BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ponovljena igra. Žao mi prodavača na 105….

vraga mi ih je zao..trejderi su to zasluzili. zato i je glupo trejdat i nema nijednog velikog svjetskog investitora koji ne preporuca uzeti podcjenjenu dionicu i naoruzati se strpljenjem.
a ovi sta zaradjuju za burek neka im je u slast [smiley]



Ponovljena igra. Žao mi prodavača na 105….

vraga mi ih je zao..trejderi su to zasluzili. zato i je glupo trejdat i nema nijednog velikog svjetskog investitora koji ne preporuca uzeti podcjenjenu dionicu i naoruzati se strpljenjem.
a ovi sta zaradjuju za burek neka im je u slast [smiley]
[/quote]
Ma dobro..trebalo bi trgovati na onaj način kako pojedincu odgovara.
Bit je ostvarivati zaradu nije toliko bitno je li to dnevno, srednjeročno ili dugoročno trgovanje
Pravi trader kako bitno smanjuje očekivani profit tako smanjuje i rizik kojem izlaže kapital
Ja i njima želim dobru žetvu jer sam vidio kako to izgleda(čak sam i pokušao bez uspjeha)
Narade se ti dečki dobrano..
Pripreme tradea..odluka..čelični živci i uglavnom perfektno tehničko znanje uz neprekidno buljenje u brojke što zna biti prilično zamorno
Na pojedinim blogovima i stranicama vezanim uz tržišta kapitala se takvi ulagači uglavnom marginaliziraju tako da se stvara fama o takvom obliku ulaganja kao promašenom.
Ne bi se složio s takvim konstatacijama jer se radi o subjektivnom stavu.
Baš kontra, ako on može ostvarivati profit na način na koji ja ne mogu..kome onda kapa dolje ide?

sijem žito raste grahorica



Na pojedinim blogovima i stranicama vezanim uz tržišta kapitala se takvi ulagači uglavnom marginaliziraju tako da se stvara fama o takvom obliku ulaganja kao promašenom.
Ne bi se složio s takvim konstatacijama jer se radi o subjektivnom stavu.
Baš kontra, ako on može ostvarivati profit na način na koji ja ne mogu..kome onda kapa dolje ide?

ma nemogu ni blizo zaraditi kao strpljivi ulagac koji je usao u neku podcjenjenu dionicu.oni gledaju obrazce i grafove ali se tu uvjek samo radi o vjeorvatnosti. plus treba pratiti sve ekonomske vijesti i imati nos i osjecaj…i onda se pojavi neka vijest koju nisi cuo ili je nisi mogao znati i opet sve ode vrit.
ova dionica sigurno vrijedi nekoliko puta vise i zasto bi je sad prodao ako tehnicka npr. pokazuje 75% vjerovatnosti za pad?
neki kolege su ovdje izlazili na 80kn na osnovu tehnicke uz rijeci bit ce to jeftinije…para dana je titrala oko 80 pa onda izmedju 90 i 100 i evo je sad preko 100…

ja ove godine od belja imam 85% zarade. da vidim nekog trejdera koji je i blizo toga.
ali nemojmo gledati samo ovu godinu i belje..neka se javi neki koji ima i blizo tolke prinose i inace na godisnjoj razini..
tamo na temi best by se hvale sa prinosima od 10%…




Na pojedinim blogovima i stranicama vezanim uz tržišta kapitala se takvi ulagači uglavnom marginaliziraju tako da se stvara fama o takvom obliku ulaganja kao promašenom.
Ne bi se složio s takvim konstatacijama jer se radi o subjektivnom stavu.
Baš kontra, ako on može ostvarivati profit na način na koji ja ne mogu..kome onda kapa dolje ide?

ma nemogu ni blizo zaraditi kao strpljivi ulagac koji je usao u neku podcjenjenu dionicu.oni gledaju obrazce i grafove ali se tu uvjek samo radi o vjeorvatnosti. plus treba pratiti sve ekonomske vijesti i imati nos i osjecaj…i onda se pojavi neka vijest koju nisi cuo ili je nisi mogao znati i opet sve ode vrit.
ova dionica sigurno vrijedi nekoliko puta vise i zasto bi je sad prodao ako tehnicka npr. pokazuje 75% vjerovatnosti za pad?
neki kolege su ovdje izlazili na 80kn na osnovu tehnicke uz rijeci bit ce to jeftinije…para dana je titrala oko 80 pa onda izmedju 90 i 100 i evo je sad preko 100…

ja ove godine od belja imam 85% zarade. da vidim nekog trejdera koji je i blizo toga.
ali nemojmo gledati samo ovu godinu i belje..neka se javi neki koji ima i blizo tolke prinose i inace na godisnjoj razini..
tamo na temi best by se hvale sa prinosima od 10%…
[/quote]
Ajmo ovako
Kolike si imao gubitke u 2008-moj?
Ne možda ti pojedinačno..više o dugoročnom ulaganju kao takvom razmišljam.
Nisu svi spremni svoj kapital izložiti riziku pretjeranom i naravno da očekivane prinose onda svjesno žrtvuju zbog manje izloženosti kao i manjeg raspona na kojem režu gubitke
I da, radi se o vjerovatnosti jednim dijelom ali disciplinom i pravilnim rezanjem gubitaka postoje ulagači koji mogu ostvarivati dobit konstantno(ukupno gledajući naravno..ne periodično) i koji žive od isključivo takvog načina trgovanja
Drugi je par cipela koliko takvih ulagača ima..pravih profesionalaca vjerujem na ukupni broj ulagača vrlo malo.Baš zato što takvo trgovanje zahtjeva ogromno znanje i iskustvo.
Velika očekivanja znaju biti klopka za ulagača jer tanka je granica između pohlepe i objektivnog(mogućeg)prinosa
Da ne bi bilo zabune nekakve ja sam dugoročni ulagač koji se bavi povremeno i swing trading-om(ne znam baš je li ispravan prijevod po naški srednjoročno ulaganje..mislim da ne)
A što se tiče hvaljenja na pojedinim temama i prinosima ostvarenim…
Mislim da je na blogu kojeg pratiš jako dobro autor objasnio pojam hedonističke cenzure(pamtim samo lijepe dane:) tako da hvaljenja bilo kojeg tipa koja se učestalo ponavljaju od određenih nickova ja ne bi ni uzimao za ozbiljno

sijem žito raste grahorica


Kolike si imao gubitke u 2008-moj?

tesko je tocno reci jer sam stalno vrsio dokup a najvise na oko 60kn na belju (njega jedino i imam)..ali mislim da je bez dokupa to bilo oko 70% sigurno…
Kakva je sad situacija (nakon dokupa) mislim da mi treba na belju jos par desetaka kn i ja sam ukupno na 0 negdje sa svim svojim ulaganjima na burzi (u tom smislu naravno nemozemo govoriti da je tih 85% zarada..nego sam se ajmo rec tolko vratio)…

ja niti ne kazem da je tehnicka analiza glupost. imam par frendova koji me na to nagovaraju a o stvarima u koje se ne razumijem ne volim pricat.u ostalom ako svi koji se razumiju u tehnicku kazu da ona pali a ja koji se u nju ne razumijem kazem da ne onda mislim logika nalaze da je u pravu onaj koji je probao obje strane.
nekad se stvarno vidi tehnicki da je na nekoj dionici rupa i npr. na 220 veliki otpor..prodaju i kupe ponovno na 190 i tako par puta. znam da je to moguce al mene to ne zanima. ja sam spreman cekati dugo i kako ti kazes ja sam jedan od onih koji je spreman izloziti se vecem riziku. pa samo sam u jednoj dionici. to je prilican rizik.

mislim, sve sta ti kazes je tocno. radi se o stilu i tu nema tocnog odgovora.

ja puno vise volim trgovanje na osvnou trenda. a sada je trend up a dionice debelo podcjenjene (barem ova).

vi tu većina pljujete protiv day tradinga, a sami to radite ili bar pokušavate, a da nema day tradera burza bi propala. Većina je ušla u ovu dionic na nekih 80-90 kuna i sad bi htjeli 100% preko noći. malo sutra

Ne malo sutra, ISTI DAN!


vi tu većina pljujete protiv day tradinga, a sami to radite ili bar pokušavate, a da nema day tradera burza bi propala. Većina je ušla u ovu dionic na nekih 80-90 kuna i sad bi htjeli 100% preko noći. malo sutra


, a sami to radite ili bar pokušavate

nit radim, nit pokusavam niti sam uso na 80-90 nego na 58 i skoro i imam 100% preko noci i ne namjeravam prodat tako skoro.

@Dunlop
Nikoga nisam imenovao, a Vi kolega ako ste se našli prozvanim, primite moju ispriku


Napokon se pokrenilo!
Kad ti jedna dionica čini 65% porfelja onda njezin rast zbilja zna popraviti dan (a tek je krenulo)!!!
Možete ovo shvatiti i kao drukanje, ali mislim će Belje pogurati i Vupik (već su dobrano povezani)!

A što volim kad sam upravu, samo sada Vupik tu ostaje ili ide malo dalje (ispod 90 kn), ali Belje nastavlja i sa njim je sada red na Konzum (danas ga se netko sjetio dokupiti pa ga je uštopo, ali neće još dugo)! [wink]

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)

Trejdanje je zajebancija velika. Po meni ako ideš trejdat nemaš povjerenja u firmu u koju ulažeš, već samo nastojiš kratkoročno zaraditi na valovima. A ako si već našao dobru investiciju nema potrebe izlagati se riziku, jer dugoročno ti se mora isplatiti ako si bio u pravu s procjenama.
Također, za trejdanje treba ulagati mnogo više nego za jednostavno investiranje. Morate biti aktivni 24 sata na dan. To iziskuje dosta svakodnevnog pročavanja, znanja, živaca i na kraju sreće. I oni 100%-tni trejderi koji nakon godina trgovanja imaju dobar plus ili samo plus na računu su face, svaka im čast na trudu i sposobnosti.

Osobno trejdam jako rijetko i tek sa nekoliko postotaka, tek toliko da zadovoljim potrebe i slabosti [cool]

Bliži se trenutak...

Što mislite, dali bi se Belje moglo proširiti i na IPKO obzirom na lokaciju i blizinu kapaciteta? Kad se IPKO riješi svojih gubitaša putem privatizacije, ostati će više-manje samo velike poljoprivredne površine… [cool] [thumbsup]

New Report

Close