BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.









moj prosjek ulaza 330kn

Doći ćemo tebi jako brzo,brže nego misliš i želiš,zapamti ovu poruku.
[/quote]
definiraj brzo…nekom je brzo za tjedan dana nekom za 2 mj a nekom za 5 godina
[/quote]
Po mojim procjenama najkasnije za godinu i pol.
[/quote]
recimo da je čovjek 2007 kupio dionice po toj cijeni…znači 4 + 1,5 = 5,5 godina držanja blje da eventualno bude na nuli..dobra investicija nema kaj
[/quote]
Mora da si ti neki genijalac koji je sve znao i prije nego je lehman pao,vjerojatno si ti sve kupovao na crobex-u 1350,morati ću te od sada pažljivo pratiti jer izgleda da si najbolji i sve znaš.
[/quote]
osmo nisam znao da ti je alfa8 nik koji služi za jadanje i ispušni ventil…primite moj duboke isprike i imate pravo 6 godina nije tako dug period. moj duboki naklon
[/quote]

Polako,naučit ćeš!
[/quote]
ma nisam ja taj tip da imam 10 nickova..tak da niš od naobrazbe vašeg kalibra..još jednom moj naklon

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

jel to radnici prodaju?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Mene je tip izludio na tisku,zamalo ga nisam prodao,nećeš vjerovati kupim tisak na 176kn a u istoj minuti tip istrese 50kom po 173kn,kupim drugi dan po 180kn a u istoj sekundi-minuti tip istrese 20-50kom po 174-176kn,i tako danima,nisam znao o čemu se radi,mislio sam radnici ili sl.,međutim tada sam točno pratio i kupovao bez obzira na to i svaki put je tip rušio cijenu nekada sa 20 a nekada sa 50kom,tada sam shvatio o čemu se radi jer promjene u prvih deset nije bilo.Fora je dobra,imaš par skrbničkih da se ne vidi kupnja među prvih deset i stalno se nalaziš na prvoj kupnji,više kupnji i ako te netko preskoči i podigne cijenu samo isfingiraš trgovanje među svojim skrbničkim i cijena se zaustavlja,nemoguće je da na ovaj promet belje ne raste,pogledaj kako je tisak eksplodirao kada se tip nakrcao i odustao od fingiranja,mislim da će se to skoro morati dogoditi na belju,samo mi nije jasno koliko ovaj toga želi kupiti jer to već radi danima ali kod belja mu to fingirano trgovanje mora biti puno aktivnije nego na tisku jer je teže kontrolirati cijenu,kladio bih se da je danas i ovih dana pola trgovanja na belju fingirano između dva skrbnička,naplaćati će se taj provizije.

Ovo funkcionira ako nema drugih vecih zainteresiranih igraca.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Jasno da samo tada funkcionira,međutim ako imaš primireno trgovanje funkcionira itekako,imaš tri,četri skrbnička i kada vidiš da ti kupnja lagano diže cijenu,preskače te a na kupnji imaš pet-šest naloga tada lagano sa prodaje provučeš npr. na belju 500kom,sa jednog skrbničkog na drugi,kada to napraviš tokom jutra pet-deset puta teško da će te netko preskakati,naravno pod uvjetom da nemaš agresivnog kupca kome se jako žuri.Idealna situacija da to radiš je upravo dionica belja kao i tiska koja je u kratkom roku poskočila 70-80% jer imaš prodavače koji kapitaliziraju dobit,to njih najviše uspaniči kada dionica sa 98kn sklizne na 88kn,to se zove zdrava korekcija jer ne možeš rasti po vertikali,na putu prema gore to su normalne stvari,pogledaj kretanja cijena npr. belja ili bilo koje druge dionice 2006g koju zovemo godinom početka luđačkog rasta,imaš na mojedionice.com.

Zna li netko kolike sanse ima Belje za ulazak u Crobex ? 19.03. sljedeca revizija.


Zna li netko kolike sanse ima Belje za ulazak u Crobex ? 19.03. sljedeca revizija.

1.01 koeficijent

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Hvala



Zna li netko kolike sanse ima Belje za ulazak u Crobex ? 19.03. sljedeca revizija.

1.01 koeficijent
[/quote]
[lol] [lol] [thumbsup]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

bas citam dijamante hr gospodarstva na poslovnom i jedan podatak je ovako zanimljiv. pik vrbovec napravi od 55 000 tona preradjenog mesa 1.5milijardi kn prihoda…belje ima farmu za 400 000 tovljenika. ako su po 100kg to je 40 000 tona mesa..ajd ima i otpada, ali meso od belja ide u preradjevine sa malo vecom dodanom vrijednoscu (kulen, slanina itd…) i naravno vecom cjenom od pika vrbovec preradjevina…trenutno belje ima prihod nesto veci od 1.3mlr kn prihoda…
kad se ti svi kapaciteti stave u pogon mislim da ce to biti prava tvornica novaca..a gdje je jos psenica, vinarstvo, mljekarstvo, junad itd. itd..
mislim da ce ta dobit u narednim godinama bez sumnje otici u stotine milijona kuna..
a onda su samo slatke brige pogledati kakvi su to fundamenti i koja to firma ima.

ako netko zna firmu sa takvim potencijalima neka slobodno kontrira [smiley]


Ovo je best by na hrvatskoj burzi,što god mi govorili i pisali o tome.Dionica je bila na vrhuncu 2007g 400kn a nije imala ni približne fundamente kao danas,tada je firma radila smiješnih 600mil kuna(50-60% manje nego danas) i dobit je bila 18mil.kn.

da, po pricama ljudi iz okrozenja bliskog belju, puno toga je urađeno zadnjih godina i puno uloženo- u svakom smislu još uvijek među best buy ako gledamo malo dugoročnije

Evo prenest cu ja clanak sta kolega neki dan nije htio (da dam priliku ovim kompleksasima da mi udjele jos koju jedinicu [tongue] )…govori se o 200 mil kg… najmanja cjena stocne hrane sta sam nasao ne webu je oko 2.5kn do 11kn..ne znam kolko je cjena ove al da je i najniza ogromne su to brojke. mos mislit onda kolka ce tu biti proizvodnja kad tolke kolicine idu za vlastitu proizvodnju…
to ce biti holokaust za prasce [smiley]

al ce zaokruzit proizvodnju da ti pamet stane.

_______________________________________________________________
Belje jača kapacitete kako bi prestiglo Vindijinu Koku

Udjeli na tržištu:
Tvrtka: ………… Udio (u postocima)
VINDIJA ……….. 32 %
BELJE ………….. 14 %
ŽITO …………… 14 %
TSH Čakovec …. 8 %
Pipo …………….. 6 %
Ostali …………… 21 %
Uvoz …………… 5

Potkraj 2009. Belje je od Mlinara kupilo stopostotni udjel u Tvornici stočne hrane Popovača, a prije dva mjeseca proširio se i na Ivanić gradsku Agropreradu koja na godinu proizvede 40 tisuća tona stočne hrane.
Sada kompleks Tvornice stočne hrane Belja osim tvorničke zgrade obuhvaća silose za skladištenje žitarica i uljarica u Dardi, Ivanić Gradu i Popovači. Budući da su još 2008. počeli rekonstrukciju proizvodnih kapaciteta u Dardi, ukupni kapacitet povećat će se na 200 tisuća tona proizvodnje svih vrsta stočne hrane pod robnom markom Peletino. Većina proizvodnje stočne hrane namijenjena je prehrani stoke na beljskim farmama, ali i za potrebe kooperanata i tržišta.

Sadašnja je ukupna proizvodnja beljskog kompleksa 85 tisuća tona, ali zbog takva razvoja situacije vlasnik Vindije Dragutin Drk mogao mi izgubiti pred Todorićem.

Proizvodni kapacitet Kokine tvornice stočne hrane Biodar iznosi 190 tisuća tona i lider je na hrvatskom tržištu.

Danas u Davosu na svjetskom ekonomskom forumu jedna od glavnih tema je rast cijena hrane.

(http://www.seebiz.net/poslovanje/evropa-i-svijet/lideri-upozorili-rast-cijena-hrane-moze-nas-suociti-i-s-ratovima)….

Još danas ćemo možda čučat na ovim razinama, a onda slijed izlaz iz zastavice na jačem prometu….

New Report

Close