BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


svi čekaju koreksiju
a što ako je ne bude

ko ceka?
to mozda ti i fotije cekate [yawn]

Ama baš nikad Market ne napravi ono što je prošle godine napravio, samo mijena stalna jest.Prošle godine u ovo vrijeme cijene hrane nisu divljale kao ovih zadnjih sedam osam mjeseci
A to gdje je tko bio 2007. ne bih……..dobro si mu rekao

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 659.983 8,03 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. GAŠPAR ANTE 122.132 1,49 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 42.462 0,52 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 34.136 0,42 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 13.885 0,17 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. PBZ D.D. 12.007 0,15 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. CENTAR BANKA D.D. 10.039 0,12 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. PBZ D.D. 8.936 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 8.520 0,10 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 79,02

skuplja se skuplja

Svasta se ovdje pise, a ono sto je zalosno, uglavnom pisu oni koji ne znaju ni sto je Belje, a kamoli gdje je Baranja!
Ovaj naš prekrasni komad hrvatske zemlje između mađarske regije Baranya, Dunava i Save s dolaskom Todorića na sreću postao je premali za giganta kakav je Belje, stoga ću očito morati podučiti određene likove gdje su Andrijaševici, Markušica, Bogdanovci, Tompojevci itd., te kakvu ulogu igraju u blistavoj budućnosti Belja!
Imam volju za konstruktivnim dialogom, a imam i vremena, jer mi je sinčina zaspao, pa ne moram – dadiljati! [lol] [lol]

Ingra Gradnja NIJE član Grupe Ingra! Prodana u 2010. za cca 2mil. KN! Str. 13. REV.IZVJEŠĆA!


Svasta se ovdje pise, a ono sto je zalosno, uglavnom pisu oni koji ne znaju ni sto je Belje, a kamoli gdje je Baranja!
Ovaj naš prekrasni komad hrvatske zemlje između mađarske regije Baranya, Dunava i Save s
Imam volju za konstruktivnim dialogom, a imam i vremena, jer mi je sinčina zaspao, pa ne moram – dadiljati! [lol] [lol]

pa pisi onda brate mili..imamo mi vremena citati [smiley]

kad se otvaraju te silne farme? sta je sa onom farmom junadi, jel to otvoreno ili se planira? kolko su joj kapaciteti…
kad se vec beljac ne javlja tako cesto samo pisi [thumbsup]

@modul

gdje si primjetio da se skuplja? ja ne vidim neke promjene, osim na broju 10

No pain no Game

Pozdrav ljudi!

Nisam čovjek od velikih riječi pa se zato i nisam do sada uključivao na ovaj forum dvosmjerno. Zapravo, do sada sam samo čitao što se ovdje piše i smatrao da je to dovoljno. Ali brate mili, u isčekivanju nekih vijesti koje nisu dostupne mojim kanalima, ali i želji za čitanjem argumentiranih razmišljanja o nekim stvarima oko Belja, čovjek sa strane zaista se zna pogubiti kad čuje neke neprijatlejske stavove.
Nisam vjerovao da drukovi u bilo kojem smjeru mogu bitinije utjecati na cijenu dionice u bilo kojem mjeru, no zadnjih 10-15 dana, pisanja nekih osoba jako su učinila na osciliranje cijene. Ja kao investitor koji brine o sovjim uloženim sredsvima, jednostavno sam odlučio uključiti se u ovu raspravo i pomoći u obrani vrednota Belja! A tih vrednota zaista ima jako puno!
Stvarno je bez veze kad vlakić krene da oni koji su se zaboravili ukrcati svojim drukanjem malo-malo pucaju iz plašljivca i koče nas u rastu! Kratkoročno uspjevaju, ali dugoročno neće sigurno!
[thumbsup]
Međutim, od njih me još više živciraju ovi malo veći igrači koji mudro šute sa strane i u ovim "dvorskim igricama" izvlače najveć kolač!
Zato vas sve pozivam da argumentiranim pisanjem, na burzi dođemo do prave i realne cijene ovog kapitalca. Naravno, ta cijene nalazi se na znatno višim razinama od ovih! [thumbsup]

Bravo korisniče i dorodošli na temu, dajmo razumu i činjenicama da govore.

ajde neka netko kaže ima li tko da ima veće perspektive od Belja u ovom dijelu EU, mjereno kvalitetom zemlje, stručnošću kadrova, tržišnom pozicijom a sad i ogromnim rastom cijena roba koje Belje plasira………..
Što reći-dobro-bolje-belje

S obzirom kako sam s ovog područja, kako sam u prosjeku jednom tjedno na relaciji Beli Manastir-Županja (uključujući i okolna mjesta=gradove i općine) prostim okom imam prigodu vidjeti koliko ova tvrtka radi na svjoj budućnosti.
Međutim, ono što vidimo tim prostim okom može i biti subjektivno, varljivo. Ali, zahvaljujući prirodi mog posla, mogu reći da sam u svakodnevnom kontaktu s cijelom strukturom povezanom s Beljem – od middle managementa, do radnika, kooperanata, ali i lokalne zajednice koja igra jakooo veliku ulogu u stvaranju dobiti. Stvaranju dobiti, za sada – Todoriću, odnosno Agrokoru, ali uskoro i u Izvješćima i Belju, odnosno nama dioničarima!
Krenimo od radnika! Evo jedan skroz banalan, ali indikativan primjer!
Koliko je vama poznato da je Belje u zadnjih nekoliko godina pokupilo sve kvalitetne veterinare i veterinarske tehničare s vinkovačkog područja te ih svakodnevno šalje na posao u Baranju? Koliko vam je poznato da su isti u startu dobili, mogu reći po slobodnoj procjeni za duplo veću prosjećnu plaću u Belju nego što je ona u prosjeku, ne u sektoru nego općenito, u Vinkovcima? Osim plaće, dečki su dobili i sve benificije koje nisu male. Ako nekome i ti podaci trebaju i to ću podastrati.
Naravno, sad će se netko možda cinično zapitati, a kakve to veze ima sa mnom i mojim dionicama?! Svakako da ima!!!! Gospodo, te ljude priprema se za normatizirano "beljsko" (da se tako izrazim – kako bih bio svima "dostupan" djelovanje po postojećim i budućim farmama u Srijemu! [cool]
Ovo je tek djelić priče, ne znam koliko vam je zanimljiv! Ako je – mogu nastaviti! Ako nije, mogu i zašutiti, nastaviti "trpati", a vi se vodite svojim zvjezdama vodiljama!

Ingra Gradnja NIJE član Grupe Ingra! Prodana u 2010. za cca 2mil. KN! Str. 13. REV.IZVJEŠĆA!


no zadnjih 10-15 dana, pisanja nekih osoba jako su učinila na osciliranje cijene.

to nemozemo znati. cjena ide stalno gore dole iz milijon razloga i zasto su u zadnjih par dana takva kretanja to sam bog moze znati.
ja sam isto na stajalistu da pisanjem ovdje mozda mozes iscjediti koju kunu vise ili manje iz nekog naivca al nemozes znacajno ni dugotrajno utjecati na cjenu nikoje dionice.
al zna se naci koji pokoji koristan podatak, nesto se nauci i cuje pokoje suprotno misljenje cisto za razmislit..


budućim farmama u Srijemu! [cool]
Ovo je tek djelić priče, ne znam koliko vam je zanimljiv! Ako je – mogu nastaviti! Ako nije, mogu i zašutiti, nastaviti "trpati", a vi se vodite svojim zvjezdama vodiljama!

kojim tocno farmama u srijemu? kad se to otvara i koji su kapaciteti?

pa naravno da je zanimljivo. kome nije mislim da ga belje niti ne zanima.


Bravo korisniče i dorodošli na temu, dajmo razumu i činjenicama da govore.

ajde neka netko kaže ima li tko da ima veće perspektive od Belja u ovom dijelu EU, mjereno kvalitetom zemlje, stručnošću kadrova, tržišnom pozicijom a sad i ogromnim rastom cijena roba koje Belje plasira………..
Što reći-dobro-bolje-belje

Evo krenimo od malih stvari. Pogledajte ljudi samo ovu BOLDANU rečenicu. Pa zar iz nje i Uprava nebi mogla nešto korisno naraviti?!
Čovjek je u par sekundi izbacio slogan koji može biti zaštitni znak ponosa Baranje, a uskoro i čitave Hrvatske!
To Belju nedostaje, samo malo šminke, da se tako priprosto izrazim! Jer, Belje ima znanje, Belje ima infrastrukturu, Belje ima povjerenje tradicionalnih kupaca i dobavljača, Belje ima kapital! Ono što Belju treba je još samo malo marketinga na hrvatskoj i regionalnoj razini, da u kratkom roku podigne i svoj goodwill koji je do sada, realno gledajući – apsolutno neiskorišten!

New Report

Close