BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ma znate kaj…gledam tog jadnog fedora..kralj nad kraljevima. fajter, ljudina, skroman,prvak..detroniziran kao malo djete. posramljen. izgubio je puno..
najlosije sta se nama moze desiti je par desetaka kuna korekcije (mada sta vise citam i gledam nekako mi se cini da i nece tolko zaronit)..nit smo izgubili obraz niti cemo dugorocno izgubiti to je sigurno..
ovo je MOZDA samo mali zastoj a nastala je bila mala euforija kojoj plamen sad bude mozda malo tisi.
i to je sav problem..

s tom mislju ja idem na spavanje [thumbsup]

laku noć!


krivo su zbrojeni rashodi za tromjesječje [lol] [lol] s razlogom je nerevidirano i nekosolidirano

Ja isto mislim da je došlo do neke greške Pravo izješće dolazi 31.03 Pazi te se da nebi bilo plača

Izgleda da je ovdje sve totalno pogresno zbrojeno. Oni su u 4Q 2009 imali gubitak od 45 milijuna. Sada stoji dobit od 62M za 4Q 2009. ?????

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Izgleda da je ovdje sve totalno pogresno zbrojeno. Oni su u 4Q 2009 imali gubitak od 45 milijuna. Sada stoji dobit od 62M za 4Q 2009. ?????

ovo ce do jutra jos biti spektakl [lol]


Izgleda da je ovdje sve totalno pogresno zbrojeno. Oni su u 4Q 2009 imali gubitak od 45 milijuna. Sada stoji dobit od 62M za 4Q 2009. ?????

sta nisi zamijenio zadnje kvartale 2008 i 2009?

No pain no Game



Izgleda da je ovdje sve totalno pogresno zbrojeno. Oni su u 4Q 2009 imali gubitak od 45 milijuna. Sada stoji dobit od 62M za 4Q 2009. ?????

sta nisi zamijenio zadnje kvartale 2008 i 2009?
[/quote]

Tako je gledao sam prvu kolonu. Vjerojatno jer sam poredio sa prvom kolonom iz 2010. Thanks.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Belje je ostvarilo sljedeće rezultate u usporedbi s 2009 godinom :

– ukupni prihodi veći za 100 miliona kuna ili ti ga 7,5%
– proizvodnja suhomesnatih proizvoda uvećana za 10 tona, odnosno 1,9%
– prodano pšeničnog brašna više za 16,6 tisuća kilograma,odnosno 65,72%
– proizvodnja mliječnih proizvoda uvećana za 329 tona, odnosno 6%
– sjemenske robe prodano više 1,265 tona, odnosno 264%
– šećerne repe proizvedeno više 24 vagona, odnosno 16,9%
– stočne hrane proizvedeno više 135,000 kilograma, odnosno 100%
– s farmi Belja isporučeno svinja više 20,525 komada, odnosno 21,50%
– s kooperantskih farmi više isporučeno10,300 komada, odnosno 13,3%

– Jedino u čemu su vjerovatno imali pad, to je proizvodnja vina ali nije precizno naznačena prodana količina.
– Stvarno u svim segmentima proizvodnja raste ko luda.
– Zanimljivo da je prošle godine dostignut uzgoj svinja od ( 203,000 komada, odnosno 50% planiranog), što znači da prostora za rast prihoda samo od ovog imaju od 200 miliona kuna, kroz 2 godine.

Ma ne bi Todorić imao ovo što ima, da nije bio majstor u mazanju očiju drugih. Ima on svoju računicu.
Ne bojte se nije to Kutle, da sve pošalje u večna lovišta.

Činjenica je da je netko jako dobro znao šta se sprema. Dionica u kratkom vremenu porasla skoro 100%, a sad će metla vratit sve opet nazad na 60kn. Jadna je ovo burza, blato i kaljuža zvana ZSE. Naježio sam se.


http://www.seebiz.eu/hr/valute-i-robe/svjetska-banka-poskupljenje-hrane-gurnulo-44-milijuna-u-krajnje-siromastvo,105369.html

Svjetska banka: Poskupljenje hrane gurnulo 44 milijuna u krajnje siromaštvo


To se inace zove po svjetskom gledistu, kako smanjiti jaz izmedju bogatih i siromasnih zemalja, zasto bi se trudili previse, svi cemo bit siromasni i problem rijesen :). Sad ujutro kad je prodam bit cu sretan ak zaradim nes na njoj, dobra skola za ubuduce mene pocetnika, u 2 dana spusio 4000 kuna dobiti, malo preskupa skola, al dok god nema gubitka skola je besplatna ^_^. Ali nije mi jasna ta psihoza bash previse, pa naravno da kad ulazu puno, a nisu pokrenuli proizvodnju i prodaju jos, da ce biti u minusu, kad se zahuktaju taj minus ce se pretvoriti u plus, cisto logicno, u cem je uopce problem (osim u psihologiji nas masa pocetnika). Kad gledam ovaj dio foruma ovdje, tek sad vidim koji su pravi igraci (njih 2-3), sve ostalo su burekđije 😀

Rusitelj vlade ^_^.

Ne znam čemu pesimistično gledanje na izvješće,belje ima amortizaciju od 190mil.kn,povećan mu je rashod na kamatama zbog velikih investicija i sa prošlogodišnjih 53mil.kn sada je 111,5mil kn,ne znam u čemu je problem u izvješću,zar je izašlo nešto što nismo znali.Iz bilješki se vidi da je belje još na proizvodniji 116tis tovljenih svinja a sa koperacijom na 200tis,plan je već 2011g dostići 400tis. a 2012g 600tis tovljenika.Belje je u snažnom investicijskom ciklusu u proizvodnji stočne hrane,slijedi gradnja klaonice za 600tis tovljenika itd,itd.Ne znam čemu ovakvo paušalno i pesimistično gledanje na izvješće kada u belju ide sve kako se i najavljivalo?Zar investicije nisu poželjne?Kod belja se sve te investicije vode kao kratkotrajne obaveze,možda to nekoga buni?

Bilo bi dobro da se paničari i neznalice istresu prije ulaska belja u crobex,biti će to fantastična prilika za dokup iako jako sumnjam da će cijena belja puno dole jer veliki kupci točno znaju kakvu zlatnu koku kupuju.Zar slavonski pif ne zna što se događa u belju,ako oni ne znaju što kupuju onda nitko ne zna.Navijam za istresanje.

Kratkoročno-izgleda kao katastrofa.Ne tako pretjerano dugoročno (2-3 god) izgleda fenomenalno. Samo što će se ovo jako loše odraziti na dionicu…

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

New Report

Close