BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Prognoza, kakvo će sutra biti otvaranje ?

sutra bi mogli početi tući po kupnji prvi marginaši, pa onda radnici koji su čuli za ogroman gubitak, pa onda naivci koji su danas kupovali iznad 90 kn….realno, sutra na 80-85 kn…petak sve po 80 kn…idući tjedan 70-75 kn…sve lagano, u revijalnom tonu [thumbsup]
vidim i da je kolega loris danas naivno uletio, pouzdam znak da slijedi jači pad

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje!


plus korekcija cijelog tržišta ( osim nekih koji su realno previše pali kao npr. Dlkv) i realno smo na 50-60 kn opet. Bez zamjere i želim sreću mnogim novacima, kao Lorisu npr. i starijim iskusnijima a zarobljenima u Belju.
LP

Da ti ikome želiš sreću osim sebi nebi pisao ovakve gluposti,naravno sutra sve pada osim dalekovoda kojeg ti imaš,i naravno čim ti kupiš Belje ide to na 200
[lol]

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Ja mislim da svi ti vasi vapaji bez i nemaju koristi. Ja ovdje vidim 5-6 ljudi koji posjeduju dionice i iz nas sve skupa tesko da mozete istresti vise od koju tisucu dionica. To bi trebalo oglasiti na Radio Bararanja ili lokalne novine. Ili jos bolje zvati Todu i reci da mu firma propada, mozda pocne i on rasprodavati.

Meni apsolutno ne smeta. Ja kratim dosadu gledajuci kako ljudi mole da im ja sa 520 dionica Belja spasim Ingru, Dalekovod, Luku Ploce i sta se sve danas nije bilo u ponudi. Mozda i Jadranka sutra bude drukala da kupim drzavne obveznice.

Inace mislim da je Luka Ploce dosta dobar pick i nema potrebe za ocajem. Prvo cijene bakra su na povjesno najvisim razinama. Aluminij ima dosta slabiju vodljivost nego bakar ali se moze koristiti kao jeftina zamjena u dosta aplikacija. Tako da je za ocekivati da ce Aluminij Mostar imati izvanrednu godinu. U tom slucaju i Luka ce imati koristi. Postoji jos jedna mogucnost koja je vezana za Luku ali je prilicno malo vjerovatna. Moze se desiti da Belje prezivi. AKo su cijene kukuruza i psenice takoder na najvecim cijenama povijesti mozda nesto i izveze preko Luke. Ali to je diosta malo vjerojatno. [smiley]

Mislim da vas zabavim malo da vam nije dosadno dok ponavljate te vapaje. Bitnmo da se mi svi dobro zabavljamo.

Na kraju krajeva kako rastu cijene brasna uskoro ce naziv burek investitor biti cast i privilegija. Vrijeme nas sitnih forumskih miseva tek dolazi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Twixer@
Poprilicno realno. [thumbsup]

svi pričaju o 60 kuna … kao i obično "većina" će biti u krivu

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


svi pričaju o 60 kuna … kao i obično "većina" će biti u krivu

Osim jučer dok su svi pričali da će danas biti katastrofa…ne ponovilo se ali mislim da još sutra i prekosutra ide po 10 kn dolje…… [sad]


Pa tko može uzimati Margin u ovakvo vrijeme ?

Samo kockari …

Zar vi znate neku dadilju ovdje?



Pa tko može uzimati Margin u ovakvo vrijeme ?

Samo kockari …

Zar vi znate neku dadilju ovdje?
[/quote]
pa ja neznam da li ima dadilja ali kolko vidim ima dosta velike decurlije a najvece sam ja—-stoga ne bi bilo lose da i neku dadilju dopelamo
pofuk

U prilogu MACD jasno pokazuje promjenu trenda

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


svi pričaju o 60 kuna … kao i obično "većina" će biti u krivu

točno, ja ga očekujem na 10-15kn [thumbsup]

dakle,
2005 nakon onog "dokapitaliziram te po nominali" by I. Todorić BVPS Belja je bio 128kn.
zaduženost mala, skoro nikakva…

evo nas 2011, BV Belja je 120kn, dugovi su otišli nebu pod oblake.ni kune dividende nije isplaćeno, kapital je pao za 8kn.

u intermezzu ovih 5 godina naslušao sam se priča o:perspektivi, skrivanju dobiti, drgaulju agrokora, investicijama, dugoročnosti, obradivoj zemlji koja je skuplja iz dana u dan, mehanizaciji, i ostalih bajki…

logično pitanje bi bilo kako će Belje zarađivati sad pod teretom tolikih dugova, ako nije moglo prije, kad ih nije imalo??

ovdje je još ostalo da bude po Đonijevoj "investicije su probile plafon, troše se krediti, svuda mnogo paranoje svi su do grla u krizi".očekujem u nekom srednjem roku novi debt to equity dokap u kojem ća vam bivši cvjećar Todorić uzet sve!ok, ne sve, ostat će vam lijepe uspomene na napucavanje i vožnju 50-120km, tj. kn [lol]

dionica u rangu Diokija i Optime.

živjeli i pamet u glavu, ne vjerujte nikom, pa ni meni, nego sve stavite lijepo na papir, uzmite olovku i digitron i prst na čelo uz ovaj antologijski evergreen ovih prostora

[thumbsup]

http://www.youtube.com/watch?v=-Way_rIuCP4

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

dal ce gore ili dole (po meni sutra dole..previse je panicara) to je sve opet kratkorocna prica…tu nekakvi pokusavaju (meni djeluje koda se sale) proturiti neke smjesne vrijednosti belja…

svak si valjda sam u glavi odredi neku vrijednost svoje dionice po nekim svojim procjenama i izracunima..ja se sigurno ne vodim nekim ath vrijednostima (dobro neko rece da je to jedna od najvecih zabluda kao argument za vrijednost dionice) ali mislim da je to i jedna od rijetkih koja ce do tih vrijednosti i doci (ostale dionice prilicno tesko…samo rijetke)…
ali se bogami sigurno niti ne vodim najnizim vrijednostima kao argument za vrijednost. to sta je ona bila tolko nisko ja to samo gledamo kao jednu glupost koja je ispala dobra prica (naravno da se opet tamo moze naci…mozda i nize)..al da belje vrijedi 60 kn to nema sanse…po tome bi ispalo da firma koja drzi ili ce drzati 40% od 2milijarde vrijednog trzista stocne hrane vrijedi 500mil kn..a to im je (ce biti) samo jedan manji dio prihoda…
ko nema vremena cekati neka mu je sa srecom..ko ne vjeruje todi neka mu je isto sa srecom (mozda mi ispadnemo glupi)..

al belje vrijedi i to puno i ovo izvjesce to ne demantira niti malo…
pa sta je milijarda kratkorocnih obveza za firmu koja samo od te stocne hrane moze uprihodovati 800mil kuna..i tu vrijednost nece prodavati kao sirovinu nego ju upotrijebiti za svoje "prasiće" do finalnog proizvoda a onda se cjena te stocne hrane multiplicira jer ce imati finalni proizvod sa jako malim ulazima…
to je ona sta je za mene bitno a ovo izvjesce je samo mala knedlica koju treba progutati..vec sa sljedecim izvjescem stvari mogu biti dijametralno suprotne..

Pitanje?
Ne mislit li da je minus u izvješću nastao usljed katastrofalnog poslovanja da bi Toda trpio ovu "nesposobnu" upravu ili bi ih sve najurio kao što je to napravio u PIK-u Vinkovci i Vupiku?
Barem u Agrokoru nema sigurnih i vječitih "fotelja" kako portiru tako i generalnom direktoru! Eto gle Pajnić i ekipa koliko su nesposobni ipak im je Toda dao još jednu šansu.
Između ostalog što je Belju 63 mil. kn nitko tu ne računa na ne dovrešenu proizvodnju u koju si uložio (možda i tih 63 mil.)a dobit čekaš da naraste na njivi ili u štali, a trenutno je nema nigdje.

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)

New Report

Close