BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da ali je stavio izvješće od Mlinara d.d., dakle krivo piše!

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

stiglo nam 5000 komada za potporu. Dakle štiti se Belje ili nam slijedi iskrcaj na višim razinama, pa šišanje


Iako više nemam ovu dionicu i pasalo bi mi da padne, gledajući subjektivno izvještaj nije loš.

Potpuno je jasno da su dugovi rasli (zbog investicija) i time i troškovi kamata koji su pojeli dobit.

Međutim, ako pogledate obveze i troškove kamata ispada da su oni zaduženi kod lihvara. Nitko, ali nitko na ZSE-u ne plaća takvu kamatu. Na dugoročne obveze se plaća kamata a one su cca. 200 mil.
Kad sam zvao u Belje rekli su mi da imaju dio kratkoročnih obveza na koje plaćaju kamatu. Ali to može biti samo mali dio ovog kratkoročnog duga, budući da je većina njega uglavnom sastavljena od obveza prema dobavljačima.

Dobit su sakrili preko polja Povećanja vrijednosti zaliha (e da mi ih je pitat gdje je nastala tolka razlika)…..

Ono što nisu mogli sakrit jesu prihodi od prodaje koji i dalje rastu i troškove iste koji su u padau (racionalizacija proizvodnje). To je ono najbitnije….

Ponavljam još jednom:
Da li bi rađe vidjeli Belje bez investicija (znači bez obveza, a time i troškava kamata) sa 50-ak mil dobiti ili ovakvo Belje.
Ja vjerujem da Toda zna što radi..(čak i kada pišu izvješća :-)) )

skrivanje dobiti? [undecid]

a zašto??da se nakrcaju jeftino? [lol]

zadnji put kad sam slušao priče o skrivanju dobiti, mislim da je to bilo na Viaduktu, kad je cijena bila 4800kn.jer P/s mu je mali, pa sigurno skrivaju dobit, a prihodi se ne mogu sakrit, treba se nakupovat Viadukta dok je ispod 5000 .tako se pričalo[yawn]

nego, ja mislim da je ovdje izgledan debt -equity swap za jedno godinu dvije, tri.
šta mislite o tome?
mislim i dalje će svi mali imat svoje dionice, neće im ih niko uzet, jedino što će cijeli udio malih biti oko 5-10% [thumbsup]

ja isto vjerujem da toda zna šta radi.već je to na belju pokazao, 2005 mislim, ako znate na šta ciljam. [cool]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

Priča o Todoriću i Mlinaru je preširoka i nema veze s ovim topicom (sve ima na Mlinar topicu), ali ukratko:

Todorić je 2007. kupio Mlinar-Žitnjak, zatim je 2008 (ili 2009) Mlinar dd prodao Škoji, ali nakon što je iz njega izvukao skoro sve što je vrijedilo – Moslavku, TSH Popovača, silose u Križevcima…. završni čin bilo je Mlinar Mlinarstvo doo (mlinovi u Križevcima) koje je prošle godine pripojeno Belju, tako da su Škoji zapravo ostale samo pekare (i dućani)… i ime "Mlinar" koje nije ni sjena nekadašnjeg Mlinara d.d.
Žitnjak je u cijelosti zadržao i prebacio na Konzum, ali to je priča sa/na topicu Žitnjak.


stiglo nam 5000 komada za potporu. Dakle štiti se Belje ili nam slijedi iskrcaj na višim razinama, pa šišanje

neće dugo tamo ostati, ili će zbrisati prije otvaranja (ako su od ovih što rasprodaju) ili će ih poklopiti [bye]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Ne vjerujem da se skriva dobit. Ona se jednostavno reinvestira. Tocnije, Belje pripaja drustva i Belje siri svoje kapacitete.

Gledat samo dobit/gubitak nema smisla. Osim mozda kratkorocno. Jer je ocito posluzilo za rusenje cijene dionice.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

@shefsale
Tako je,i sve šta je vrijedilo završilo je u Belju

Sukladno Rješenjima Trgovačkog suda u Sisku od 31. svibnja i Trgovačkog suda u Osijeku od 13. rujna 2010. izvršeno je pripajanje društava Tvornica stočne hrane Popovača d.o.o. i Moslavka ratarstvo tvrtki Belje.
U priopćenju objavljenom na Zagrebačkoj burzi se navodi da se pripojena društva Belju pripajaju unoseći pri tome cjelokupnu svoju imovinu, prava i obveze, a tvrtka preuzimatelj preuzima svu imovinu, prava i obveze.

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


Priča o Todoriću i Mlinaru je preširoka i nema veze s ovim topicom (sve ima na Mlinar topicu), ali ukratko:

Todorić je 2007. kupio Mlinar-Žitnjak, zatim je 2008 (ili 2009) Mlinar dd prodao Škoji, ali nakon što je iz njega izvukao skoro sve što je vrijedilo – Moslavku, TSH Popovača, silose u Križevcima…. završni čin bilo je Mlinar Mlinarstvo doo (mlinovi u Križevcima) koje je prošle godine pripojeno Belju, tako da su Škoji zapravo ostale samo pekare (i dućani)… i ime "Mlinar" koje nije ni sjena nekadašnjeg Mlinara d.d.
Žitnjak je u cijelosti zadržao i prebacio na Konzum, ali to je priča sa/na topicu Žitnjak.


To je pravi osvrt…….. Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Što ako pukne brana na 87kn….ponor?

jučer je protrgovano više od 90.000 dionica a tebi je brana 5.000 komada [undecid]

Dočeko i prvi post nakon dvije duge godine.

Budući da nisam neki mag od financija izvještaj je loš sam po sebi jer je iskazan gubitak ali vjerujem da je friziran jer grof Todorić prikazuje prihode i rashode kako i gdje mu paše djelujući kao Agrokor grupa. Možda je i realan radi toliko investicija u Belje u prošloj godini.

Belje će vrlo vjerovatno već u izvještaju za prvi kvartal ove godine iskazat dobit i mnogi će ponovo poželjet ovu dionicu.

Ne bi želio pametovat ali žalosno je kako masi investitora nije palo na pamet da bi se ovako moglo nešto desit, znači rast od 12. mjeseca skoro 100% pa isčekivanje FI koje ako bude negativno (a je) može bi okidač za korekciju koja se očekivala na razini cijelog Crobexa.

Imam Belje.

Ma nije ali od ovoga bida svakako je….nestala [shocked]

New Report

Close