BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Flyer,
di si, di si, nutra / van? [kiss]

Samo da podsjetim – prosjecna cijena danas je jos uvijek 3 kn manja od jucerasnje …

Da ne bi sad odma brzali , ovo je sada igra iskljucivo za znalce, kupovanje u padu zaista nije za svakoga ljudi [wink]

Kressho

Sve ovisi kakav je tip investitora u ovoj dionici, ako je tipa Bakić cijena može biti jako jako viša, jer on vrednuje drugačije ali ima i kapital, ne znam kolika će biti cijena Belja kratkoročno dugoročno je pozitivan trend, idealno bi bilo ući u ovu dionicu na cijeni od 78-83 Kn za dionicu!

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

ne javljam se često ali još samo da kažem ovo. Dođe ulagač i zatvori dugovanje od 1,5 milijardi. Nakon toga upogoni sadašnje potencijale i dođe na cca. promet od 2 milijarde. Sadašnji RUC je 14% i trošak osoblja ne treba povećavati jer ih je i tako viška pa ih otpušta, dođemo do ebita od 100 (bez poticaja) miliona (ovo je realna ternutna situacija za potencijalnog kupca) ako očekuje povrat ulaganja od 10% godišnje vrijednost ove kompanije je 1 milijarda. ili ti cca. 120 kn po dionici. Pošto se ovdje puno ulaže i puno će se ulagati, očekuje se izlazak iz krize (ničim izazvan rast prihoda) i mi kroz dionice kupujemo budučnost mislim da je realna sadašnja cijena ove dionice 150 kn

Pozdrav,


Flyer,
di si, di si, nutra / van? [kiss]

Opet sam s Vama…Šteta što sam danas opće izlazio…



Flyer,
di si, di si, nutra / van? [kiss]

Opet sam s Vama…Šteta što sam danas opće izlazio…
[/quote]
A neš slušat,a i nije bilo vrijeme za šetnju..

ne bi htio biti grub ali prema tvom očekivanju, traženju investicijske mogućnosti, smjelosti prema riziku novce kojeimaš oroči i imat ćeš sigurnu lovu i informacije. [smiley]

Ne ovu večinu sam uzeo na average 60 kn. malo odluke malo sreće malo svega…


ne javljam se često ali još samo da kažem ovo. Dođe ulagač i zatvori dugovanje od 1,5 milijardi. Nakon toga upogoni sadašnje potencijale i dođe na cca. promet od 2 milijarde. Sadašnji RUC je 14% i trošak osoblja ne treba povećavati jer ih je i tako viška pa ih otpušta, dođemo do ebita od 100 (bez poticaja) miliona (ovo je realna ternutna situacija za potencijalnog kupca) ako očekuje povrat ulaganja od 10% godišnje vrijednost ove kompanije je 1 milijarda. ili ti cca. 120 kn po dionici. Pošto se ovdje puno ulaže i puno će se ulagati, očekuje se izlazak iz krize (ničim izazvan rast prihoda) i mi kroz dionice kupujemo budučnost mislim da je realna sadašnja cijena ove dionice 150 kn

Pozdrav,

A šta ti je RUC? Razlika u ceni, čega?

Malo si ti sinko sve to pojednostavio, da je to taka matematika i Ingra bi bila keš krava.

Ajd uzmi svesku od Aswath Damodorana "Veljuejšn" pa još jednom utvrdi to gradivo… ovo ti je siguran pad kod Dr. Pantelića.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


Diverzifikacija je nužna kod ulaganja mislim da je to jasno i ne bi o tome previše..Ko je došao na bilo kojem ulaganju do nule jako dobro zna kako to izgleda

ja sam misljenja da je diversifikacija za bogate..iz vise razloga. prvo nisam jos vidio tu firmu koja je dosla na 0. naravno pricamo o firmama iz crobexa ili ostalim stabilnim firmama..to da ce belje doci na 0 mi se cini manje vjerovatno nego da kuna malo jace devalvira..
uglavnom, da imam par milijoncica onda bi ih definitivno rasporedio i bio zadovoljan sa 20tak % godisnje..
no to sam samo ja..


A što se tiče ovih rastova od deset puta i više…njih će biti ali zašto onda defanzivni sektor biraš sa manjim maržama.

zato sta mi nismo razvijeni svijet nego zemlja u razvoju i kod nas je moguce upiknuti firmu koja je tek izasla iz privatizacije i koja je debelo podcjenjena..odnosno ako se nekome ne svidja rijec podcjenjena mozemo upotrijebiti rijec potencijalna..
vani je vec sve davno isprivatizirano i svi ti primjeri marzi i slicnih stvari se odnose na te razvijene firme..mislim da se ovdje tek mora desiti jedna stabilizacija na neke normalna cjene kad se firma izgradi a onda se moze gledati kolko je to profitabilno


Ona još traju ali biti optimista..očekivati da ćeš ostati unutra do 2029 i čvrsto se držati samo belja meni je poprilično nelogična taktika jer bi to uključivalo u sebe i recesiju od još 18 godina.
Kroz diverzifikaciju da..svakako,ali all in..jako, jako opasna taktika

ma dobro. to je bila sala..mada sam je ja uzeo na neodredjeno vrijeme ali da dodje do kakvih 500kn onda bi mislim prodao ako bi vidio neku drugu priliku..


ne javljam se često ali još samo da kažem ovo. Dođe ulagač i zatvori dugovanje od 1,5 milijardi. Nakon toga upogoni sadašnje potencijale i dođe na cca. promet od 2 milijarde. Sadašnji RUC je 14% i trošak osoblja ne treba povećavati jer ih je i tako viška pa ih otpušta, dođemo do ebita od 100 (bez poticaja) miliona (ovo je realna ternutna situacija za potencijalnog kupca) ako očekuje povrat ulaganja od 10% godišnje vrijednost ove kompanije je 1 milijarda. ili ti cca. 120 kn po dionici. Pošto se ovdje puno ulaže i puno će se ulagati, očekuje se izlazak iz krize (ničim izazvan rast prihoda) i mi kroz dionice kupujemo budučnost mislim da je realna sadašnja cijena ove dionice 150 kn

Pozdrav,


To je već realnije razmišljanje s kojim se slažem… 150+ uskoro (5.mj) [wink]

u zadnja 3 mjeseca

Pšenica +33,80%
Kukuruz +33%
Šećer +20,20%
Svinje +33,50%
Krave +10,40%

http://www.finviz.com/futures_performance.ashx?v=14

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

New Report

Close