BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…hm,a što ako firma kao što je Belje navlači financijske izvještaje u gubitak,kako se misli kandidirati za kojekakve povoljne kredite i potpore…

…ili im takva sredstva uopće ne trebaju,kad će polizati Ledove visoke kamate…

…problem kod ove dionice je po meni,što se takva finacijska politika radi u korist Todorića a ne nas malih dioničara…

@apoksiomen … BLJE ima sve što je potrebno da uspije… a za DLKV se slažem, to je govno ko i Dioki, .. barem se tako ponašaju …

Cookie Monster

Nešto rano je danas FREND otišao na ručak i čeka da se nakupi na prodaji.. ali slabo se nešto skupljaju, što znači da kad se vrati ako se ne nakupe na prodaji idemo još UP… [cool]


ne vidim na našem tržištu nikoga osim špekulanata, BELJE je očit primjer … trpa su unutra nadajući se dobrom FI i onda kapitalizacija, … nakon "dobrog/lošeg FI" svi van …

Najsposobniji naš gospodarstvenik u trenutno jednom od najisplativijih biznisa na svijetu, dovoljan razlog za dodatno podebljavanje pozicije, + BLJE još. [thumbsup]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/112324/Todoric-u-tajnosti-priprema-preuzimanje-Mercatora.html

Ovaj Merkator može značit UP za Belje , ali isto tako ako stvar propadne može biti hari-kiri , pogotovo što je belje potreseno sa FI .
Volim Belje ali … mislim da ču još pričekat !


Najsposobniji naš gospodarstvenik u trenutno jednom od najisplativijih biznisa na svijetu, dovoljan razlog za dodatno podebljavanje pozicije, + BLJE još. [thumbsup]

Očito da je većina prepoznala potencijal Belja i trenutni problem u svijetu jeste problem hrane, i zbog toga je cijena poljoprivrednih kultura se uduplala! Većina koja navija za pad svjesna je koliko je malo dionica izvan topa 10 samo 1 722 540 dionice, niti cijena nije toliko visoka, a vidjeli smo da u jednom danu promet može biti preko 90 000 dionica….. Koliko može visoko rasti vidjeti ćemo, a ako padne na razine oko 78-85 Kn, mogu samo preporučiti dokup jer trend je za sada izrazito jak(žetva pšenice je za oko 5 mjeseci)

Trend jak u periodu od 4-8 mjeseci!

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Kupnja je poprilično nervozna [shocked]

Zna netko kad se ukidaju potpore Belju? radi se o velikim novcima, pa ako je to ove godine bit će gadno

ne dajmo jeftino dionice, neka ih drugi rasprodaju i ruše cijene!



I za kraj ono najbitnije, ono što je uzrokovalo gubitak. Povećanje vrijednosti zaliha gotove i nedovršene proizvodnje. Prošle godine cca 230 mil ove godine cca 40 mil. Razlika cca 190 mil .
Da se vrijednost tih zaliha povećala kao prošle godine Belje bi iskazalo dobit od cca 130 mil.
E sad malo razmisli. Što Belje ima na zalihi ? Većinom su to ratarske, stočarske kulture….I što misliš glede situacije u svijetu kako će se ista odraziti na ovo polje ??? Da li će vrijednost zaliha rast ?
Belje samo preko ovog podatka može ostvariti ogromnu dobit.

Nema ti to nikakve veze. Povećanje, odnosno smanjenje zaliha ne utjeće na RDG.
[/quote]

Vorda, iznenađuješ me. Dugo te nije bilo, pa si zahrđo malo ??? Pogledaj AOP041…BTW, dobro došao nazad…

[/quote]

Zahrđao jesam, ali ne baš toliko. [wink] Nema ti tu manipuliranja zaliha, jednostavno knjigovodstvo tako funkcionira. Vrijednost zaliha ne mijenja se temeljem promjene tržišne vrijednosti robe na zalihi nego temeljem izuzeća ili stavljanja robe na zalihe. Vrijednost zaliha u zadnjem kvartalu se smanjila jer je dio zaliha prodan. Obzirom da je s tog temelja ostvaren prihod s druge strane se mora sučeliti i određeni rashod. Taj rashod je cca 50 m kn koliki su troškovi proizvodnje te robe. Nemoj da te zavara onaj minus na AOP041. Minus i minus ne daju uvijek plus. [smiley] Ako želiš dalje možemo nastaviti preko PP. Fundamenti i tako nikoga ne zanimaju. Puno su zanimljiviji tračevi i jeftini drukovi. [wink]

Imateljima dionice skrećem pažnju na stavku ostalih prihoda koja se uglavnom odnosi na dobivene subvencije. Koliko dugo će država moći bacati novac u vreću bez dna? Hoće li se subvencije povećavati ili smanjivati? Možda bi na ova pitanja mogao odgovoriti netko tko je u ovu problematiku upućeniji od mene. [wink]


http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/112324/Todoric-u-tajnosti-priprema-preuzimanje-Mercatora.html

Jel vam tko garantira svojim životom da u ovom članku piše istina…ovaj saznaje od ovoga da je navodno ovo i ono……samo da se fondovi iskrcaju po čim većim cijenama..još jedan krug šišanja…. [lol] [lol] [lol]

Imateljima dionice skrećem pažnju na stavku ostalih prihoda koja se uglavnom odnosi na dobivene subvencije. Koliko dugo će država moći bacati novac u vreću bez dna? Hoće li se subvencije povećavati ili smanjivati? Možda bi na ova pitanja mogao odgovoriti netko tko je u ovu problematiku upućeniji od mene. [wink]

yebemumiša, pa to sam ih htio pitat sljedeći tjedan.pokvario si mi zabavu.

dotad sam mislio da će naći koliko košta uzgoj kile svinjetine u belju, a koliko u madžarskoj, da ostanbemo u okruženju.a koliko u Šleskoj.
ali pojma nemaju.osim ide to ap ap.
i onda sam ja druker [lol] [lol]

dugoročno, 15-20kn kao ingra, kao dioki…neće preko noći i ne znam kud će cijena danas ili sljedeći tjedan i mjesec, može i na 200, ali dugoročno i fundamnetalno, 15-20kn [bye]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

New Report

Close