BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kojim tocno farmama u srijemu? kad se to otvara i koji su kapaciteti?

pa naravno da je zanimljivo. kome nije mislim da ga belje niti ne zanima.

Kad spominjem Srijem, mislim na hrvatski Srijem, ne na onaj u Vojvodini. Cuj, ovako prosto cu ti reci, ne mora na svakoj štali biti znak Belja da bi se ta štala vodila pod nama.
Ako poznaješ model funkcionranja Velpro-a, onda ti je jasno o čemu govorim. Ivica je na Velpro-u detektirao sve prednosti i nedostatke, koje sada uspješno kroz Belje primjenjuje nad imanjima slavonskih seljaka!
[smiley]

Ingra Gradnja NIJE član Grupe Ingra! Prodana u 2010. za cca 2mil. KN! Str. 13. REV.IZVJEŠĆA!

Jel netko čuo priče o nekim mesnicama/klaonicama po Rusiji ? … ja sam samo načuo pa da ne trkeljam, nešto tipa u Rusiji Toda ima meso i klaonice i onda u Belju prerađuje itd .. itd .. nebi dalje

Cookie Monster


Evo krenimo od malih stvari. Pogledajte ljudi samo ovu BOLDANU rečenicu. Pa zar iz nje i Uprava nebi mogla nešto korisno naraviti?!

ako je samo do te recenice onda mozes biti skroz miran…jer to i je upravo slogan belja sa reklame [smiley]


kojim tocno farmama u srijemu? kad se to otvara i koji su kapaciteti?

pa naravno da je zanimljivo. kome nije mislim da ga belje niti ne zanima.


Kolega (ako vam ne smeta da vas tako oslovljavam), baš suprotno Agrokor sa Beljem planira upravo u Vojvodini pokrenuti još jednu piramidu u svinjogojskoj proizvodnji kakvu ima sad trenutno. Da pojasnim što znači piramida u svinjogojstvu. Na vrhu piramide je nukleus-farma kapaciteta proizvodnje 7000 rasplodnih nazimica, ispod su komercijalne farme sa ukupno 15 000 rasplodnih krmača koje godišnje proizvedu ukupno oko 400 000 prasadi za tov, i u bazi piramide su tovilišta koja preuzimaju svu tu prasad. Veličina piramide ovisi o kapacitetu nukleusa. To ti je sve zajedno 22 farme.
Zašto u Vojvodini, zbog papira jer svaka izgradnja farme zahtjeva masu propisa (mora biti udaljena od naselja, mora imati oko 500 hektara zemlje oko sebe itd.) da bi se odobrila lokacija, a trenutno ih Belje nema toliko da bi ovo pokrenuo tu kod nas.
Trenutno je u Belju aktualno, da ove godine počinje izgradnja nove klaonice na mjestu stare, koja je srušena, a što se tiče nove mlijekare ona je trenutno na čekanju.

Kad spominjem Srijem, mislim na hrvatski Srijem, ne na onaj u Vojvodini. Cuj, ovako prosto cu ti reci, ne mora na svakoj štali biti znak Belja da bi se ta štala vodila pod nama.
Ako poznaješ model funkcionranja Velpro-a, onda ti je jasno o čemu govorim. Ivica je na Velpro-u detektirao sve prednosti i nedostatke, koje sada uspješno kroz Belje primjenjuje nad imanjima slavonskih seljaka!
[smiley]
[/quote]

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)

http://www.poslovni.hr/vijesti/slovenski-ministar-regulatori-moraju-djelovati-preventivno-agrokor-je-pogresan-kupac-173464.aspx

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/trgovina/lipnik-agrokor-bi-investiciju-u-mercator-vratio-u-samo-tri-godine,106442.html

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


http://www.poslovni.hr/vijesti/slovenski-ministar-regulatori-moraju-djelovati-preventivno-agrokor-je-pogresan-kupac-173464.aspx

ako tako na kraju i bude onda cu i ja biti pogresan kupac u svim slovenski trgovinama u hr. tako da ono sta sam im juce ostavio u mercatoru ce biti i moja zadnja transakcija prema njima.

Danas bi moglo biti svasta tu kod nas na Belju! Sretno svima!

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”


kojim tocno farmama u srijemu? kad se to otvara i koji su kapaciteti?

pa naravno da je zanimljivo. kome nije mislim da ga belje niti ne zanima.

Kad spominjem Srijem, mislim na hrvatski Srijem, ne na onaj u Vojvodini. Cuj, ovako prosto cu ti reci, ne mora na svakoj štali biti znak Belja da bi se ta štala vodila pod nama.
Ako poznaješ model funkcionranja Velpro-a, onda ti je jasno o čemu govorim. Ivica je na Velpro-u detektirao sve prednosti i nedostatke, koje sada uspješno kroz Belje primjenjuje nad imanjima slavonskih seljaka!
[smiley]
[/quote]
Dakako da mora biti znak..kako bi vodio nešto pod belje a nije od belja?
Pričaš o kooperantskim farmama, njih ima i to dosta ali one nisu beljske
Belje ima tridesetak farmi svojih i to je to
Stočarska farma je piramidalna..ne možeš ih imati koliko želiš jel povlači i nekakve druge stvari za koje moraš imati ispunjene uvjete.
Prvenstveno se odnosi na obradive površine..dva grla na hektar u eu, ne znam je li se mjenjalo to..mislim da nije(opcionalno možeš zbrinjavati otpad ali to je preskupo…jedino da postoji neko postrojenje za bioplin a toga nema i pitanje je koliko bi bilo isplativo)
Što se tiče beljskih farmi tu je investicijski ciklus pri kraju i bolje da je tako jer farme spadaju pod veće zagađivače..
Ne treba nam prekrasna baranja prekrivena drekom…IMHo

sijem žito raste grahorica

@ robilad1

Nisi me očito razumio. Samo sam naglasio kad pricam o Srijemu, da mislim o događajima koji su vezani uz hrvatski dio Srijema. Nisam time isključio aktivnosti u vojvođanskom dijelu, ali ih nisam ni želio aktualizirati jer nisam dubinski upoznat s tim dijelom-tek površno.
Ali super je ovo što si ti napisao jer donosi nove, pozitivnije horizonte u našim pogledima velike budućnosti Belja! [thumbsup]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/trgovina/lipnik-agrokor-bi-investiciju-u-mercator-vratio-u-samo-tri-godine,106442.html


Što se tiče beljskih farmi tu je investicijski ciklus pri kraju i bolje da je tako jer farme spadaju pod veće zagađivače..
Ne treba nam prekrasna baranja prekrivena drekom…IMHo

Puno je stvari koje se može ispraviti u tvom citatu jer je iznesene stav koji uopce ne odgovara stvarnim cinjenicama i pokazuje elementarno nepoznavanje materije, ali cu se fokusirati samo na ovaj dio.

Cuj, netko mora raditi i u "prljavoj" poljorpivredi , ne mogu svi sjediti po službama u koje ih lansira Joža Kompanović! [tongue]

New Report

Close