BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@danlop samo mala digresija nije toliko problem dobit i gdje je ubirati nego kamate i gdje je lova u cijelom koncernu potrebna za njihovo namirenje. Moglo bi se deseti da kad dođu obveznice Agrokoru na naplatu da sve tvrtke unutar koncerna budu imale enormnu dobit i bit će isplaćena zajedno s zadržanom.

Do tada će Todorić vjerojatno razrješiti većinu vlasništva u svim tvrtkama ili će opet odgoditi s drugim obveznicama. Vjerojatno će povećati udio Agrokora u većini tvrtki s težnjom da plati što jeftinije.


dividenda bi mogla biti cca 20-30 kn za godinu do dvije

Ne razmišljaj o dividendi na Belju.. nije ovo HT.. Belje će biti Lider hrane na europskom tržištu za 2-3 godine.. tako da sva dobit ide u jačanje i širenje firme… ali zato će cijena dionice višestruko gore… [wink]




Pozdrav svima koji su bili hrabriji od mene.

ja mislim da je trebala veca hrabrost za izaci nego ostati [smiley]

[/quote]

uskoro će cijela burza u korekciju, pa tako i belje….
[/quote]

Ja mislim da veće korekcije neće biti jer ionako kasnimo za svjetskim burzama…
Napr. kad je u svijetu bila velika kriza u hrvatskoj su političari na sav glas vikali da ovdje nije recesija.. a burza padala i padala.. Sada je stanje obrnuto, političari viču da smo još u recesiji, a burza debelo raste i rast će…
Primjer:
Stanje na new yorkškoj burzi prije krize preko 14000 bodova… kriza 6500 bodova a sada je oko 12300 bodova..
Crobex prije krize preko 5000 bodova… kriza 1200 bodova.. a sada tek 2300 bodova..
Ukratko, što znači da Crobex treba SADA biti barem 3500 bodova i debelo kasnimo u povratku, ali sigurno je da iduće razdoblje mora pokazati veliki skok Crobeksa kako bi nadoknadio izgubljeno i bio u trendu sa svjetskim burzama..
[thumbsup]





Pozdrav svima koji su bili hrabriji od mene.

ja mislim da je trebala veca hrabrost za izaci nego ostati [smiley]

[/quote]

uskoro će cijela burza u korekciju, pa tako i belje….
[/quote]

Ja mislim da veće korekcije neće biti jer ionako kasnimo za svjetskim burzama…
Napr. kad je u svijetu bila velika kriza u hrvatskoj su političari na sav glas vikali da ovdje nije recesija.. a burza padala i padala.. Sada je stanje obrnuto, političari viču da smo još u recesiji, a burza debelo raste i rast će…
Primjer:
Stanje na new yorkškoj burzi prije krize preko 14000 bodova… kriza 6500 bodova a sada je oko 12300 bodova..
Crobex prije krize preko 5000 bodova… kriza 1200 bodova.. a sada tek 2300 bodova..
Ukratko, što znači da Crobex treba SADA biti barem 3500 bodova i debelo kasnimo u povratku, ali sigurno je da iduće razdoblje mora pokazati veliki skok Crobeksa kako bi nadoknadio izgubljeno i bio u trendu sa svjetskim burzama..
[thumbsup]
[/quote]
Mislim da je ovo potpuno promašeni stav i pogrešno razmišljanje..nažalost poprilično rašireno kod investitora
Usporedbu indexa ne možeš temeljiti samo na osnovu dostignutih cjenovnih vrijednosti.
Bez ikakve analize koji je od tih indexa bio precjenjen, koji podcjenjen ili su to možda oba bila jedno ili drugo?
I zašto bi se indexi pratili ako se ne prate npr. rezultati poduzeća od kojih su sačinjeni?
Ako jedni stvaraju dobit..profit svojim dioničarima ili barem dodanu vrijednost a drugi ne, zbog čega bi se pratili?
Samo rezultati i fundamentalni pokazatelji se mogu uspoređivati, u suprotnom ćeš dobiti balon na jednoj strani i ispuhivanje istog kad-tad.
što se tiče koleracije…uvjek se sjetim odnosa grafova adpl-ddjh koji su se pratili godinama na određenoj vrijednost ali kad je došlo do značajnog rasta u poslovanju jedne i obratno kog druge i grafovi su razdvojili naravno(pogledaj petogodišnje grafove te dvije dionice i sve će ti biti kristalno jasno)

sijem žito raste grahorica

Jedno je sigurno, bez rasta:

– prihoda
– proizvodnje
– produktivnosti
– kapaciteta
– inovacija u proizvodnji nema ni dobiti,povećanja vrijednosti kompanije ni dionica.

Sve navedeno, Belje primjenjuje.
Samo da desetinu ostvare planiranog u ovoj poslovnoj godini odoše prihodi gore dvoznamenkastom stopom ( izgradnja novih farmi, povećanje proizvodnje i kapaciteta stočne hrane).
Malo kompanija u hrvatskoj će rasti takovom brzinom.

Mislim da ulagači u dionice Belja svoju SATISFAKCIJU trebaju tražiti kroz povećanje cijene dionice (koja će se po svemu navedenom gore itekako ostvariti), a ne kroz dividendu, jer neka mi oproste oni koji misle drugačije, Todorić je malo nepredvidljiva biljka po tom pitanju!!!!!

Belju je po rastu u ovim trenutcima samo nebo granica.
Kako Agrokor želi razvijati svoje tvrtke evo vam još jedna korisna informacija.

Vaš link


@danlop samo mala digresija nije toliko problem dobit i gdje je ubirati nego kamate i gdje je lova u cijelom koncernu potrebna za njihovo namirenje. Moglo bi se deseti da kad dođu obveznice Agrokoru na naplatu da sve tvrtke unutar koncerna budu imale enormnu dobit i bit će isplaćena zajedno s zadržanom.

cuj, naravno da ta povezana drustva unose nelagodu. ali gledajuci njegove ostale firme mislim da se nije desavalo nista previse trzisno nelogicno. sve firme imaja svake godine povecanje prihoda i dobiti.
ne vidim razloga da tako ne bude i na belju. bilo bi prilicno nekonzistentno i obeshrabrujuce za ulagace da jedne godine prikaze prihod od 2mlr kuna i 150mil dobiti a onda druge godine npr. 40 mil kn dobiti na isti prihod a da se nista posebno nije promejnilo..to se nije desavalo ni u ledu ni u jamnici ni u konzumu nego je svagdje bio kontinuirani rast.

puno je prica i pricica oko njega..ja sam imao prilike cuti ljude koji nemogu biti upuceniji u te stvari oko agrokora (naravno nisam cuo nedopusteno jer mi to nebi ni rekli..nismo si ni tolko dobri) i npr. jedna od fama je da je on prezaduzen..po njima je to totalna glupost i tvrde da on po nijednom kriteriju nije prezaduzen..tako i te razno razne price i bojazni oko preljavanje ne znam kolko piju vodu..
uglavnom zivi bili pa vidjeli. mislim da ce ovdje doslovno vrijediti strpljen spasen [smiley]





Pozdrav svima koji su bili hrabriji od mene.

ja mislim da je trebala veca hrabrost za izaci nego ostati [smiley]

[/quote]

uskoro će cijela burza u korekciju, pa tako i belje….
[/quote]

Ja mislim da veće korekcije neće biti jer ionako kasnimo za svjetskim burzama…
Napr. kad je u svijetu bila velika kriza u hrvatskoj su političari na sav glas vikali da ovdje nije recesija.. a burza padala i padala.. Sada je stanje obrnuto, političari viču da smo još u recesiji, a burza debelo raste i rast će…
Primjer:
Stanje na new yorkškoj burzi prije krize preko 14000 bodova… kriza 6500 bodova a sada je oko 12300 bodova..
Crobex prije krize preko 5000 bodova… kriza 1200 bodova.. a sada tek 2300 bodova..
Ukratko, što znači da Crobex treba SADA biti barem 3500 bodova i debelo kasnimo u povratku, ali sigurno je da iduće razdoblje mora pokazati veliki skok Crobeksa kako bi nadoknadio izgubljeno i bio u trendu sa svjetskim burzama..
[thumbsup]
[/quote]
Slaba ti je računica kolega 6500×2=13000 .1200×2=2400 a ne 3500 Matematika je čudna 10000 duplo je 20000 a 1000 duplo samo 2000

Na čemu temeljite rast na Abc siru iz doba tileta
Imaš neki novi brend?


Na čemu temeljite rast na Abc siru iz doba tileta
Imaš neki novi brend?


Baci oko na ovu stranicu
http://www.belje.hr/proizvodi/index.asp
Tu su proizvodi što nose naziv "belje" na etiketama,to je možda pola proizvodnje

Plus što Belje radi i neke robne marke za konzumove trgovine
Pola sireva u blokovima koji se nalaze u konzumovim frižiderima dolazi iz belja,nose njihovo ime "K"
Pa proizvode i svježe posne sireve za konzume
Pa i brašno,ima toga još
A "abc" nisam siguran da postoji bolji proizvod u našoj zemlji
Kod abc-a je najbolje to što mu je kvaliteta ista kao što je bila i prije 30 godina
Što se za većinu domaćih proizvoda ne može reći,kod puno njih je kvaliteta pala
Mogao bih još puno pisati o belju i hvaliti ga,ali ne treba pretjerivati

kad god probam ABC sir sa šunkom, pozelim uloziti jos novaca u Belje! 😉 Fantasticna stvar!

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-belje-uvjerljivi-dobitnik-tjedna-sa-skokom-od-25%2c6%25,105121.html

http://www.poslovni.hr/vijesti/analiticari-za-daljnji-rast-crobexa-potrebna-dobra-poslovna-izvjesca-171903.aspx

"Tako je dionica Belja, uz promet od 12,6 milijuna kuna, poskupjela za više od 25 posto, na 113 kuna. Dionica Žitnjaka ojačala je za više od 23 posto, Zvijezde 20 posto, Vupika 19,5 posto, a Konzuma 6,3 posto. Među Agrokorovim kompanijama, gubitak na cijeni pretrpjela je jedino dionica Jamnice, i to za 7,6 posto. Te kompanije najavile su objavu poslovnih rezultata do 25. veljače."

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

New Report

Close