BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ej kakve gluposti mlatu slovenci sa ovim Merkatorom, pa to je prebolesno.

Sad se javlja odjednom uprava kao nekakav važan faktor u ovoj priči.
Najprije uprava bilo kojeg dioničkog društva pa tako i Merkatora nije vlasnik kompanije, već je zadužena za vođenje poslova i zastupanje društva.
Oni su najamnici i ništa drugo, oni za svoje poslovanje odgovaraju pravim gazdama(najvećim vlasnicima udjela) ,oni mogu dobit šut kartu kao i svaki obični radnik, ako nije zadovoljio očekivanja većinskih vlasnika udjela.
Uprava bez odobrenja gazda nemože poduzimati nikakve radnje koje prelaze granice redovitog poslovodstva, a izjava o preuzimanju trgovina Agrokora to upravo jeste.
Merkatoru glavni problem nije Todorić, već vlasnici udjela (Laško pivo i nekoliko banaka) koji moraju pošto-poto prodati dionice, kako bi pokrili stotine miliona eura dugova iz njihove OSNOVNE DJELATNOSTI.
Kad je uprava Merkatora tako bahata i samouvjerena u svoju vrijednost, neka fino oni iz svojih vlastitih đepova plesnu na stol 500 miliona eura i otkupe udjele, a ne se ovi jadnici što rone u dugovima godinama, lome i nikako da dođu gotovog novca.
Čini se da uprava mlati praznu slamu i plaši duhove.
Činjenica je, da spomenutim kompanijama novac treba, a kad se prave frajeri neka ga stavi na stol ili uprava ili država iz zaduživanja.
Malo je moguće i jedno i drugo, a strani ulagači ni do sada nisu bili voljni platiti ni približnu cijenu što je nudio Agrokor.


Prvo kolega korekcija, zašto kupovati na 100 kad će se moć na xx, zar ne!?

ps Sakupljač na 100 kn bi puno više skupio da malo stane sa kupnjom, vrlo brzo bi to gledali na 80kn i iza toga se upustio u kupnju!

Najbolji vam je primjer THNK zadnjih dana, držo je na 1400 kad je shvatio da se može niže eureka jao jao …..sigurno kupuje svojijim novcima….

[thumbsup]


čemu korekcija?Pa bila je nedavno,nakon FI,a i nakon toga stagnira više-manje..a na Crobexu je vrlo moguć obrat trenda..

Nikad više 2007-08 na ZSE:(



Prvo kolega korekcija, zašto kupovati na 100 kad će se moć na xx, zar ne!?

ps Sakupljač na 100 kn bi puno više skupio da malo stane sa kupnjom, vrlo brzo bi to gledali na 80kn i iza toga se upustio u kupnju!

Najbolji vam je primjer THNK zadnjih dana, držo je na 1400 kad je shvatio da se može niže eureka jao jao …..sigurno kupuje svojijim novcima….

[thumbsup]


čemu korekcija?Pa bila je nedavno,nakon FI,a i nakon toga stagnira više-manje..a na Crobexu je vrlo moguć obrat trenda..
[/quote]

Na BLJEu sam ove godine zaradio skoro – kao cijele prošle godine ukupno! Tako da mi je miljenica.

Malo moram drukat kolega na pad da se ukrcam, ako ćemo iskreno…

Kupac bi trebao malo bit oprezniju u ovom nestabilnom vremenu tako visoko držat dionicu obzirom na rez….al uvjek je lakše sa tuđom lovom lupat po asku!

Mnoge su se dionice vratile na razinu CROBIJA 1900 BLJE suvereno drži na razini 2300 crobija, na kraju mogu samo reć BRAVO i vjerujem da će rezultati BLJA uskoro biti u skladu sa cijenom dionice

[thumbsup]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE




Prvo kolega korekcija, zašto kupovati na 100 kad će se moć na xx, zar ne!?

ps Sakupljač na 100 kn bi puno više skupio da malo stane sa kupnjom, vrlo brzo bi to gledali na 80kn i iza toga se upustio u kupnju!

Najbolji vam je primjer THNK zadnjih dana, držo je na 1400 kad je shvatio da se može niže eureka jao jao …..sigurno kupuje svojijim novcima….

[thumbsup]


čemu korekcija?Pa bila je nedavno,nakon FI,a i nakon toga stagnira više-manje..a na Crobexu je vrlo moguć obrat trenda..
[/quote]

Na BLJEu sam ove godine zaradio skoro – kao cijele prošle godine ukupno! Tako da mi je miljenica.

Malo moram drukat kolega na pad da se ukrcam, ako ćemo iskreno…

Kupac bi trebao malo bit oprezniju u ovom nestabilnom vremenu tako visoko držat dionicu obzirom na rez….al uvjek je lakše sa tuđom lovom lupat po asku!

Mnoge su se dionice vratile na razinu CROBIJA 1900 BLJE suvereno drži na razini 2300 crobija, na kraju mogu samo reć BRAVO i vjerujem da će rezultati BLJA uskoro biti u skladu sa cijenom dionice

[thumbsup]
[/quote]

He, he…ima nas još….
Ja moram priznuti da sam danas malo gricno….Al, samo malo…Neko će reć možda prerano, no bliži se revizija Crobexa…
Mislim da su mnogi ljudi uvidjeli kako ova dionica leti tako da ne vjerujem da će puno dole (čitaj: svi je čekaju…)…A burza nas uči…uvijek korak ispred ostalih (kako u rastu, tako i u padu…)

Vaš link
Ovaj tekst je tipičan primjer novinarskog drukanja. Kakve direktne veze ovo ima sa naslovom teksta i sa samom temom : "Podsjetimo, Belje, tvrtka u sastavu koncerna Agrokor, u prošloj godini poslovalo je s neto gubitkom u visini 63,26 milijuna kuna, dok je u 2009. ostvarilo dobit od 63,97 milijuna kuna. "
Alo, čemu to!? [rolleyes]

Kako je tekst sa ovog portala, živo me zanima dali će modelator pustiti ovaj post, ako bude svaka čast za slobodu mišljenja! [thumbsup]

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)


molim te da pratiš ono što pišem pa da sa argumentima odgovoriš,a ne sa paušalnim ocjenama tvog dojma o mom postu i samom belju.

stari, pa meni nije uopce tesko odgovoriti argumentima na tvoje tvrdnje, samo mislim da s tvoje strane nece biti argumenata..zapravo se osjecam kao da mi neko dize loptice na zakucavanje..
o kakvim ti to poluproizvodima pricam u belju daj mi molim te ko boga na to prvo odgovori..
tebi je kulen poluprozvod? pa kako mozes prodati skuplje svinjsko meso nego kao kulen i slaninu?pa ko je jednom probao taj spekec taj ne kupuje drugi..
abc sir mozda? jel mozes mljeko bolje prodati nego da napravis sir od njega? jedino bi bilo bolje da pravi parmezan mozda. onda nebi bio poluproizvod?
vino mozda poluproizvod?
stocna hrana? da prodaje psenicu onda bi razumio, al stocna hrana ili brasno su tebi poluproizvod? pa najbolje da pravi pite od abc sira i da to prodaje, onda to nebi bio poluproizvod..

a ovo oko prica za 1kn stvarno ne razumijem. pa daj se stavi u poziciju drzave koja ima gubitase i nezna sta bi s njima. pa jel ima boljeg rjesenja nego ga dati u ruke poduzetniku da preuzme sve dugove, da zaposli ljude i da puni proracun..ti bi radije da kao u sisacku zeljezaru dodje neki rus koji nezna sta bi s tim i na kraju smo u pat poziciji..nit radnici rade nit dobivaju placu a firma propala..
i ova brodogradilista bi ako ima takvih kupaca trebalo dati za simbolicno 1kn uz naravno ugovorne obaveze i kad bi se neki takav kao todoric nasao u brodogradnji nista bolje za ovu drzavu..

ne kazem da je on neki veliki moralista i blazenik (ne tvrdim ni suprotno jer ne znam a nagadjati ne volim), al da je bio pun pogodak njemu dati i vrbovec i belje to pitaj ljude koji tamo rade i malo siru okolicu..a da sve mozes iskritizirat i trazit dlaku u jajetu i to je tocno. idealnog rjesenja nema a kod nas je to neki zivi ideal. uvjek pronaci i zadnju susu busu u drzavi da bude zadovoljna s necim jer u suprotnom ne krecemo u nista…


Prvo kolega korekcija, zašto kupovati na 100 kad će se moć na xx, zar ne!?

je ako dodje nize. a sta ako ne dodje?
pa belje na ovim cjenam dugorocno je zivi zicer. taman da sve propadne i da ode na prodaju nemoze ispod 100kn…pa nece prodat nesto u sta je ulozeno 1,5mlr i ima isto tolko prihoda godisnje (za sada..a bice i dosta vise) za 800mil kn..tako da to bi stvarno trebao biti neki jako crni scenarij da to ode ispod 100kn i tamo se dugo zadrzi..
a ti cekaj..nekazem da neces docekati, sve je moguce, al meni se to cini prilicno nelogicno..
pogledaj par desetaka strana iza na one sta su ostali n 62kn jer im je bilo puno dati 65..isto su cekali korekciju…u medjuvremenu poposili 60% rasta..and counting….

Prijatelju ,stvarno te ne razumijem.Moraš na ekonomiju gledati malo širim pogledom.

Usporedi Belje sa recimo Parmalatom ili Barrilom.O tome ti govorim,imaš mljekaru koja proizvodi samo abc sir i vajkrem,a pogledaj šta Parmalat radi od mljeka.
Pogledaj Barillu šta radi od brašna,a ne prodaje ga za 5 kn kilu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Barilla_Group

Što se tiče 1 kn,onda ne znam zašto je država išla u privatizaciju,trebali su sve pokloniti.
Nisam nigdje čuo da se m&a provodi za 1 kn ,osim na brdovitom balkanu(korumpirani političari poklanjaju poslušnicima)

Belje je tek postalo zadužen,kao i pik vrbovec od kad ga je todorić preuzeo.
ako razumiješ sistem babuške,način kako todorićem sustav funkcionira onda ti je jasno šta on radi sa akviziranim kompanijama.
realno najzaduženiji poduzetnik u Hr je sam Todorić,tako da ako si ti nasjeo na te fore,ja ipak mislim svojom glavom.

BTW,jeste primjetili kako je Brodogradilište Split prodano-poklonjeno za 1 kn.Nema ih baš previše u medijima,razmislite zašto.možda jer netko pušta dim i miče pozornost na drugu stranu ,recimo ovim prosvjedima.
Samo se bojim da su se prekombinovali,jer će prosvjedi otići van kontrole.



molim te da pratiš ono što pišem pa da sa argumentima odgovoriš,a ne sa paušalnim ocjenama tvog dojma o mom postu i samom belju.

stari, pa meni nije uopce tesko odgovoriti argumentima na tvoje tvrdnje, samo mislim da s tvoje strane nece biti argumenata..zapravo se osjecam kao da mi neko dize loptice na zakucavanje..
o kakvim ti to poluproizvodima pricam u belju daj mi molim te ko boga na to prvo odgovori..
tebi je kulen poluprozvod? pa kako mozes prodati skuplje svinjsko meso nego kao kulen i slaninu?pa ko je jednom probao taj spekec taj ne kupuje drugi..
abc sir mozda? jel mozes mljeko bolje prodati nego da napravis sir od njega? jedino bi bilo bolje da pravi parmezan mozda. onda nebi bio poluproizvod?
vino mozda poluproizvod?
stocna hrana? da prodaje psenicu onda bi razumio, al stocna hrana ili brasno su tebi poluproizvod? pa najbolje da pravi pite od abc sira i da to prodaje, onda to nebi bio poluproizvod..

a ovo oko prica za 1kn stvarno ne razumijem. pa daj se stavi u poziciju drzave koja ima gubitase i nezna sta bi s njima. pa jel ima boljeg rjesenja nego ga dati u ruke poduzetniku da preuzme sve dugove, da zaposli ljude i da puni proracun..ti bi radije da kao u sisacku zeljezaru dodje neki rus koji nezna sta bi s tim i na kraju smo u pat poziciji..nit radnici rade nit dobivaju placu a firma propala..
i ova brodogradilista bi ako ima takvih kupaca trebalo dati za simbolicno 1kn uz naravno ugovorne obaveze i kad bi se neki takav kao todoric nasao u brodogradnji nista bolje za ovu drzavu..

ne kazem da je on neki veliki moralista i blazenik (ne tvrdim ni suprotno jer ne znam a nagadjati ne volim), al da je bio pun pogodak njemu dati i vrbovec i belje to pitaj ljude koji tamo rade i malo siru okolicu..a da sve mozes iskritizirat i trazit dlaku u jajetu i to je tocno. idealnog rjesenja nema a kod nas je to neki zivi ideal. uvjek pronaci i zadnju susu busu u drzavi da bude zadovoljna s necim jer u suprotnom ne krecemo u nista…
[/quote]

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Čitam vas dugo, jesam novi pa da malo probam sagledati stvari drugačije, jel tako.
Ovo je ulaganje koje je trenutačno in i to sve stoji.
Imaju dobre proizvode, jel tako.
Ali problem nastaje kad se stane na loptu i pogleda u ono najbitnije za bio koju dionicu.
A to je profitabilnost, jel tako.
Ako oni završe u gubitku ili sa nekom malo dobiti koja je svrha kupovanja te dionice ako nije profitabilna, jel tako.
Drugi problem koji se osjeća već danima je taj da su svi koji su htjeli već ušli unutra.
A kad su svi unutra onda preostaje samo jedno, jel tako.

http://www.poslovni.hr/vijesti/preokret-mercator-zeli-konzum-173558.aspx
Možda Slovenci kupe i Belje, baš su se "raspištoljili". Mislim ipak da su prihode Mercatora malo "isfrizirali". Druga stvar, stoji činjenica da je danas netko potaknut ovom viješću "otreso" malo po Ledu, onako "momački"!


http://www.poslovni.hr/vijesti/preokret-mercator-zeli-konzum-173558.aspx
Možda Slovenci kupe i Belje, baš su se "raspištoljili". Mislim ipak da su prihode Mercatora malo "isfrizirali". Druga stvar, stoji činjenica da je danas netko potaknut ovom viješću "otreso" malo po Ledu, onako "momački"!

Ovako slanje poruka u vijestima Merkator će otkupiti Konzum su smiješne, Merkator ne može otkupiti ni svoje dionice od pivovarne laško a otkupljivao bi tuđe……. Eto tako je bilo i s podravkom, kada su se opirali ukrupnjivanju……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

merkator ne može kupiti corner shop na vrhu moje ulice.općenito je slovenija država u bankrotu,u jednom ranijem postu sam nabrojao 20 velikih zlo kompanija koje su ili pred bankrotom.

iskreno mislim da se naši krivo šire,trebaju akvizirati na području srbije,bih ,makedonije,,cg,albanije i bugarske a mislim da su slovenske kompaniju mrtvo puhalo,i merkator i drogakolinska.

todoriću boj se jer je delhaize došao u u srbiju,a neće stati samo na tome.to je problem za agrokor i konzum,prijatelj miško ga je izradio i uzeo 500 milja eura.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

New Report

Close