BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja ne vidim niti katastrofe niti horora u izvjescu. Pozivam i druge da analiziraju pa cemo vidjet na cemu smo.

sve sta si napisao sigurno stoji…tolko je toga investirao da se negdje mora prikazati minus…sva ta silna ulaganja negdje moraju doci na naplatu..mislim da sad vidimo cjenu toga i nije da sad idemo na onu ajd casa je ipak na pol puna i da trazimo neku slamcicu pozitive nego mislim da izvjesce nije bas tako horor kako neki prikazuju (al da ce zaronit vjerovatno hoce..ja sa prilicno velikom sigurnoscu necu biti medju njima nego cu progutat knedlu)…to povecanje prihoda je ipak po meni puno vise kljucno nego taj gubitak od 64mil..kao sto rekoh izvjesce je samo igra brojki..sta se iza toga krije to niko nemoze znati..
moze biti nesto fantasticno a moze biti i neko preljevanje ili tako nesto..ja nekako ne vjerujem da se tu bas vode neke takve igre..jednostavno poduzece sa ogromnim investicijama i ne cini se bas puno nelogicno da izadje ovakvo izvjesce..
pa prosle godine je imao tolko plusa pa dionica prvo nije mrdnula a onda je i pala kad se proculo za radnicke dionice…

od dobiti se zivi al kad je poduzece u nastajnju bitniji su prihodi jer visak ide u reinvestiranje…

ako neko ko se dobro kuzi u Rif vidi nesto skriveno bilo bi ljepo da podjeli…

od ovih zalopojki nema bas koristi..po meni nisu bas na mjestu…



Ljudi moji smjesni ste na temelju cega ste kupovali zadnjih dana?vjerovali ste nvodno u ovu dionicu a samo ste mogli nagdjat kakvo ce bit izvjesce i sad kad je ono losije svi se spremte za bezaniju i dionica vise nis ne vrijedi,jel?Meni je to smijesno a vi radite po svome.

ne spremam konkretno ja bezaniju ali vidim da je vecina odredila smjer.. kako twixer veli povecali su prodaju i to je najbitnije, nema pada prihoda, gubitak je ostvaren radi velikog ulaganja koje će tek donijet pare..

nece to puno dolje, uvjeren sam da ce potpora bit iznad 100 kuna.
[/quote]
slažem se,špekulanti i insajderi su izišli jučer i danas,a ja zbilja ne razumijem zašto je loše što je iskazan gubitak,pa u firmu je uložen ogroman novac,treba vremena da se to vrati,kao što kažeš,prodaja je povećana,nevidim u čemu je problem…
Kad uložiš u poduzeće više love nego što je njegova godišnja dobit,to je dobro,ali se prikazuje s minusom.
stvarno mi nije jasna ova ekipa,ili se samo prave bedasti?

dečki moji dosta zezancije.ja sad gledam izvještaj i ovim putem molim kolegu blumena da baci oko (on je po meni jedini tip na ovom forumu koji zna čitati izvještaj) Meni ovo ne izgleda uopće loše. Pogledajte rezerviranja, dugotrajnu imovinu, prihode,preneseni gubitak itd. Pa si malo zbrojite.Što više gledam ovo mogu zakljućit da je Ovo djelo pravog mahera. SUTRA ovdje nabrži prst i nemojte se štedit [thumbsup]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Općenito se panika uvukla na ZSE posljednjih dana, ovaj uzlet kompletnog tržišta je očito bio prevelik zalogaj, puno ljudi se opeklo posljednjih godina i sada sve osim iznadprosječnog ima snažan psihološki utjecaj na ulagače.
Meni je ovo izvješće ispod očekivanja, ali daleko od tog da je katastrofa. Realno ovakvo kakvo je možda je razlog za blagu korekciju i izlazak tradera i špekulanata, ali za dugoročne ne bi trebalo predstavljati nikakav problem. Al psihologija tržišta je gadna stvar, vidili smo kako se zakucao ht nakon vrlo dobrog izvješća i solidne dividende. Tržište je očito odlučilo tolerirati samo izvrsne rezultate , samo mi još uvijek nije jasno čiji su to 😀 .

Bilo kako bilo, ja Belje ne prodajem, a ako padne imam vremena cekati.


Postovani,
iako nema nikakve sumnje da se radi o dugorocno isplativoj i perspektivnoj dionici, ne mogu se oteti dojmu da je ovdje prosli tjedan namjerno dignuta cijena dionice sa 88-91 kn na cca 115 te se sada polako izlazi. Mozda zna da izvjesce nece biti onako sjajno kako to ulagaci ocekuju i da ce cijena stagnirati izmedju 90-100 do jeseni ili grijesim( kao po obicaju).
lp

DAKLE ovaj put, na zalost dragih mi beljaca, nisam promasio…zapravo jesam jer sam napisao da ide nazad na 90kn ali nakon ovog gubitka i ocajnog izvjesca..evo belja nazad na 58-65 i tu ce tavoriti do jeseni..
sorry za ovako katastrofican scenario ali jednostavno istinski mislim tako ta cijena opravdana je ovim fijaskom od izvjesca.
Nemam dionicu BLJE ALI SAM JU MJERKAO danima i po bjezaniji iz HT od prekjucer ona mi je bila prvi pick, ali sam sumnjao na izvjesce i srecom da se nisam zaletio.iDEMO polako prema IGH i navijati za CG-ski projekt puta kao i nadzor istog..i to nije sve…



Slažem se sa Twikserom, ali ulagači na zse žele instant dobit, instant dividendu, instant zaradu, tko će čekati godinu dana? Ako se održi iznad 80 ja ću biti zadovoljan…

Ne bih spekulirao o cijeni. To nitko ne moze sa sigurnoscu pogoditi.

Poljoprivreda je izlozena sezonskim fluktuacijama. Oni cetvrtom tromjeseciju siju i investiraju. I normalno je da su im rashodi ogromni jer investiraju vise i ocekuju visoku cijenu poljoprivrednih proizvoda ove godine.

Ja ne znam kako su ljudi ocekivali dobit u izvjescu . Pa nemaju oni zemlju u Argentini i Australiji nego u Hrvatskoj.

Mene bi zabrinulo da ne vide priliku, da smanjuju investicije, da smanjuju materijalne troskove, da smanjuju trosak radne snage.

Podi od sebe. Da uzgajas secernu repu, kukuruz, psenicu. Da li bi investirao ove godine vise, sijao vise ili bi smanjivao troskove ?

Treba razlikovati. Da li je gubitak rezultat pogorsanja kontinuiranih operacija (posluju gore) ili je prikazani gubitak razultat akvizicija i povecanjanog ulaganja u ekspanziju proizvodnje. Meni izgleda da je ovo drugo, pogotovo jer njima prodaja znacajno raste.
[/quote]
Naravno da je ovo drugo… dobro misliš…
Ja priželjkujem da paničari prodaju sutra, ali i da se frend vrati iz posjete od bake do petka i da udari kontru i pomete sve do 120… što je vrlo lako moguće. [lol]

re: Twixerovih investicija: a što se investicije vode u RDG kao trošak?
ja sam i dalje sklon vjerovat u to da tu todorić namješta brojke kak njemu paše. njemu je belje samo dio grupe i tak mu je svejedno kud unutar toga lova odlazi. a imam i dojam da mu se gade i burza i mali dioničari.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch



Slažem se sa Twikserom, ali ulagači na zse žele instant dobit, instant dividendu, instant zaradu, tko će čekati godinu dana? Ako se održi iznad 80 ja ću biti zadovoljan…

Ne bih spekulirao o cijeni. To nitko ne moze sa sigurnoscu pogoditi.

Poljoprivreda je izlozena sezonskim fluktuacijama. Oni cetvrtom tromjeseciju siju i investiraju. I normalno je da su im rashodi ogromni jer investiraju vise i ocekuju visoku cijenu poljoprivrednih proizvoda ove godine.

Ja ne znam kako su ljudi ocekivali dobit u izvjescu . Pa nemaju oni zemlju u Argentini i Australiji nego u Hrvatskoj.

Mene bi zabrinulo da ne vide priliku, da smanjuju investicije, da smanjuju materijalne troskove, da smanjuju trosak radne snage.

Podi od sebe. Da uzgajas secernu repu, kukuruz, psenicu. Da li bi investirao ove godine vise, sijao vise ili bi smanjivao troskove ?

Treba razlikovati. Da li je gubitak rezultat pogorsanja kontinuiranih operacija (posluju gore) ili je prikazani gubitak razultat akvizicija i povecanjanog ulaganja u ekspanziju proizvodnje. Meni izgleda da je ovo drugo, pogotovo jer njima prodaja znacajno raste.
[/quote]
investicije se ne knjiže kao rashodi.
Ovdje cete dobot i veliku profitabilnost vidjeti 2029.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Mislim da ima previse paničara ovdje i da će sutra na otvaranju bit minus ali da ce se poslje vratit pa mozda cak i završiti u plusu…
Sta se tice minusa u izvješću, mnogi ne shvaćaju da minusi ne dolaze uvijek od toga da firma loše posluje… Nekad se u firmu treba nešto uložit da bi sutra bilo bolje a belje se u svim svojim sektorima modernizira i širi.. a za to treba podosta love… Al sve će se to uskoro vratiti…

idući tjedan će bit bolje...


Ja ne vidim niti katastrofe niti horora u izvjescu. Pozivam i druge da analiziraju pa cemo vidjet na cemu smo.

Firma je povecala prodaju i to je najbitnije. Imali su znacajne akvizicije sto sigurno jako kosta. Povecanje materijalnih troskova je ocekivano. Ako su cijene tvojih proizvoda na maksimumu (psenica, kukuruz, secerna repa) onda je normalno da ces na vrijeme kupovati sto vise gnojiva, sjemena, pesticida i drugih materijala. Neces cekati da narastu cijena sirovina. Oni ce sijati ove godine puno vise jer je i prilika za zaradu puno veca. Imali su ogromne investicije koje s obzirom na atraktivnost zarada u poljoprovrednom sektoru imaju smisla.

Po meni je firma koja povecava prodaju i povecava investicije uvijek interesantna. Problem su firme koje smanjuju investicije (ili ih uopce nemaju), smanjuju prodaju, smanjuju troskove za place itd.

Ja mislim da gubitci nisu rezultat toga sto se poslovanje pogorsalo (bilo bi mi drago ako netko moze ukazati na pogorsanje poslovanja) nego sto se investira u ekspanziju proizvodnje.

Ko misli da je izvjestaj horor sutra odmah prodati na otvaranju da ne bi imao problem sa spavanjem.

***Ovo nije poziv za kupnju ili prodaju dionica Belja nego na raspravu o istoj. Ja nisam kvalificirani financijski savjetnik. Posjedujem BELJE-R-A.

jedini kometar kaj ima smisla a drugi koji ga ne razumiju knjigicu u ruke!

sad mi javili ja mislio da je uzas kad ono uopce ne lose.

Laku noc

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Općenito se panika uvukla na ZSE posljednjih dana, ovaj uzlet kompletnog tržišta je očito bio prevelik zalogaj, puno ljudi se opeklo posljednjih godina i sada sve osim iznadprosječnog ima snažan psihološki utjecaj na ulagače

heh,to mi se cini kao najveci uteg (puno manji nego radnicke dionice)..nije davno bila 2007/2008 i ljudi su se opekli na velikim ocekivanjima…
samo ovdje je velika razlika sta je ono bila baloncina i crobexa i svih dionica..belje je danas rekao bih na presmjesnoj cjeni. nema govora o balonu..ima govora o velikom rastu u kratko vrijeme i mnogi ce sigurno smanjiti ocekivanja i htjeti nesto sutra izvuci jer ocekuju pad…


re: Twixerovih investicija: a što se investicije vode u RDG kao trošak?
ja sam i dalje sklon vjerovat u to da tu todorić namješta brojke kak njemu paše. njemu je belje samo dio grupe i tak mu je svejedno kud unutar toga lova odlazi. a imam i dojam da mu se gade i burza i mali dioničari.

Dijelim vaše mišljenje u vezi Todorića i malih dioničara ali misli da je to problem dosta tvrtki odnosno mislim da im se gade mali dioničari i burza u dosta listanih dionica(tvrtki) na ZSE.

Ma rekao sam već da su im problem u odnosu na 2009.godinu, uduplani financijski rashodi(sa 53 mil.kn na 111 mil.kn), amortizacija je 64 mil.kn a ostali troškovi ima rastu sa 64 mil.kn na 99 mil.kn, troškovi osoblja većiza 10 mil kn, te vrijednosno usklađenje veče za 7 mil.kn.

Štednja je mudrost trošenja.

New Report

Close