BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bit će zanimljivo vidit ko je danas kupovao a ko prodavao, mislim da je ovo rekordni broj protrgovanih dionica kod belja!!

idući tjedan će bit bolje...


Ne znam čemu uopće služe financijska izviješća ako ih svtko može naštimavat kako u k…. padne na pamet….ovo je kriminal ala Croati…..no po običaju….pojeo vuk magare (ovčice-što bi rekla naša Ivka)…

A ko kaže da su naštimana?

To je promašena teza koju ovde nekolicina nastoji da progura ne bi li opravdali svoje loše postupke ili osujetili prodavce od prodaje akcija.

Najverodostojniji je revidisani konsolidovani izveštaj koji je osnov za odluke na skupštini društva. Sem toga, Agrokorovi kreditori su inostrani investitori u velikoj meri, mislim da se oni ne bi dopustili blamažu i rizikovali renome radi profita ili gubitka na Belju.

Druga je stvar šta su ovo sintetički izveštaji koji malo govore o ulaganjima i daju samo okvirnu odnosno dosta grubu, a ne celovitu sliku poslovanja, no to je problem berze i objava. Ti ako si akcionar uvek more da zatražiš konsolidovani revidisani izveštaj od društva pa se sam uveriš u faktično stanje stvari.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


bit će zanimljivo vidit ko je danas kupovao a ko prodavao, mislim da je ovo rekordni broj protrgovanih dionica kod belja!!

Rekordi su tu da se ruse [smiley]

Mene je iznenadilo da je uopce ovoliko ljudi culo za BELJE

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Kao što rekoh:

Dragi moji,

Svi samo gledate račun dobiti i gubitka, ali da li je netko bacio pogled na bilancu. Rezerviranja iznose 88.785.533 dok ih 2009. godine nije bilo. Da to nije možda skriveni prihod u 2011. godini! Razmislite malo!

Evo ja sam bacio pogled – KRATKOROCNA DUGOVANJA DVIJE MILIJARDE KUNA !!

KRATKOTRAJNA IMOVINA – JEDNA MILIJARDA KUNA

IMOVINA – oko DVIJE MILIJARDE, prema procjeni koja moze i ne mora biti tocna i relevantna …

Prihod buducih razdoblja tricavih 900 000 kn..

Dakle oduzmes ovih gornjih dvije od ovih donjih dvije, uzmes kratkorajnu imovinu, pomnozis ju s faktorom naplativosti u RH i pravim stanjem stvari 0.8 , zatim oduzmes jos i 65 000 000 gubitak i eto ti vrijednost kompanije.

Podijeli to sa brojem dionica pa mi reci kako ti to zvuci ?

Stotka TOP , a da li ce ici iznad ili ispod Book-a u narednom razdoblju ne moze znati ni Nostradamus.

No jedno je sigurno – postoje mnogo, mnogo isplativija ulaganja trenutno od BELJA, i to je ono sto ovoj dionici sada ne ide u prilog..

Kressho

meni ovaj forum inače služi za kraćenja vremena dok sam na burzi, obzirom da su ovi dani pred godišnja izvješća bili zanimljivi očekivao sam ovo bezrazložno manipulativno napuhivanje cijena na većini likvidnih dionica o čemu sam i tu i tamo na forumu i nešto nabacio, stoga sve Vas koji ste nasjeli tj. kupujete ili prodsajete na osnovu pisanja ( drobljenja) na ovom forumu, žalim jer ste trenutno podosta u gubitku. Maherima svaka čast, na ZSE sa fondovskim manipulatorima treba znati

Ljudi pa lova gubitaša HT-a dolazi u BLJE, zar to nije već netko napisao ?

alo playboj, jel kupujes. Nek malo ljudi bace oko na tvoje postove na optini pa ce shvatit kakv si igrac

Nije bolest sve što boli




teško da će Belje ostati duže iznad 90 kn, izvješće je loše, tejderi su počeli izlaziti, a za njima će i oni srednjeročni koji kupuju na rok od 5-10 dana.još ako se nastavi pad ZSE što je izgledno, bit će prilično crvenila i na BELJU [rolleyes]

Na osnovu čega ste zaključili da je izvješće loše ne plašite male investitore bedastoćama, ako neznate čitati izvješća onda je je uljudnije šutjeti i pustiti svakog da misli svojom glavom
[/quote]

NA OSNOVU CEGA ??? ISUSE BOŽE, PA ZAR OVDJE I NEPISMENI TRGUJU ??

Covjece uzmi si to izvjesce, fotokopiraj ga na A1 , zatim lijepo zalijepi na zid, odmakni se metar i po udalj, i dobro se zagledaj u njega pa napisi ovdje sta vidis osim OGROMNOG DUGOVANJA =???

[/quote]

E "naš" PLEJBOJ (je li ti to Vuk Karadžić dao prijedlog za nick) ?? hehe malo šale, nemoj zamjeriti.
Mislim da ti čitaš izvješće a nemaš pojma "čitati" a drugo prividna stvarnost je uvijek različita od stvarne stvarnosti. Probaj na tren zamisliti da je možda nekome dok je to pisao bilo u interesu da kod "tebe" izazove baš ovakvu reakciju koju si ti pokazao……
A možda baš ti želiš kod nekoga izazvati takvu reakciju
e vidiš to se zove psihologija… mnogo zajebana disciplina….
a burza je baš to …mnogo zajebano mjesto.
I za kraj nikad se nemoj bojati dionice koja ima ovakvu likvidnost…. boj se kada ju nitko ne želi kupiti…

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

uuuuf, koji iskrcaji
sutra je Belje na 80-85 kn

otklanjam svaku odgovornost za mišljenje izraženo kroz forumske postove

mene brinu margini!!! Tako da mislim da bi tek sutra mogla biti prava tarapana i pad kao danas. pa davali su ih x3 na belje … sigurno su se ljudi tooga nakrcali….a sada imaju problemčić. Strašno ali bojim se da bi sutra dosta toga moglo prisilno na prodaju po sistemu daj što daš.

Mean people suck and nice people swallow!

previse je bilo isfrustriranih sta nisu usli kod 60. sad njuse ponovo svoju priliku u vidu dusebriznika..kao da bi ja isao pisati na neku dionicu koju nemam niti ju zelim uzeti..bas me briga za nju.

Nisam imao niti sada imam Belje….no ulagati na osnovu FIN izvješća….koja prave naši "menađeri"….to nije rizik…..to je ludost….

New Report

Close