BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


uh… ja nisam nikad ni ocekivao da ce belje izravno iskazivati veliku dobit, ali nisam ipak mislio da ce u minus. Danas sam se dvoumio da li ici u dokup ispod 110 i sve do izvješća mi je bilo žao što nisam. A što s ovim što imam stvarno neznam, mislim da ipak necu prodavat, ali me zivo zanima koliko ce past. Nekako mi realno izgleda povratak na onih 90 kn s kojima smo se dugo borili, mozda koju kunu ispod, sve vise od toga bi bilo ipak previše

Smatram i da je ovaj rast od 90 na više učinjen kako bi neki djelomično izašli, ali više zato da ne padne ispod 90 nakon objavljivanja FI! Zamislite samo da nije poraslo od 90 na više!!! [shocked]

slažem se, ne znam zašto mi moderator briše postove ako spominjem da bi SZIF trebala istražit HANFA.
za čiju su oni lovu tako frenetično i hitno skidali ČIJE dionice sa aska, neposredno pred ovaj HOROR od izvješća????

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

Prilično očajno izvješće . Kažete prihodi se povećali. A kako će to bilo kome pomoći? Kolika je dobit po dionici? Gubitak kažete? I još toliki? Rezervacije i ulaganja objesite mačku o rep. To jest javite nam za koliko godina ćemo vidjeti nekakav povrat na uloženo i ako ćemo. U ovoj eksploziji cijena poljoprivrednih proizvoda zadnjih par godina oni posluju sa gubitkom? Ovo me neodoljivo podsjeća na PTKM

“A man's got to do what a man's got to do”


nek kaže tko šta hoće, ali BELJE i ja sutra se rastajemo…sastat ćemo se opet na 50-60 kn za mjesec dana

Tak treba ne dajte se smest sutra… Treba muski po bidu udarit i uzet kolko se moze dobit

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


investicije se ne knjiže kao rashodi.
Ovdje cete dobot i veliku profitabilnost vidjeti 2029.

Najbolje ulagati u firme koje namaju nikavih investicija. Oni nemaju problema sa knjizenjem. Ima i takvih na burzi. Problem je samo sto takve nece dugo postojati, cak ni blizu 2029-e.

Ako sijes vise onda invesiras vise u ljude, u gorivo, u sjeme, u pesticide, u traktore….Ako pripajas firme i kupujes ih onda imas troskove pripajanja. Imas i vece troskove financiranja jer ti je proizvodnja povecana.

Ali to sve svjesno radis jer ocekujes da ces svoje proizvode prodavati po vecim cijenama i u vecim kolicinama.

Od kuda po tebi dolazi gubitak ? Je li to rezultat kontinuranih operacija ili je to jednokratni gubitak ?
Kakav ce biti rezultat u naredna dva tromjesecja ?

Kod ove firme sve se svodi na jedno. Da li vjerujes da ce proizvodnja hrane biti vise ili manje profitabilna. Da li ce globalna potraznja za hranom biti veca ili manja. Do 2029 mozda ljudi evoluiraju, prstanu jesti i zive samo od zraka. Mozda odu i u stecaj pa nam se pridruzi Lopina. Bit ce nam zabavnije.

Mislim, ako prodaja raste onda tesko da firma moze biti u problemima. Tako da nema rijeci niti o hororu niti o katastrofi. Meni se svida firma, jos vise mi se vise svida sektor.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Prilično očajno izvješće . Kažete prihodi se povećali. A kako će to bilo kome pomoći? Kolika je dobit po dionici? Gubitak kažete? I još toliki? Rezervacije i ulaganja objesite mačku o rep.

pa gdje bi bio povrat na ulozeno i da je prikazao dobit sada..mislim nisam ni ja zadovljan s izvjescem ali samo u tolko sta sam iako dugorocni ipak i nestrpljiv i imao sam neka suskanja o nekim drugim stvarima (jos me nije demantiralo ali je manja vjerovatnost..), ali nije se puno toga promjenilo..pa ipak se tu desavaju jos uvjek velika ulaganja..eto samo 140mil kn za energanu, agro prerada i ostali (proizvodnja stocne hrane da ima 40% od 2milijarde hr trzista stocne hrane) koje je kupio a neznamo po kojim cjenama..otvara ove grande farme a neznam kolko je to sve platio..
prosle godine je bila dobit od 64 mil kn..samo ta energana eto pokriva tih 64 mil plus taj minus od 64 mil (i jos fali…)….mislim, nije da sad tu nesto branim ili navlacim..samo pokusavam realno sagledati..

moje razocarenja proizlazi samo iz moje nestrpljivosti a nista se zapravo lose nije desilo..
mislim da nitko nema niti jednu stvar za koju konkretno moze reci e ovo je katastrofa..brojke mozda jesu ali stvarnost moze biti skroz drukcija..to ne znamo…

pa nije to gradjevinska firma da ih sad ne imenujem..nigdje posla, prihoda odnikud, buducnost vrlo vrlo upitna…pa zar je ovdje tako?

@Dunlop

Sve u redu, slažem se ali bojim se da su očekivanja ugrađena u cijenu dionice višestruko veća od realnih pokazatelja

“A man's got to do what a man's got to do”

Ono što je zanimljivo (osim iskazanog gubitka ) je pojava stavke rezervacija u nemalom iznosu od 88 Mkn, te dugotrajne finacijske imovine u još većem iznosu od 244 Mkn.
Pitanje je zašto i otkud sada u bilanci Belja stoje rezervacije? Dobro znamo kako se upravo rezervacijama znala skrivati dobit.
Za kupnju dugotrajne financijske imovine je prema izvješću izdvojeno 197 Mkn.

ovo je citat nekoga tko je malo pametniji od deluksa

[cool]

Ono što je zanimljivo (osim iskazanog gubitka ) je pojava stavke rezervacija u nemalom iznosu od 88 Mkn, te dugotrajne finacijske imovine u još većem iznosu od 244 Mkn.
Pitanje je zašto i otkud sada u bilanci Belja stoje rezervacije? Dobro znamo kako se upravo rezervacijama znala skrivati dobit.
Za kupnju dugotrajne financijske imovine je prema izvješću izdvojeno 197 Mkn.

ovo je citat nekoga tko je malo pametniji od deluksa

[cool]


Pa mogli su rezervirati stosta, potensijalno izgubljeni sudski sporovi, ispravak vrednosti zaliha, nenaplativa potrazivanja etc. No, da ne spekulisemo ako si akcionar zatrazi revidirani konsolidovani izvestaj i tamo ti je u beleskama navedeno tacno na sta se reservacije odnose, cista da ne mislis da se nestala skrivalo i ne plasiras kojekakve teorije zavere ovde. Sticanje dugotrajne imovine odnosi si se verovatno na kupovinu udela u drugim (povezanim) drustvima tekom protekle godine.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Zbog AOP 027 i 041 je izvjesce s gubitkom. Zasto ?



nek kaže tko šta hoće, ali BELJE i ja sutra se rastajemo…sastat ćemo se opet na 50-60 kn za mjesec dana

Tak treba ne dajte se smest sutra… Treba muski po bidu udarit i uzet kolko se moze dobit
[/quote]
hoćemo li uspjeti što dokupiti,volio bih,ali na zse se nikad nezna…



@Dunlop

Sve u redu, slažem se ali bojim se da su očekivanja ugrađena u cijenu dionice višestruko veća od realnih pokazatelja

pa ne znam kolega..naravno trziste je jedini pokazatelj ali cjena je bila tolko i kad je bilo 64mil kn dobiti pa nije ni gore ni dole dok se nisu te radnicke dionice razrjesile (ako su…)..po ovome sta citam i dobivam na pm izgleda da je isto ovo izvjesce moglo biti i sa istim tolkim dobitkom…

da je to naraslo na nekih 200kn onda ajde…al ovo je za mene jos uvjek bjeda za firmu koja je imala bv i prije ulozenih 1,5mlr 100kn..sad je barem 200 i da je to firma koja stagnira i ide nazad nebi ni gledao taj bv..al za ovu nasu situaciju niti nebitno…

kao sto rekoh na belju bi se moralo desiti nesto konkretno lose da bi ja izaso..jos to nisam vidio..

New Report

Close