BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Činjenica je da je netko jako dobro znao šta se sprema. Dionica u kratkom vremenu porasla skoro 100%, a sad će metla vratit sve opet nazad na 60kn. Jadna je ovo burza, blato i kaljuža zvana ZSE. Naježio sam se.

Što se mene tiče može i na 20kn,ja svoje neću prodati jer tvrdim da belje već danas vrijedi 250-300kn.Vrlo brzo će strani fondovi to jako dobro razumjeti a naši dežurni paničari neka se iskrcavaju prije ulaska belja u crobex,to je poželjno,neka nam se poslije pridruže na 200kn.Belje se nalazi u sred investicijskog ciklusa a mi očekujemo dobit,pa amortizacija do sada uloženog je 190mil.kn,tko to ne razumije onda za njega nije burza.Belje prodavati na prihodu od 1,4 milijarde kuna je smiješno,pa mi čekamo belje na 3-3,4 milijardi kn prihoda i tada ćemo vidjeti efekte svih ovih investicija,ponekad uopće ne razumijem ljude koji traže dobit sad i odmah,to je jednostavno u sred investicijskog ciklusa nemoguće,pa ako nešto investiraš to moraš i amortizirati i naravno da ti amortizacija smanjuje dobit.Sada se investira u nove svinjogojske farme,tvornicu stočne hrane,najmoderniju klaonicu a mi tražimo dobit,jako smiješno.

Dragi moji,

Svi samo gledate račun dobiti i gubitka, ali da li je netko bacio pogled na bilancu. Rezerviranja iznose 88.785.533 dok ih 2009. godine nije bilo. Da to nije možda skriveni prihod u 2011. godini! Razmislite malo!


Činjenica je da je netko jako dobro znao šta se sprema. Dionica u kratkom vremenu porasla skoro 100%, a sad će metla vratit sve opet nazad na 60kn. Jadna je ovo burza, blato i kaljuža zvana ZSE. Naježio sam se.

BLJE je naraslo sa 55 na 115 kn na vjeri u odlično poslovanje i odlično izvješće koje dolazi, a ispalo je: ogroman gubitak od -67 milijuna kuna. Očaj!
danas će cijenu platiti svi koji su pohlepno kupovali logikom krda.
lijepo su vas majstori navukli, iskrcali su vam desetke tisuća dionica iznad 100 kn, pa će opet kupovati na 60 kn.
još kad radnici čuju koliki je gubitak pa krene novi val rasprodaje…. [bye]

p.s. čuvajte se lova na padajuće noževe jer će mogi ostati bez prstiju

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

ne znam što ste navalili sa tim tovljenicima, pa svake godine ih država mora otkupiti od seljaka. Eto ove godine otkupljuju one najkvalitetnije od 95 do 120kg po 7 kn. A ostalo će sve otići koje-kakvim špekulantima

Kolega Kanabis, nije toda lud sto se tice tovljenika i vocanjak. Do sad su uvozili smece iz EU i tu ga prodavali. Kad udjemo u EU takvo nesto nece biti moguce.

Nije bolest sve što boli

Da i ja sam primjetio tu cudnu rezervaciju.
Dodatno ono sto je ubilo dobit su normalno za ovu vazu fin. rashodi.
Sigurno da je bilo pohlepe na ovom rastu i sigurno da ce danas bit krvi do koljena, medjuti nikako se nemogu sloziti da se netko istovario pa covjece pogledaj top 10 u zadnih n mjeseci.
Ovdje je na djelu dugorocna akumulacija po svim cijenama 20, 50 ili 100 velikima prosjek odlican.

na koliko je danas negativna blokada?

ide blokada odmah pa daljni pad

Znam da toda nije lud…..pa većini proizvoda na policama mu je friško prepakirana zbog roka trajanja. I sam sam se uvjerio par puta u to, kada su doslovno samo prelijepili rok trajanja. Čudo da ih inspekcija nikad nije posjetila. Za Belje je dobro što toda ima tržište, no opet vjerujem da je veća zarada na robi staroj 20-30 god i na robi sumnjivog podrijetla. Mislim da nam Eu i njeni zakoni neće puno pomoći, pa i domaća vlast na nas gleda kao na stoku sitnog zuba, a kamoli Eu

Na prodaji već ranom zorom cca 3000 kom po 100,xx… panika? [sad]

zasto niti jedan portal nije obajvio da Belje ima gubitak 63M? A svaki dan su pisali o Belju kao dobitniku dana/tjedna?

Mene živo interesira kome ćete prodat sve te količine kad se povuće kupnja.Da li ćete možda prodavati na 80 nešto što ste kupili na 116. [cry]

New Report

Close