BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Bas tako kolega Soxy, prometa vise uopce nema, ceka se izvjesce, a po tome sto top 10 kupuje dalo bi se zakljucit da bi trebalo biti dobro, pa valjda ljudi znaju zasto jos dokupljuju. U svakom slucaju to je samo moje skromno misljenje.

A jesu se nakupovali u top10… Moš mislit velikog dokupa…
Imam ove dionice, ali ne mogu reći da sam optimističan u vezi izvještaja samo zbog toga što je netko nekakvu mizeriju kupio… Možda je baš pokušao malo podignuti cijenu takvom vijesti da bi prodao po par kuna više… Ne tvrdim to, samo navodim kao alternativu. Nemam nikakvu ideju kamo će ova dionica u skorije vrijeme iskreno (čak niti procjenu). Naravno da će jako ovisiti o izvještaju.

Držim fige da bude dobro 🙂

S obzirom na to da će prema mojim info radnicima u barem jednom PC-u biti isplaćen dodatak na plaću zbog dobrog poslovanja, što je Belje u prošlosti već znalo raditi, zaključke izvedite sami.

E kad već hoćete donijeti sami zaključak, morate znati da u Belju nema dodataka na plaći zbog dobrog poslovanja, nego dobijaju božićnice,regrese,uskrsnice u bonovima za Konzum. A već nekoliko mjeseci im je ukinuto dodatak za korištenje osobnog prijevoza po prijeđenom kilometru (tu mislim na terenske radnike), a to je bio lijep iznos na plaći.
Da li će to vratiti, vidjeti ćemo, mislim da hoće.

Ovdje ne govorim da će izvještaj biti dobar ili loš, nego samo govorim podatke koje bi možda htjeli znati.

Prijevoz je revidiran još i prije, a dodatak zbog dobrog poslovanja postoji, ne obračunava se na plaću, već posebno i upravo gledam u jednu staru isplatnu listu za taj dodatak iz 2007.
Radi se o PC TMP.

I ja upravo gledam jedan graf iz 2007.god.

Kako cijena nije kao i danas? [undecid]

Znači dodatak ipak postoji?
I još par infoa.
PC TMP-u se opseg poslovanja (količina zaprimljenog i prerađenog mlijeka) strašno povećao u zadnjih godinu dana, što ima određene veze i sa Vupikom, a što uredno može vidjeti i svaki stanovnik Belog ako prošeta pored pogona, jer je instalirana hrpetina novih tankova za mlijeko. Prema neprovjerenim infoima planira se pojačanje proizvodnje preko noćnih smjena.
Imam još nekih infoa u vezi PC Baranjke, ali nećemo sad baš sve. Neka dionica još malo stoji tu gdje jest.

A jesu se nakupovali u top10… Moš mislit velikog dokupa…

Pa, ako se ne varam, radi se o preko 3.6k dionica u posljednjih mjesec dana. To nije veliki dokup, ali bome nije ni mali [smiley].
Doduse br. 9 i 10 su se malo zaigrali proslih dana pa prodali dio onog sto su kupili [rolleyes]

dno je izgleda bilo na 92.imamo uzlazni trend.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


dno je izgleda bilo na 92.imamo uzlazni trend.

A na temelju čega si ti to zaključio? Prilično je jasno da je bilo kakvo kretanje ove dionice za posto gore ili dolje apsolutno svejedno… Svi su vrlo oprezni jer ne znaju što mogu očekivati od fin. izvještaja. Ono će odrediti trend.

Bez obzira na to što će radnicima vrlo vjerojatno biti isplaćen dodatak zbog dobrog poslovanja, to ne mora ništa značiti što se tiče izvještaja.
Svi koji su proučili prošli izvještaj, jako dobro znaju kako je sumnjiv u raznim stavkama, a nastavak te prakse je lako moguć.
Međutim kad se pogleda čisti EBIT, jasno je da Belje posluje odlično.
Kad će uprava (odnosno Agrokor) odlučiti da je vrijeme za prikazivanje dobiti, znaju samo oni.

na temelju kretanja cijene jucer i danas.trend je pozitivan, a dali ce se on nastaviti to je drugo
pitanje.dugorocno sve ovisi o izvjestaju.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

loris tuče po aku

No pain no Game

New Report

Close