tvojim mišljenjem. Toda će se ipak morati oglasiti, a mislim da će to biti dan-dva prije kraja ponuda za Mercator. Ako se tada pozitivno oglasi po ovom pitanju obaveze za Belje, mislim da mu Mercator ne može pobjeći, a to mu je glavni cilj. U biti po mom mišljenju ispada da je odluka o Mercatoru u njegovim rukama. Ponuda za Belje je u biti cca 10% cijene koji nudi za Mercator , zar ne. Da mu je to netko ponudio u prijašnjem natječaju mislim da bi prihvatio. A tih 10% se lako pronađe u rasponu njegove i ostalih ponuda za Mercator. Vuk sit, ovce na broju.
[/quote]
[rolleyes]a što ako toda prodaje ,a mali kupuju.

KOlege,

ako se Agrokor ne odazove na ponudu, zakonom propisana kazna je max. 1 milijun ( 1.000.000,00) Kuna, a obveza mu je preko milijardu 1.000.000.000,00 Kuna .

Što bi vi izabrali na njihovom mjestu ?

Fino su to odigrali u Hanfi, a ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



Ja ulazim na 150 kn, ta cijena će biti znak da 99,99% ide javna ponuda, a od 150 kn do 300 kn je lijepih 100% zarade [proud]

Ovo je najracionalniji zaključak do sada !

ps: kazna je miljun kuna i još jedna sitnica – zabrana raspolaganja svojim dionicama,bez glasa na skupštini..

Što bi vi odabrali??
Obveza u stjecanju mu je bila 100 Kuna, a prosjek 93, gdje ste svi našli 350 pa i sam poslovni.hr nemam pojma, ali uskoro čemo znati istinu !
Iz Rješenja točka 3 uvjetuje Belje na zakonsku objavu o preuzimanju, a gdje je ?????

Nadalje, Rješenje Hanfe osim što je možda u zastari nema uporište u Obrazloženju stv III točka 1 i točka 2 jer su kontraidikotrne, a točka 4. nalaže Agrokoru da pomiri troškove Rješenja Hanfe do 21.10.11., a što se neće desiti jer Agrokor vjerojatno to ne priznaje !

Agrokoru se više isplati svoj dio Belja prodati za iznos obveze ili manje pa čak u stečaj ga poslati .

U stečaju se otvaraju nove okolnosti, a poznate su iz Đakovštine gdje fomdovi na kraju nisu ni dali obvezu ponudu za preuzimanje, Magma isto tako, Dalekovod isto tako, Transadria isto tako …...Belje
[/quote]

Tu je svaki komentar suvišan [bye]………pronađite uljeza

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


KOlege,

ako se Agrokor ne odazove na ponudu, zakonom propisana kazna je max. 1 milijun ( 1.000.000,00) Kuna, a obveza mu je preko milijardu 1.000.000.000,00 Kuna .

Što bi vi izabrali na njihovom mjestu ?

Fino su to odigrali u Hanfi, a ?


Ma, briga nas i za hanfu i za javnu ponudu. Svi smo trejdali (ili skoro svi) i zaradili na belju. Nadam se da ste skužili da su se zbog belja, druge dionice jeftač prodavale i kupili ih. Vanjski indeksi rastu, shodno tome i mi bi trebali.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


KOlege,

ako se Agrokor ne odazove na ponudu, zakonom propisana kazna je max. 1 milijun ( 1.000.000,00) Kuna, a obveza mu je preko milijardu 1.000.000.000,00 Kuna .

Što bi vi izabrali na njihovom mjestu ?

Fino su to odigrali u Hanfi, a ?

Platio bi on odmah kaznu, nije u tome problem, nego gubitak upravljačkih prava u belju ako ne da javnu ponudu!

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!



KOlege,

ako se Agrokor ne odazove na ponudu, zakonom propisana kazna je max. 1 milijun ( 1.000.000,00) Kuna, a obveza mu je preko milijardu 1.000.000.000,00 Kuna .

Što bi vi izabrali na njihovom mjestu ?

Fino su to odigrali u Hanfi, a ?


Ma, briga nas i za hanfu i za javnu ponudu. Svi smo trejdali (ili skoro svi) i zaradili na belju. Nadam se da ste skužili da su se zbog belja, druge dionice jeftač prodavale i kupili ih. Vanjski indeksi rastu, shodno tome i mi bi trebali.
[/quote]

Ja još uvijek razmišljam da izađem djelomično iz nekih dionica (u kojima sam u minusu) pa da taj minus "zamijenim" eventualnom zaradom na Belju. Još uvijek očekujem do kraja tjedna "dolazak" i na cca 150 kuna. Sve iznad toga će biti hazarderski. I 150 kuna je relativno visok target…

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

New Report

Close