BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kakva je ovo tišina, što su stala drukanja i maštanja o Belju na 60 kn, eto ja povjerovo pa skupio kunića za dokup!
Sad ozbiljno, ako ovo ostane na ovim razinama (+- 5kn), mogu reći da je dobro i prošlo nakon ovolike panike!

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)

Prije tjedan dva dana nadokupio sam po 90kn jer sam očekivao dobro izvješće. Nije baš bilo dobro, ali ipak sam u plusu, što znači očekivao sam i gore, iliti dobro smo i prošli.

Nevjerojatno koliko je bilo "drukanja" na dole na ovoj dionici.
Pisalo se o 50-55 kuna na koliko "sigurno pada" Belje!!!
Da li je samo neznanje u igri ili zavist ili oboje zajedno?
Belje i Vupik su dionice sa sjajnom budućnosti i uz vodstvo Agrokora jamče dobro i stabilno poslovanje.
Oni koji to ne mogu prepoznati su sami za to krivi.
Pozdrav


Nevjerojatno koliko je bilo "drukanja" na dole na ovoj dionici.
Pisalo se o 50-55 kuna na koliko "sigurno pada" Belje!!!
Da li je samo neznanje u igri ili zavist ili oboje zajedno?
Belje i Vupik su dionice sa sjajnom budućnosti i uz vodstvo Agrokora jamče dobro i stabilno poslovanje.
Oni koji to ne mogu prepoznati su sami za to krivi.
Pozdrav

jel mi možete objasnit tu budućnost??
kakvo stabilno poslovanje???koeficijent likvidnosti je 0,5.
pa đakovština kad je mandrknula je imala 0,7.

u zadnjih 5 godina stalno slušam jednu te istu priču o perspektivi, budućnosti, dugoročnosti…osti…

za zadnjih 5 godina belje je napravilo -8kn/share + gomile i gomile novih dugova!!!
BV je 2005 bio 128, sad je 120kn.
ne trebam spominjat da dividende ni od korova.
zar 5 godina nije dovoljno da se vidi bar nekakav pomak?

nije mi jasno, ako se nije moglo raditi profitabilno sa manjim financijskim teretom, kako će se to moći raditi ubuduće?sa sve većim????
nije mi jasno kako će ubuduće raditi dobro, kad uđemo u EU i budemo pod još jačim pritiskom uvozne hrane, ako se nije to uspjelo sada?zahvatiti veći dio tržišta?

nije mi jasno kako neki spominju 55kn???
fundamentalno, to je puno previše…iako, fondovska industrija ovo opet može nabiti na 150kn, kako se u kuloarima prije nove godine i pričalo. [thumbsup]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012


jel mi možete objasnit tu budućnost??
kakvo stabilno poslovanje???koeficijent likvidnosti je 0,5.
pa đakovština kad je mandrknula je imala 0,7.

tebe se ni andrija hebrang ne bi posramio..svaku brojku suhoparno komentiras kao da se nemoze protumaciti i na jedan ili drugi nacin..
cinjenica je da izvjesce kao takvo ne otkriva dovoljno ni financijskom geniju a kamoli nekakvom leru foruma…
nitko nema pojma kolko su kostale sve te investicije a svi se cude ko pura dreku dugovima..



jel mi možete objasnit tu budućnost??
kakvo stabilno poslovanje???koeficijent likvidnosti je 0,5.
pa đakovština kad je mandrknula je imala 0,7.

tebe se ni andrija hebrang ne bi posramio..svaku brojku suhoparno komentiras kao da se nemoze protumaciti i na jedan ili drugi nacin..
cinjenica je da izvjesce kao takvo ne otkriva dovoljno ni financijskom geniju a kamoli nekakvom leru foruma…
nitko nema pojma kolko su kostale sve te investicije a svi se cude ko pura dreku dugovima..

[/quote]

pa kolega ja sam dao neke argumente i neke brojke.
a vi ako se ne slažete, dajte kontraargumente ili suprotnu matematiku.
uspjeli ste napisat 6-7 redova, a da ništa niste rekli.
i onda sam ja Andrija Hebrang[undecid]
pa vi ste o investicijama i budućnosti pričali 2007, sad je 2011, a situacija je gora nego 2007.
kapital manji, a dugova više!!
to su činjenice, a ostalo su bajke!

kolega skroz ste mi simpatični, vjerujem da ste dobričina, ali što se tiče ulaganja, tu ste mi u rangu kolege Date i kolege lorisa. držite se vi reketa i loptice, a što se tiče ulaganja preporučujem oročenu štednju ili najam terena. toplo preporučujem! [thumbsup]

ajde Flyer, bisakovi, lime, fotije, frckavi ili neko od imatelja ko se razumije u problematiku da mi objasni ovo ako stigne.ja ovdje ne vidim ništa dobra, ma koliko se trudio.

hvala!

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012


a vi ako se ne slažete, dajte kontraargumente ili suprotnu matematiku.

pa vec sam tu pisao deset puta svoje vidjenje..vise bi bilo stvarno glupo…
ja u vasoj raspravi vidim samo zlonamjerno koristenje brojki. zato sam vas usporedio sa hebrangom..
mislim kritizirati firmu koja postoji tek 5g (prakticki) za neprofitnost mi se u najmanju ruku cini prepovrsno.
vi mislite da se takva firma koja ima milijarde prihoda moze napraviti u godinu dana?

a fundamentalno je procjenjujete na manje od 55kn a ocekujete na 15kn…sta dalje reci..sta to opce zasluzuje odgovor duzi od 2 rijeci i to sa pozdravom i odzdravom…
ja taj vas post kao i one prethodne vise shvacam kao pokusaj neke lose sale.

"zar 5 godina nije dovoljno da se vidi bar nekakav pomak?"
Kako se ne vidi pomak?
Pa firma prije 5,6 godina bila pred propašću?
Nisam čuo da im sada prijeti ključ u bravu
Nisam čuo da ljudi u belju ne dobivaju plaću,a danas dobiti plaću za svoj rad u Hrvatskoj je prava lutrija.
Također vidim da se ni radnici ne otpuštaju,što također nije trend u Hrvatskoj
U ljeti mnoge firme ostaju bez svojih proizvoda,što nije slučaj s beljem,znači i tu su stabilni
Belje je jedna od stabilnijih firmi u Hrvatskoj.
Da li je tako bilo prije 6,7 godina?
Kužim ja ove što kritiziraju belje,htijeli bi da ode opet do 60 kuna,pa da se opet uvale u belje
Pa onda opet malo gore,pa opet izađu itd,itd
Ali ne ide to baš uvijek tako:)

Bilo mi je draze dok sam post na belju morao čekati 10 dana, sada od kad je dionica malo skočila i postala likvidnija se ova tema napunila drukerima… provode cijele dane na forumu i pisu a nemaju tu dionicu, zamislite taj gubitak vremena..(zato jer drukaju na dole da bi ušli naravno pa neki bi čak htjeli po 20 ući)
Svim drukerima na dolje želim danas belje na 100…

idući tjedan će bit bolje...


Nevjerojatno koliko je bilo "drukanja" na dole na ovoj dionici.
Pisalo se o 50-55 kuna na koliko "sigurno pada" Belje!!!
Da li je samo neznanje u igri ili zavist ili oboje zajedno?
Belje i Vupik su dionice sa sjajnom budućnosti i uz vodstvo Agrokora jamče dobro i stabilno poslovanje.
Oni koji to ne mogu prepoznati su sami za to krivi.
Pozdrav

daj ne pričaj stalno gluposti, BLJE ima -63 milijuna kuna gubitka, VPIK realno isto veliki gubitak samo što je prikazao fiktivnu dobit zbog otpisa dugova državi! te firme imat će kroz neko vrijeme možda i pozitivna izvješća, ali daj prestani stalno lagati i drukati! isto si radio i na LRH, optuživao druge za zavist kad su rekli da neće biti ponude po 6000 kn, a onda si prvi prodao i zbrisao van kad je sve propalo…i ti se onda nađeš glumiti moralista i druge optuživati za zavist i neznanje, a u njima prednjačiš na forumu!!!

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je podložan raspravi

Što se izvješća o poslovanju tiče..svi koji su iole upoznati s nacinom poslovanja jedne takve tvrtke znaju da su zakonski propisi kod nas takvi da u njemu mozete zapravo pisati ono što vam odgovara,a rezultat naštimavati onako kako vam odgovara – kroz vrijednost zaliha, nedovršene proizvodnje, visine stope amortizacije itd..bezbroj je rupa u koje možete složiti brojčice tako da vam rdg izgleda bas onako kako zelite…i da na kraju sve bude ipak u skladu s regulama..i da vam revizor da pozitivan nalaz..jer ga vi placate, na kraju krajeva..

@APOKSlOMEN

Pišeš argumentima , istim ću ti i odgovoriti. Mislim da je to OK i forum bi tako trebao izgledati.

Ono što ti pišeš je ono kako većina gleda izvješća. Pogledam neto dobit. Katastrofa. Još k tome zadužili su se još veća katastrofa.

E, pa sad malo proanalizirajmo sve ove stavke. Prihodi od prodaje rastu. To je možda najbitnije i to je odlično. Materijalni troškovi iste padaju. To je već dvostruki dobitak. Ja bi rekao odlično.

Sad ono što je pojelo dobit. Troškovi kamata. Prije svega po meni nerealno veliki. No to je sad druga priča. Da Belje toliko ne investira u svoj razvoj i ti troškovi ne bi bili toliki. Jer jasno je da se investicije vrše preko kredita, na koje se plaćaju kamate. E sad da li je bolje da se ovako investira ili ne . Zaključi sam….

I za kraj ono najbitnije, ono što je uzrokovalo gubitak. Povećanje vrijednosti zaliha gotove i nedovršene proizvodnje. Prošle godine cca 230 mil ove godine cca 40 mil. Razlika cca 190 mil .
Da se vrijednost tih zaliha povećala kao prošle godine Belje bi iskazalo dobit od cca 130 mil.
E sad malo razmisli. Što Belje ima na zalihi ? Većinom su to ratarske, stočarske kulture….I što misliš glede situacije u svijetu kako će se ista odraziti na ovo polje ??? Da li će vrijednost zaliha rast ?
Belje samo preko ovog podatka može ostvariti ogromnu dobit.

New Report

Close