BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nestala "brana"..

Očito je da te tisućice dolaze na bid samo kako bi se cijena prirodno održala, da se ekipa može iskrcat. Zaista nisam mislio da je na Belju ovoliko crno


Iako više nemam ovu dionicu i pasalo bi mi da padne, gledajući subjektivno izvještaj nije loš.

Potpuno je jasno da su dugovi rasli (zbog investicija) i time i troškovi kamata koji su pojeli dobit.

Međutim, ako pogledate obveze i troškove kamata ispada da su oni zaduženi kod lihvara. Nitko, ali nitko na ZSE-u ne plaća takvu kamatu. Na dugoročne obveze se plaća kamata a one su cca. 200 mil.
Kad sam zvao u Belje rekli su mi da imaju dio kratkoročnih obveza na koje plaćaju kamatu. Ali to može biti samo mali dio ovog kratkoročnog duga, budući da je većina njega uglavnom sastavljena od obveza prema dobavljačima.

Dobit su sakrili preko polja Povećanja vrijednosti zaliha (e da mi ih je pitat gdje je nastala tolka razlika)…..

Ono što nisu mogli sakrit jesu prihodi od prodaje koji i dalje rastu i troškove iste koji su u padau (racionalizacija proizvodnje). To je ono najbitnije….

Ponavljam još jednom:
Da li bi rađe vidjeli Belje bez investicija (znači bez obveza, a time i troškava kamata) sa 50-ak mil dobiti ili ovakvo Belje.
Ja vjerujem da Toda zna što radi..(čak i kada pišu izvješća :-)) )


Kako se ovo knjiži,u 12 mjesecu kupila se Agroprerada nominalne vrijednosti 33,75mil.,ali nepiše vrijednost transakcije

Belje postalo 100-postotni vlasnik Agroprerade

Belje je 24. studenoga od Agrokora kupilo 44.416 redovnih dionica Agroprerade te je postalo jedini vlasnik tog društva.

U kratkom priopćenju sa Zagrebačke burze se dodaje da ukupna nominalna vrijednost stečenih dionica iznosi 33,75 milijuna kuna. (pd)

http://www.poslovni.hr/vijesti/belje-postalo-100postotni-vlasnik-agroprerade-164758.aspx

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


Očito je da te tisućice dolaze na bid samo kako bi se cijena prirodno održala, da se ekipa može iskrcat. Zaista nisam mislio da je na Belju ovoliko crno

Prijatelju ti nisi iz Slavonije, a ako i jesi onda si negdje iz Županje ili dalje.

1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 659.983 8,03 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. GAŠPAR ANTE 121.132 1,47 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 37.762 0,46 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 34.136 0,42 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
6. PERČIN ANTUN 15.610 0,19 Osnovni račun DUBROVNIK, HRVATSKA
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 13.885 0,17 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. PBZ D.D. 12.007 0,15 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. PBZ D.D. 11.063 0,13 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. CENTAR BANKA D.D. 10.039 0,12 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA


Očito je da te tisućice dolaze na bid samo kako bi se cijena prirodno održala, da se ekipa može iskrcat. Zaista nisam mislio da je na Belju ovoliko crno

Da veliki se sad iskrcavaju , a mali kupuju ko ludi.Daj se ljudi saberite ili se ostavite ćorava posla…

Evo mene opet u ekipi…a što ću, ne mogu bez dobrog društva i boce… i još ako pjesma padne…
uzo 1000 po 88 i 1200 po 89…


Evo mene opet u ekipi…a što ću, ne mogu bez dobrog društva i boce… i još ako pjesma padne…
uzo 1000 po 88 i 1200 po 89…

Isto ali mrvicu manje količine.


Evo mene opet u ekipi…a što ću, ne mogu bez dobrog društva i boce… i još ako pjesma padne…
uzo 1000 po 88 i 1200 po 89…

puno si ti tog uzo…



Očito je da te tisućice dolaze na bid samo kako bi se cijena prirodno održala, da se ekipa može iskrcat. Zaista nisam mislio da je na Belju ovoliko crno

Prijatelju ti nisi iz Slavonije, a ako i jesi onda si negdje iz Županje ili dalje.

[/quote]

Da je iz Županje, primjetio bi da se kod Cerne nešto jako zanimljivo događa, a nije vezano za Pik Vinkovci već za Belje!
[smiley] [smiley] [smiley]

Ingra Gradnja NIJE član Grupe Ingra! Prodana u 2010. za cca 2mil. KN! Str. 13. REV.IZVJEŠĆA!

Ma da je on uopće odavde imao bi umjesto slike trave – kulen.

Nije mi jasna potreba ljudi koji šatro nemju belje pisu ovdje i dijele savjete,i kao onaj mjstor sta pise da su kobsiice od belja skupe,da nije zalosno bilo bi smijesno. [lol]

New Report

Close