BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Flyer..
Zato postoji stavka u izvjescu koja se zove novcani tok ili cash flow…
egzibicionizam sa zalihama i na taj nacin knjizenje plusa i minusa je mazanje ociju za javnost…
No o tome smo vec puno raspravljali, tak da se sve zna i tvoje i moje misljenje..
Si vidio ledo [wink]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



@APOKSlOMEN

Pišeš argumentima , istim ću ti i odgovoriti. Mislim da je to OK i forum bi tako trebao izgledati.

Ono što ti pišeš je ono kako većina gleda izvješća. Pogledam neto dobit. Katastrofa. Još k tome zadužili su se još veća katastrofa.

E, pa sad malo proanalizirajmo sve ove stavke. Prihodi od prodaje rastu. To je možda najbitnije i to je odlično. Materijalni troškovi iste padaju. To je već dvostruki dobitak. Ja bi rekao odlično.

Sad ono što je pojelo dobit. Troškovi kamata. Prije svega po meni nerealno veliki. No to je sad druga priča. Da Belje toliko ne investira u svoj razvoj i ti troškovi ne bi bili toliki. Jer jasno je da se investicije vrše preko kredita, na koje se plaćaju kamate. E sad da li je bolje da se ovako investira ili ne . Zaključi sam….

I za kraj ono najbitnije, ono što je uzrokovalo gubitak. Povećanje vrijednosti zaliha gotove i nedovršene proizvodnje. Prošle godine cca 230 mil ove godine cca 40 mil. Razlika cca 190 mil .
Da se vrijednost tih zaliha povećala kao prošle godine Belje bi iskazalo dobit od cca 130 mil.
E sad malo razmisli. Što Belje ima na zalihi ? Većinom su to ratarske, stočarske kulture….I što misliš glede situacije u svijetu kako će se ista odraziti na ovo polje ??? Da li će vrijednost zaliha rast ?
Belje samo preko ovog podatka može ostvariti ogromnu dobit.

Bravo kolega, nema šta – kratko, precizno i jasno [thumbsup]

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."


Flyer..
Zato postoji stavka u izvjescu koja se zove novcani tok ili cash flow…
egzibicionizam sa zalihama i na taj nacin knjizenje plusa i minusa je mazanje ociju za javnost…
No o tome smo vec puno raspravljali, tak da se sve zna i tvoje i moje misljenje..
Si vidio ledo [wink]

Ledo me iznenadilo i to ugodno… Moram priznat…Mada mislim da je i tu stvar kreativnosti…. [thumbsup]

Malo mi fali onaj agresivni druker sa Leda, neznam kako se zvao …

Cookie Monster

I za kraj ono najbitnije, ono što je uzrokovalo gubitak. Povećanje vrijednosti zaliha gotove i nedovršene proizvodnje. Prošle godine cca 230 mil ove godine cca 40 mil. Razlika cca 190 mil .
Da se vrijednost tih zaliha povećala kao prošle godine Belje bi iskazalo dobit od cca 130 mil.
E sad malo razmisli. Što Belje ima na zalihi ? Većinom su to ratarske, stočarske kulture….I što misliš glede situacije u svijetu kako će se ista odraziti na ovo polje ??? Da li će vrijednost zaliha rast ?
Belje samo preko ovog podatka može ostvariti ogromnu dobit.

Nema ti to nikakve veze. Povećanje, odnosno smanjenje zaliha ne utjeće na RDG.



Flyer..
Zato postoji stavka u izvjescu koja se zove novcani tok ili cash flow…
egzibicionizam sa zalihama i na taj nacin knjizenje plusa i minusa je mazanje ociju za javnost…
No o tome smo vec puno raspravljali, tak da se sve zna i tvoje i moje misljenje..
Si vidio ledo [wink]

Ledo me iznenadilo i to ugodno… Moram priznat…Mada mislim da je i tu stvar kreativnosti…. [thumbsup]
[/quote]
Ali pogledaj kako su smanjili zaduzenost…
Pogledaj stavku "kamate, dividende i slicni prihodi iz odnosa s povezanim poduzetnicima..
Pa ledo posudjuje novac ostalim poduzecima u koncernu agrokor i 2kamatari" ih
zakon je taj ledo [thumbsup]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


I za kraj ono najbitnije, ono što je uzrokovalo gubitak. Povećanje vrijednosti zaliha gotove i nedovršene proizvodnje. Prošle godine cca 230 mil ove godine cca 40 mil. Razlika cca 190 mil .
Da se vrijednost tih zaliha povećala kao prošle godine Belje bi iskazalo dobit od cca 130 mil.
E sad malo razmisli. Što Belje ima na zalihi ? Većinom su to ratarske, stočarske kulture….I što misliš glede situacije u svijetu kako će se ista odraziti na ovo polje ??? Da li će vrijednost zaliha rast ?
Belje samo preko ovog podatka može ostvariti ogromnu dobit.

Nema ti to nikakve veze. Povećanje, odnosno smanjenje zaliha ne utjeće na RDG.
[/quote]

Vorda, iznenađuješ me. Dugo te nije bilo, pa si zahrđo malo ??? Pogledaj AOP041…BTW, dobro došao nazad…


@Delux

Pa i ja si mislim da Ledo kamatari ove ostale, naročito Belje…Kakve samo kamate plaćaju…ufff…


"zar 5 godina nije dovoljno da se vidi bar nekakav pomak?"
Kako se ne vidi pomak?
Pa firma prije 5,6 godina bila pred propašću?
Nisam čuo da im sada prijeti ključ u bravu
Nisam čuo da ljudi u belju ne dobivaju plaću,a danas dobiti plaću za svoj rad u Hrvatskoj je prava lutrija.
Također vidim da se ni radnici ne otpuštaju,što također nije trend u Hrvatskoj
U ljeti mnoge firme ostaju bez svojih proizvoda,što nije slučaj s beljem,znači i tu su stabilni
Belje je jedna od stabilnijih firmi u Hrvatskoj.
Da li je tako bilo prije 6,7 godina?
Kužim ja ove što kritiziraju belje,htijeli bi da ode opet do 60 kuna,pa da se opet uvale u belje
Pa onda opet malo gore,pa opet izađu itd,itd
Ali ne ide to baš uvijek tako:)

aha…radnici dobijaju plaću?
ne prijeti im ključ u bravu?

ajde baš lijepo![smiley]
ali šta vi kao dioničar i ulagač imate od toga osim kršćanske satisfakcije što tvoj bližnji prima plaću. [undecid]
ne znam da li vi razumijete, ali Belje je gubitaš!!!
u brodogradilištima isto ljudi primaju plaće, čak su i nove zapošljavali prošlih godina, ali se prodaju po kunu!
uložite!

što se tiče trgovine, bit ću iskren, kupio sam belje na 60kn, prodao na 65kn.prije ovog izvješća.
usput s prošlim FI je ovo još i nekako izgledalo, s ovim sad to je katastrofa.
mislio sam ući jučer prekjučer za dejtrejd, ali nisam imao mu..
znate ono, kupit u panici soma komada i iskipat za par kuna gore.
ostalo mi 50dlkv po 274, od trejdanja. zarobilo me.pa me to ne sprečava da i dalje pišem istinu i tamo.iskipat ću ja to danas s plusom ili minusom.
dakle to je trejdanje, znate ono, da vam ne bude dosadno. za to vam je svejedno je li dionica 50 ili 100kn unutra sam najduže dan-dva ako vidim neki rast ili odbijanac i svejedno mi je jel to optima, dionki, belje, validus…ali investicije ne diram i ne prčkam po njima.belje nikada neće biti moja investicija.nadam se da smo se razumjeli.
[thumbsup]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

Apoksimen, ako Belje nikada nece biti tvoja investicija, onda nemoj pisati nebuloze, nego se drzi svojih pravih investicija. Rezon da ovo vrijedi 20 kuna je stvarno izvan svake pameti.

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”


.Kakve samo kamate plaćaju…ufff…

ma nije beg cicija…ma vis da imaju dovoljno para i za ledo da mu pomognu..kad jednog dana ledo malo ojaca s tim ce se prestat [thumbsup]


Ja mislim da je moguće da OTP indeksni već kupuje BLJE. Prema njihovom prospektu ne treba dionica prije toga biti u sastavu Crobexa "podrazumijeva da će Društvo imovinu Fonda ulagati pretežito u dionice koje se nalaze u sastavu CROBEX-a".

Mogu kupovati i prekouravnoteženog fonda, pa u pravo vrijeme prekrcati. Zašto bi sami sebi poskupljivali ulaz.


Po kojem skrbničkom računu to vidiš?



.Kakve samo kamate plaćaju…ufff…

ma nije beg cicija…ma vis da imaju dovoljno para i za ledo da mu pomognu..kad jednog dana ledo malo ojaca s tim ce se prestat [thumbsup]
[/quote]
Kolega..
Lijepo je vase pisanje, ali kad vas netko nesto korektno pita vi izbjegavate odgovor…
Ne znam dal vam je ovo komentar iz ocaja ili zaista tako mislite
Ponasate se kao u onoj prici kad uciteljica pita ucenika sto su to slonovi a ovaj odgovara da su slonovi životinje koje se boje miševa a miševi su bla bla bla…
Ako ne poznajete racunovdstvo dovoljno za argumentiranu raspravu, onda radije nemojte nista napisati nego pisati gluposti tipa" belje ima prihode i uzgaja toliko i toliko svinja"..

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close