BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ljudi, nastavite niz:
Rješenje Hanfe o obvezi preuzimanja DLKV, rješenje Hanfe o zabrani rada Questus fonda, rješenje Hanfe o obvezi preuzimanja BLJE,…
Jaca: "Evo, pokazali smo svima kako je Hrvatska zemlja u kojoj vladaju zakoni i nitko nije nedodirljiv."
Zapravo je to super. Jaca u maniri Velikog Vođe svih IPO-a nastoji progurati SPO-e [lol]
Ljudi, razmišljajte malo. Nemojte se praviti da živite u wonderlandu.

evo ja razmišljo i nisam domislio. Jel možeš pojasniti malo?
[/quote]

Htio je reći da je trenutnoj ekipi na vlasti sasvim svejedno što i kako donose, sve dok računaju na to da će im to donijeti pokoji glasić. A pošto su izračulai da baš nemaju velikih mogućnosti dobiti izbore, živo im se fućka što će biti poslije izbora. Neka se drugi bakćaju s time. Prepisali od američkih republikanaca. Kradi, sruši, opljačkaj, bogati se, izgubi izbore, neka drugi vadi državu iz govana, onda lijepo njega optužiš da ne uspijeva i na tome opet ideš dobijati izbore. Osnova političke matematike.



Pa Belje je bilo na 350-400 kn usred investicijskih ciklusa i prije preuzimanja koje je odradilo nakon toga, a sada neko smatra da je 100 kn previše. Čudno ako ništa drugo….. pogotovo jer je ovo jedna od rijetkih firmi iz HR koje u EU imaju iznimno perspektivnu budućnost i puno zainteresiranih kupaca za preuzimanje od Agrokora.
Nego po kojoj cijeni ide squiz ako preuzme po 300 kn?????

squiz (istiskivanje) obično ide po manjoj cijeni nego u javnoj ponudi. Ovisi o dobroj ili lošoj volji većinskog vlasnika. Do njega dolazi kada ostane manje od 5% slobodnih dionica. Tako je u praksi.
Da li će biti javna ponuda na belju…..nemam pojma.

[/quote]

Bolje je pitanje hoće li biti još koja udarna vijest

je li bilo nekih promjena u top10 zadnjih dana?

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste




Ljudi, nastavite niz:
Rješenje Hanfe o obvezi preuzimanja DLKV, rješenje Hanfe o zabrani rada Questus fonda, rješenje Hanfe o obvezi preuzimanja BLJE,…
Jaca: "Evo, pokazali smo svima kako je Hrvatska zemlja u kojoj vladaju zakoni i nitko nije nedodirljiv."
Zapravo je to super. Jaca u maniri Velikog Vođe svih IPO-a nastoji progurati SPO-e [lol]
Ljudi, razmišljajte malo. Nemojte se praviti da živite u wonderlandu.

evo ja razmišljo i nisam domislio. Jel možeš pojasniti malo?
[/quote]

Htio je reći da je trenutnoj ekipi na vlasti sasvim svejedno što i kako donose, sve dok računaju na to da će im to donijeti pokoji glasić. A pošto su izračulai da baš nemaju velikih mogućnosti dobiti izbore, živo im se fućka što će biti poslije izbora. Neka se drugi bakćaju s time. Prepisali od američkih republikanaca. Kradi, sruši, opljačkaj, bogati se, izgubi izbore, neka drugi vadi državu iz govana, onda lijepo njega optužiš da ne uspijeva i na tome opet ideš dobijati izbore. Osnova političke matematike.

[/quote]

ne kužim kakve veze imaju izbori i hdz sa samodolom, hanfom, dalekovodom i beljem? Zar je hdzovom biračkom tijelu to važna tema?

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Jedna od opcija bi mogla Agrokoru uštedjeti cca 200m Kn. S obzirom da je Agrokor u Belje ušao u dogovoru s državom ne bi bilo lijepo da mu država preostale svoje dionice sada uvali po 3xx kn. U tom slučaju ako se dogovori s državom da se ne javi na javnu ponudu mogao bi nešto uštedjeti.

Ima se para…
http://hr.seebiz.eu/auto-moto-nautica/vjekoslav-majetic-spremni-smo-za-serijsku-proizvodnju-prvi-primjerak-kupio-ivica-todoric/ar-15246/





Ljudi, nastavite niz:
Rješenje Hanfe o obvezi preuzimanja DLKV, rješenje Hanfe o zabrani rada Questus fonda, rješenje Hanfe o obvezi preuzimanja BLJE,…
Jaca: "Evo, pokazali smo svima kako je Hrvatska zemlja u kojoj vladaju zakoni i nitko nije nedodirljiv."
Zapravo je to super. Jaca u maniri Velikog Vođe svih IPO-a nastoji progurati SPO-e [lol]
Ljudi, razmišljajte malo. Nemojte se praviti da živite u wonderlandu.

evo ja razmišljo i nisam domislio. Jel možeš pojasniti malo?
[/quote]

Htio je reći da je trenutnoj ekipi na vlasti sasvim svejedno što i kako donose, sve dok računaju na to da će im to donijeti pokoji glasić. A pošto su izračulai da baš nemaju velikih mogućnosti dobiti izbore, živo im se fućka što će biti poslije izbora. Neka se drugi bakćaju s time. Prepisali od američkih republikanaca. Kradi, sruši, opljačkaj, bogati se, izgubi izbore, neka drugi vadi državu iz govana, onda lijepo njega optužiš da ne uspijeva i na tome opet ideš dobijati izbore. Osnova političke matematike.

[/quote]

ne kužim kakve veze imaju izbori i hdz sa samodolom, hanfom, dalekovodom i beljem? Zar je hdzovom biračkom tijelu to važna tema?
[/quote]

OMG! U ovoj zemlji gotovo sve je politika. Hoćeš od nogometa pa do "uzvišenih nacionalnih interesa".
Pogotovo u izbornoj godini.
Ali, ja ionako previše pišem na ovoj temi pa me opet moderiraju.
Nema veze. Evo gospodo moderatori, povlačim se na par mjeseci, ako će vam srce biti na mjestu s ovog topica.





Ljudi, nastavite niz:
Rješenje Hanfe o obvezi preuzimanja DLKV, rješenje Hanfe o zabrani rada Questus fonda, rješenje Hanfe o obvezi preuzimanja BLJE,…
Jaca: "Evo, pokazali smo svima kako je Hrvatska zemlja u kojoj vladaju zakoni i nitko nije nedodirljiv."
Zapravo je to super. Jaca u maniri Velikog Vođe svih IPO-a nastoji progurati SPO-e [lol]
Ljudi, razmišljajte malo. Nemojte se praviti da živite u wonderlandu.

evo ja razmišljo i nisam domislio. Jel možeš pojasniti malo?
[/quote]

Htio je reći da je trenutnoj ekipi na vlasti sasvim svejedno što i kako donose, sve dok računaju na to da će im to donijeti pokoji glasić. A pošto su izračulai da baš nemaju velikih mogućnosti dobiti izbore, živo im se fućka što će biti poslije izbora. Neka se drugi bakćaju s time. Prepisali od američkih republikanaca. Kradi, sruši, opljačkaj, bogati se, izgubi izbore, neka drugi vadi državu iz govana, onda lijepo njega optužiš da ne uspijeva i na tome opet ideš dobijati izbore. Osnova političke matematike.

[/quote]

ne kužim kakve veze imaju izbori i hdz sa samodolom, hanfom, dalekovodom i beljem? Zar je hdzovom biračkom tijelu to važna tema?
[/quote]

da, jer se ovime stvara dojam da nitko nije nedodirljiv. mali čovjek je pobijedio velikog, todorić je prisiljen platiti jer mu je država naložila. informativne emisije gledaju i oni koji ne znaju o čemu se radi (a većina ih je takvih). LJudi su samo čuli ono što su htjeli ćuti – da nitko nije nedodirljiv i da todorić mora platiti.


Ima se para…
http://hr.seebiz.eu/auto-moto-nautica/vjekoslav-majetic-spremni-smo-za-serijsku-proizvodnju-prvi-primjerak-kupio-ivica-todoric/ar-15246/

naravno da ima, a ima zato što ne baca pare špekulantima na burzi….zamisli što će si toda sve priuštiti s tih 800 milijuna kuna kojima se vi nadate? [lol]

sve što pišem moje je mišljenje, i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

http://www.poslovni.hr/vijesti/zasto-je-samodolu-belje-tako-napeto-188086.aspx
http://www.poslovni.hr/vijesti/agrokorova-obveznica-pala-5-nakon-hanfina-rjesenja-188099.aspx
http://www.poslovni.hr/vijesti/mirovinci-strepe-od-hanfe-188104.aspx

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Mislim da ovi znaju što će Todo napraviti, pitajte ih ;

http://www.investco.hr/hr/references/default.htm#01

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


nikakve žurbe za kupnju belja nema jer kad i ako belje dođe na 150 kn, to bi značilo da će biti javna ponuda pa onda lako kupim i imam 100%…sve ovo kokošarenje na 90 kn gdje kupuju špekulanti znak je samo da nikakve javne ponude neće biti i da se nastoji dionica dići 5-10% pa se iskipati naivcima

I ja tako razmišljam, trgovanje u petak odaje dojam čisto špekulantske trgovine, tj. ekipa kupuje pa prodaje par kuna skuplje. Da veliki igrači (koji imaju informacije da li će biti javne ponude) nemilosrdno čiste prodaju, bilo bi to indikativno, a ovakvo trgovanje je jasan znak da je cijela priča na stakelnim nogama i sljedeće crvenilo vani vjerojatno će zatući belje prema početnim položajima. Uostalom, dosta je pogledati na "što smo danas tržili" pa se vidi da su promet na Belju pretežno generirali mali ulagači koji su više puta ulazili-izlazili [rolleyes]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close