BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ponasate se kao u onoj prici kad uciteljica pita ucenika sto su to slonovi a ovaj odgovara da su slonovi životinje koje se boje miševa a miševi su bla bla bla…
Ako ne poznajete racunovdstvo dovoljno za argumentiranu raspravu, onda radije nemojte nista napisati nego pisati gluposti tipa" belje ima prihode i uzgaja toliko i toliko svinja"..

pa vis danas je takav dan..petak je, suncano..pa kad svi mlate gluposti reko zasto ne bi i ja..

Znači, danas otvaranje počinje sa ULOVI AKO STIGNEŠ [lol]

@Buffett

A jesam rekao to jučer pa nisu vjerovali… [thumbsup]



@Buffett

A jesam rekao to jučer pa nisu vjerovali… [thumbsup]


Bravo!


Lijepo je vase pisanje, ali kad vas netko nesto korektno pita vi izbjegavate odgovor…

a odgovore ne izbjegavam nego ih neznam. a pitanja su takva da odgovore zna samo todoric…
kad vec dobijes izvjesce onda je to aposterioiri ulaganje..ja volim uloziti na svoj osjecaj ranije nego sta mi u izvjescu bude pisalo dobit=200mil kn…
a i svako izvjesce se da frizirati..
ocito je da neko vjeruje ovoj dionici i zna vise od nas..

a sta se tice broja svinja to mozda djeluje ovako priprosto ali time se belje bavi i brojke su grandiozne. ne slazete se?
a ako i sa trenutnim stanjem postoje grandiozni prihodi onda vam se ne cini vrlo vaznim kolki su novi kapaciteti. pa koji drugi podatak bi bio znacajniji od toga?



@APOKSlOMEN

Pišeš argumentima , istim ću ti i odgovoriti. Mislim da je to OK i forum bi tako trebao izgledati.

Ono što ti pišeš je ono kako većina gleda izvješća. Pogledam neto dobit. Katastrofa. Još k tome zadužili su se još veća katastrofa.

E, pa sad malo proanalizirajmo sve ove stavke. Prihodi od prodaje rastu. To je možda najbitnije i to je odlično. Materijalni troškovi iste padaju. To je već dvostruki dobitak. Ja bi rekao odlično.

Sad ono što je pojelo dobit. Troškovi kamata. Prije svega po meni nerealno veliki. No to je sad druga priča. Da Belje toliko ne investira u svoj razvoj i ti troškovi ne bi bili toliki. Jer jasno je da se investicije vrše preko kredita, na koje se plaćaju kamate. E sad da li je bolje da se ovako investira ili ne . Zaključi sam….

I za kraj ono najbitnije, ono što je uzrokovalo gubitak. Povećanje vrijednosti zaliha gotove i nedovršene proizvodnje. Prošle godine cca 230 mil ove godine cca 40 mil. Razlika cca 190 mil .
Da se vrijednost tih zaliha povećala kao prošle godine Belje bi iskazalo dobit od cca 130 mil.
E sad malo razmisli. Što Belje ima na zalihi ? Većinom su to ratarske, stočarske kulture….I što misliš glede situacije u svijetu kako će se ista odraziti na ovo polje ??? Da li će vrijednost zaliha rast ?
Belje samo preko ovog podatka može ostvariti ogromnu dobit.

kolega, pogledajmo istini u oči!!
DOBIT je ono što nas zanima!!
što više dobiti sa što manje angažiranih sredstava!

što mi imamo od prihoda?
ovdje nemamo "organski" rast, pa da bi ti prihodi i nešto značili, već rast suludim zaduživanjem.

druga stvar, pitanje je koliko je taj rast prihoda pravi rast, a koliko od inflatornih događanja!
pogledajte cijene goriva prije 5 godina i danas.

ono najbitnije, 2005 mi je frend predložio Belje, to će biti super, investicije, hrana, Toda, perspektiva. 6 godina kasnije.on je još unutra i svira istu priču.
dakle, ja ne pričam o ovom izvješću pričam o prošlih 5-6 godina.
za sve te godine Belje nije napravilo ništa!
tj jest gubitak!
nisu isplatili ni kune dividende, smanjili su dionički kapital i zadužili su se ko Grčka!
odgovorite mi kako će Belje vraćati kredite i još zarađivati dioničarima, kad dosad nije uspjela samo zarađivati????
u 5 godina je BV pao sa 128 na 120kn.dakle ne pričam o zadnjem izvješću i šta je tamo bilo. [bye]
ovdje je jedna te ista kakofonija kao i na Diokiju…

nevjerojatno je kako su ljudi sposobni zavaravati same sebe.istu priču i Diokijevci pričaju.
znam da nada umire posljednja, ali je i Nada znate već šta!
i dosad je bila skupa hrana, 2008 su cijene otišle nebu pod oblake, i ?
šta je Belje napravilo?
di su pare?

zašto bih ja trebao kupovati belje gubitaša na 0,8 BV zbog perspektive, kad imam firmi na još manje od 0,8BV koje sad već zarađuju to što belje možda bude zaradilo????
zato što redovno ispalćuju plaće kako je rekao jedan kolega??
ma kuri me bolac za njihove plaće, ‘oću dividendu ili porast kapitala!!

za kraj jedno pitanje, za koliko kn/kg proizvede Belje kligoram svinjskog buta, a za koliko to naprave Danci ili Nijemci.kad to saznate sve će vam biti jasno .perspektiva ovdje je otprilike ko u vartexu i diokiju[thumbsup]

kroz koju godinu očekujem debt to equity swap od strane većinskog, di će mali dioničari ostat naguženi!

PS-ako ledo (odlična, super firma, ali je dionica besramno skupa, pa ju nemam, ali firma je za belje space shuttle) kamatari belje, nek se belje zaduži kod nekog drugog, ako može, ovo je freee market!!

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

Ma gle, nitko tebe ne sili da kupiš ovu dionicu. Nađi ti svoju. Ja sama ti samo napisao zašto je ja imam. I to argumentirano, ali mislim da je stilu one: "Džabe ste krečili"

Pišite što hoćete, ali danas smo nazad na 100kunića 🙂

eh, da…ja ne znam kuda će dionica. to pitajte Tonyija, Ulixa, Nosorga, oni su tehničari i znaju kud će dionica kratkoročno, oće li je neki fonda napucat ili ne.ja ionako ne vjerujem u TA.
ja ovdje pričam o fundamentima i dugoročnom pogledu.dugoročno očekujem dionicu ne na 20, nego na 15ak kuna.

a je li to smiješno, ne znam, ali ni ingraši na 400 nisu mislili da će dionica na 350, nego direkt na soma!!

uživajte i pamet u glavu.ne ljutim se ja što me tu napadate, ali kad budete sami, malo razmislite o svemu, prst na čelo i digitron i olovku u ruke.bavite se malo matematikom, a ne zadaćnicom iz kreativnog pisanja.
aj živjeli, kupit ću dnas jedan abc sir da se ne ljutite [thumbsup]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012


Ma gle, nitko tebe ne sili da kupiš ovu dionicu. Nađi ti svoju. Ja sama ti samo napisao zašto je ja imam. I to argumentirano, ali mislim da je stilu one: "Džabe ste krečili"

pa niste baš kolega, jer se držite zadnjeg izvješća, a ja vam pričam o zadnjih 5 godina.
razumijete? [smiley]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012


PS-ako ledo (odlična, super firma, ali je dionica besramno skupa, pa ju nemam, ali firma je za belje space shuttle) kamatari belje, nek se belje zaduži kod nekog drugog, ako može, ovo je freee market!!

tebe kao da neko tera puskom da je kupis..
ne znam kakve ti egzaktne odgovore hoces. da je izvjese izbacilo 200mil dobiti i da je firma skroz konsolidirana sad bi belje bilo na 300+..
i ne znam sta si tako nestpljiv. pa nije 5 g puno vrijeme da se izgradi ovakva firma.

Žiku ti majstora ledo je odlicna,super firma al je dionoca besramno skupa?????????????? [shocked]
Ajde napisi koliko ti belja imas ili mozda nemas pa ovdje trkeljas gluposti

New Report

Close