BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Belje je očito žrtvovan unutar Grupe, financijski rashodi prema povezanim društvima su porasli 4 puta, za 56 mln kn

firma posluje dobro, a dobit će se pojaviti u onom dijelu grupe gdje todoriću najviše paše. nemam nikakve dokaze za ovo – samo moje mišljenje. da sam ja todorić, vjerojatno bih si namještao rezultate unutar grupe kak mi najbolje odgovara.

[/quote]
To namještanje Todorić konstantno provodi već godinama. Uglavnom u korist Konzuma. Jedino PIK Vrbovec i Jamnica nisu žrtve, čini mi se.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Jadnih investitora kad ne shvaćaju igru svega ovog,već tako bezglavo prodavaju da bi sutra kukali zašto, su prodali.Kada bi se gledalo samo izvješće za pojedinu dionicu onda bi cijela burza bila drugačija.Što je sa firmama koje imaju velike dobiti pa isto padaju.Uzlet Belja nije bio navlakuša i bez razloga,a ovo je istodobno vrlo dobro došlo za one koji su zakasnili s kupnjom i fondove koji su duboko već unutra.Mislim čak i do kraja dana da ćemo imati jednu drugačiju sliku ,ako ne onda za dan dva



i to je to?

ne. pravo tek slijedi nakon deblokade, tko zna dokle će potonuti [bye]
[/quote]
Da slazem se tko zna gdje je dno odmah nakon odblokiranja samo prodaj



Belje je očito žrtvovan unutar Grupe, financijski rashodi prema povezanim društvima su porasli 4 puta, za 56 mln kn

firma posluje dobro, a dobit će se pojaviti u onom dijelu grupe gdje todoriću najviše paše. nemam nikakve dokaze za ovo – samo moje mišljenje. da sam ja todorić, vjerojatno bih si namještao rezultate unutar grupe kak mi najbolje odgovara.

[/quote]

pa ako to jest tak, onda je to još veći razlog za pobjeći iz dionice!
ako je istina… [yawn]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012




Belje je očito žrtvovan unutar Grupe, financijski rashodi prema povezanim društvima su porasli 4 puta, za 56 mln kn

firma posluje dobro, a dobit će se pojaviti u onom dijelu grupe gdje todoriću najviše paše. nemam nikakve dokaze za ovo – samo moje mišljenje. da sam ja todorić, vjerojatno bih si namještao rezultate unutar grupe kak mi najbolje odgovara.

[/quote]
To namještanje Todorić konstantno provodi već godinama. Uglavnom u korist Konzuma. Jedino PIK Vrbovec i Jamnica nisu žrtve, čini mi se.
[/quote]

Nameštanje ili ne, oni bi bez Todorića sa ovakvim bilansom bili pred bankrotom. Pa prošle godine su generisali 600 miliona kratkoročnog duga i sada im je kratkoročni dug dvostruko veći od iste imovine. A rast prihoda je bio veoma skroman.

Ne razumem zašta samo gledate da vas neko oštećuje, on vam mnogo više koristi nego vam nanosi štete. Bez njega ova firma danas verovatno ne bi ni postojala, žao mi je šta vam to to treba tako otovoreno reći.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Nije mi jasno, pise na ZSE-u da belje ulazi u 1 skupinu dionica i da ne moze po tome pasti za vise od 10% u jednom danu po zakonu. Sad vi govorite da nakon deblokade moze jos padati, kaj blokada ne sluzi za korigiranje cijena da budu unutar tih 10% pada. Pa kaj onda nije rasla 25% dnevno sad bi svi bili sretni na 250 kuna koji su je prodali :).

Rusitelj vlade ^_^.

Ima li ko jači… [angry]

…no kako su htjeli tako su i dobili….
Žalosno je to što većina na burzi gleda samo neto dobit kao rezultat…Nažalost tome se moraš prilagodit ako želiš opstat…

Moje mišljenje glede izvješća je da je frizirano…To se i vidi po par stavki…

No prije svega da krenemo redom…

Mislim da je kolega Delux napisao da investicije nisu rashodi…To nije točno…Investicije su dobrim djelom i rashodi…
Belje (pa i svaka druga firma) investicije ostvaruje preko dugoročnih kredita (možda ima i kratkoročnih) na koje se plaćaju troškovi kamata. Troškovi kamata idu direktno pod rashode i oni u Belju za ovu godinu iznose 111 mil…..Da li je to realno…Uvjeren sam da nije, jer Belje po ovome ispada da je firma koja plaća najveće kamate na ZSE-u….

Belje bi bez tih investicija (dakle bez tih troškova) bila firma u velikom plusu (cca 40 mil) sa bilancom u kojoj bi obveze bili minimalni…Što je dugoročnije bolje za firmu procijenite sami…

Rezerviranja. U Bilanci su se pojavila rezerviranja. I to 88 mil. Otkud ???? Tijekom godine u RDG-u nisu nigdje bilježenja ?!! Znači stavili su ih samo tako…

I ono zbog čega je giubitak i plasiran Povećanje vrijednostri zaliha u RDG-u….Tolika razlika između godina ??? Polje koje je stvoreno za muljažu…Kako kroz njega prikazat dobit ili gubitak. To polje je ključ ovog gubitka…

Iz kraj izvješće je takvo jer je netko htio da bude takvo….
Prihodi od prodaje rastu, a direktni troškovi padaju (bez ovog gore polja)….

No, sad se krcaju oni koji trebaju ući…


Belje je očito žrtvovan unutar Grupe, financijski rashodi prema povezanim društvima su porasli 4 puta, za 56 mln kn

Kada se nešto piše onda treba razumjeti što se piše,naravno da su porasli financijski rashodi jer je u belje uložen u toku 2010g ogroman novac,pogledaj koliko je porasla aktiva,pa to je ulaganje u belje,kratkoročne obaveze su narasle sa 1,4 na 2 milijarde i to su te investicije u belje.Zar će farme izniknuti bez investicija,zar će tvornica stočne hrane povećati proizvodnju bez investicija,zar će najmodernija klaonica kapaciteta 600tis grla izniknuti iz zraka?

Ne mogu razumjeti ovu paničnu rasprodaju?Kao da belje nije povećalo i kontinuirano povećava proizvodnju u svim segmentima poslovanja,zar je to moguće bez investicija,pa EBIT belja je pozitivan na 38 mil.kn,pa samo sa manipulacijama zaliha kojih ima 806 mil. kn belje može prikazati rezultat i dobit naštimati kako i koliko želi,ključ vrijednosti belja je kontinuirani rast u svim segmentima poslovanja i belje se danas nalazi u sred investicijskog ciklusa a mi smo razočarani sa računom dobiti i gubitka.Svašta?Izgleda da će nam tek dolazak stranih fondova pokazati koliko belje vrijedi jer vidim da je besmisleno uopće i raspravljati o vrijednosti belja jer todorić uloži u belje 2 milijarde kuna a mi se pitamo danas dali čitavo belje vrijedi milijardu kuna.Postavite si pitanje dali bi vi investirali u belje 2 milijarde kuna da procjenjujete da to vrijedi milijardu?

Bravo Flayeru.Napokon netko tko razumije problematiku.A ovi koji tvrde da bi radi skrivanja dobiti i frizirana izvješća trebalo pobjeći iz Belja koje radi izvanredno neka razmisle.Možda bi trebalo pobjeći iz firmi u koje se umjetno upumpala dobit iz Belja.

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!




Belje je očito žrtvovan unutar Grupe, financijski rashodi prema povezanim društvima su porasli 4 puta, za 56 mln kn

firma posluje dobro, a dobit će se pojaviti u onom dijelu grupe gdje todoriću najviše paše. nemam nikakve dokaze za ovo – samo moje mišljenje. da sam ja todorić, vjerojatno bih si namještao rezultate unutar grupe kak mi najbolje odgovara.

[/quote]
To namještanje Todorić konstantno provodi već godinama. Uglavnom u korist Konzuma. Jedino PIK Vrbovec i Jamnica nisu žrtve, čini mi se.
[/quote]
Jeli ko primjetio da kod Zvijezde i Leda došlo do drastičnog smanjenja duga na račun pasive koja se drastično smanjila Ajmo računovođe objasnite i dali to isto ide i kod Belja

***jedino u ovoj državi možeš bez straha frizirat financijsko izvješće, odjuriti kukati Vladi i što je najžalosnije na temelju tog friziranog gubitka iskamčiti dodatnih minimum 30 milja nepovratnih poticaja… pa ti plaćaj onda porez da bi država davala bogatima

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Izgleda da oni koji su bezglavo ulazili, isto tako i izlaze. Cijena pada ko da je Belje bankrotiralo, a nije, daleko od toga. Do jucer su svi bili spremni dat 110-115kn a danas ni 90 ???
Do kraja dana cijena bi mogla biti na nekih 93-95 kn.

New Report

Close