BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


nekako mi se čini da Agrokor neće kupit ovih 23 %, zadnja cijena na burzi je 170eur 13:30h

slažem se ja bi iskrcao odmah

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Padamo zato što:
a) ulazimo u CROBEX,
b) nepobtine kvalitete proizvodnog asortimana,
c) cijene hrane nikada nisu bile više u svijetu ili
d) moguće kupnje MERCATORA?

Gledano na situciju u državi i svijetu plus neočekivani minus u izvješću, osobno sam zadovoljan što se držimo oko 100 kn. Ne treba biti nestrpljiv, Belje je u zadnjih 6.mj. dobro povuklo. Istina to se desilo kod večine dionica na tržištu a da za to baš i nije bilo nekog razloga (pogotovo kod građevinara, brodara…), tako da se korekcija ili bolje reći pad cijelog tržišta se mogao i očekivati pri čemu se Belje dosta dobro drži. Dobar dio dionica je na vrijednostima kad je crobex bio ispod 2000kn a mi smo na razinama crobexa preko 2300kn.
Trenutno (tjedan-dva) ne vidim da ćemo rasti, a i ostanak tu gdje smo sad sasvim je uredu naravno za nas koji smo ulazili u 9 mj, a ovi sa ulazima na 100 i više, strpite se iće Belje gore sigurno samo polako.
Sad prodati i nema baš nekog smisla. Zašto? Po mojoj procjeni rizik od pada dionice sa ovih razina u ovoj godini je duplo manji od mogućeg rasta mogući pad realno do 15% (max 30%), mogući rast realno 30% (max 50%).

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)

http://trzistakapitala.wordpress.com/2011/03/13/poljoprivreda/

meni je ovo dosta zanimljivo..posjet belju je izostao ali zna ljeva ruka sta radi desna..ako je tako u ostalim firmama mozemo se samo domisljati gdje je tek belje..a tek ovaj posjet mirovinaca agrokoru…

paketić prošao…

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

jel netko maznuo onih 3999 na 99 ?

Cookie Monster

Netko je… [lol]

dogovoreno dečki

No pain no Game

Evo malo druka!!! [wink]
Vaš link
Vaš link

Otvorite, pogledajte, usporedite pa sami zaključite dali će ili neće biti ovo dobra godina za Belje i slične.
S tim da prikazano pokriva samo dio Beljskih proizvoda, a i sa ostalima je situacija slična (osim sa vinom)!!!
Kad to usporedite da ostalim dionicama: brodari-cijene padaju, turizam-ne smije ni pomisliti dizati cijene, industrija-ne konkurentna i što proizvede ne može prodati (osim par iznimaka), građevina-kakve cijene kad ništa nerade….onda netko kaže da je ovo fuj dionica!!!!

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/banke-pivovarni-lasko-odobrile-kredit-od-10-milijuna-eura%2c-upitna-prodaja-mercatora,107413.html


http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/banke-pivovarni-lasko-odobrile-kredit-od-10-milijuna-eura%2c-upitna-prodaja-mercatora,107413.html

Sve se meni cini da ce sve uciniti samo da ne prodaju Agrocoru (pa makar prodali i po nizoj cijeni nekome), problem je taj da je ovo samo mucenje mrtve kokosi, dugovi od preko 400 miliona eura se nece otplatiti s dizanjem novih dugova, a trazenje investitora koji ce dati vecu ponudu od Todorica, to ce se nacekat, moglo bi im se obiti o glavu pa ih na kraju nitko nece ni kupiti (malo vjerojatno, ali manja cijena je lako moguca na nekom buducem natjecaju). Vidim da susjedi slovenci radije propadnu nego da ih otkupi neko sposobniji od njih.

Rusitelj vlade ^_^.

Ma mislim da nekolicina radikalnih Slovenaca ima preveliki medijski prostor…
Pa neće o ovome odlučivati domoljublje, već kapital, a i nije im ovo prvi pokušaj prodaje (ne znam dokle banke mogu tolerirati izbjegavanje reprograma)…
Uostalom, cijene hrane u svijetu raste a Belje se bavi proizvodnjom automobila [lol]

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."


Ma mislim da nekolicina radikalnih Slovenaca ima preveliki medijski prostor…
Pa neće o ovome odlučivati domoljublje, već kapital, a i nije im ovo prvi pokušaj prodaje (ne znam dokle banke mogu tolerirati izbjegavanje reprograma)…
Uostalom, cijene hrane u svijetu raste a Belje se bavi proizvodnjom automobila [lol]

Ipak uskoro kreću pregovori sa Agrokorom kaže Dušan Zorko direktor Laškog

New Report

Close