BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




nikom ne zelim otkaz, pogotovo ne tebi, al da je dobro za dionicu je.

ja sam ok, cool.
no
nitko nije dobio otkaz nego su ljudi na "elegantan" nacin izbaceni iz belja pa tako i iz agrokora
sve "cisto" sukladno novom zakonu o radu cl.133

necuveno ali izgleda samo u hrv,
da je moguce da se zajedno sa djelatnosti proda i djelatnika, bez da djelatnik ima mogucnosti izbora svoje sudbine?!
[/quote]
cjenjeni kolega ako mislite na prodaju TOS-a ( Tvornice opreme i strojeva) Projektgradnji, kao prvo nije 120 nego 70 radnika, kao drugo u Belju su tek tri mj. i treće kako su radili bolje je Belju bez njih.
Molim vas da mi objasnite i da je Belje zadržalo samo radnike, kud bi s njima.

[/quote]
prvo i osnovno ja nikoga nisam imenovao,
no kad vec vi jeste, ti koje vi navodite, nije istina da su 3 mjeseca u belju,
oni su oduvijek u belju, samo se uprava igrala njihovog statusa, malo u d.d. malo u d.o.o. i nazad.
recite vi nekom od tosovaca, "sto hocete, pa samo ste 3 mj u belju" pa cete vidjeti kaj ce vam odgovoriti!

ja sam samo rekao da je "supacki" nacin na koji su rjesavali te slucajeve,
da ljudi nisu dobili mogucnost izbora, zar ne?
ako je nekima prije nove bio omogucen odlazak sa otpremninom( i to otpremninama preko 100 000, ili pojedinim direktorima preko 300 000), sto su ovi losiji?!?
a da nezaboravimo na belju konstantno ima fluktacija ljudi na odredjeno na raznorazne poslove,
zasto im to nije bilo ponudjeno, ipak ljudi sa "dobrim" stazom zasluzuju malo ljudskiji pristup
menagmenta, zar ne?
Ja se samo zalazem da su ljudi zasluzili izbor! Da sami oduce o svojoj sudbini a ne da o tome odluci neki menagmercic koji je par dana u belju!
Kako biste se vi osjecali da nemate nazdora nad svojom sudbinom?

istina je da taj pogon je vise trosio no doprinosio samoj tvrtci, no nemojte takodjer tako olako suditi
tim ljudima, sve ove nove farme, projektgradnja ih je zagradila a tko ih je iznutra sastavio?!
znate li? TOS mozda?
Sto je kolega Dunlop rekao, dobro za dionicu! ja bih samo dodao, samo na supacki nacin rijeseno!

kao prvo nije 120 nego 70 radnika,


ako je u TOS 70 radnika
onda ispravljam svoj netocan navod i podizem ga na 140

[thumbsup]





nikom ne zelim otkaz, pogotovo ne tebi, al da je dobro za dionicu je.

ja sam ok, cool.
no
nitko nije dobio otkaz nego su ljudi na "elegantan" nacin izbaceni iz belja pa tako i iz agrokora
sve "cisto" sukladno novom zakonu o radu cl.133

necuveno ali izgleda samo u hrv,
da je moguce da se zajedno sa djelatnosti proda i djelatnika, bez da djelatnik ima mogucnosti izbora svoje sudbine?!
[/quote]
cjenjeni kolega ako mislite na prodaju TOS-a ( Tvornice opreme i strojeva) Projektgradnji, kao prvo nije 120 nego 70 radnika, kao drugo u Belju su tek tri mj. i treće kako su radili bolje je Belju bez njih.
Molim vas da mi objasnite i da je Belje zadržalo samo radnike, kud bi s njima.

[/quote]
prvo i osnovno ja nikoga nisam imenovao,
no kad vec vi jeste, ti koje vi navodite, nije istina da su 3 mjeseca u belju,
oni su oduvijek u belju, samo se uprava igrala njihovog statusa, malo u d.d. malo u d.o.o. i nazad.
recite vi nekom od tosovaca, "sto hocete, pa samo ste 3 mj u belju" pa cete vidjeti kaj ce vam odgovoriti!
Oni su osobno bili ponosni na to što su firma u firmi i što uprava Belja nije udlučivala o njima, isto tako nitko od tosovaca nije bio nimalo sretan kad su ih pripojili Belju!

ja sam samo rekao da je "supacki" nacin na koji su rjesavali te slucajeve,
da ljudi nisu dobili mogucnost izbora, zar ne?
kolega samoupravni socijalizam (gdje su radnici o nečem odlučivali) na ovim prostorima ne postoji nekih dvadesetak godina.
ako je nekima prije nove bio omogucen odlazak sa otpremninom( i to otpremninama preko 100 000, ili pojedinim direktorima preko 300 000), sto su ovi losiji?!?
O kakvim otpremninama vi pričate, pa nisu ti ljudi stali bez posla samo su promjenili vlasnika. Osobno radim u istoj firmi koja je u 15 g. promjenila četiri vlasnika i nikad mi nije palo palo na pamet pomisliti na otpremninu prilikom promjene vlasnika. Mora da ja živim u nekom drugom vramenu npr. kapitalizmu.
a da nezaboravimo na belju konstantno ima fluktacija ljudi na odredjeno na raznorazne poslove,
zasto im to nije bilo ponudjeno, ipak ljudi sa "dobrim" stazom zasluzuju malo ljudskiji pristup
menagmenta, zar ne?
Da je tim istim ljudima bilo ponuđeno da idu raditi na npr. svinjogojsku farmu ili na njivu, ispravite me, ne bi to prihvatilo nitko.
Ja se samo zalazem da su ljudi zasluzili izbor! Da sami oduce o svojoj sudbini a ne da o tome odluci neki menagmercic koji je par dana u belju!
O svemu vezano uz ovu temu je odlučivala uprava Belja vjerovatno u dogovoru sa Agrokorom i siguran sam da je udluka ispravna. Isto tako se porobajte sjetiti Belja, prije nego što su došli ovi
menagerčić!
Kako biste se vi osjecali da nemate nazdora nad svojom sudbinom?
A tko je u hrvatskoj ima!?

istina je da taj pogon je vise trosio no doprinosio samoj tvrtci, no nemojte takodjer tako olako suditi
tim ljudima, sve ove nove farme, projektgradnja ih je zagradila a tko ih je iznutra sastavio?!
znate li? TOS mozda
a možda i ne, nego možda koperanti TOS-a. A i kad su ga radili za isti poasao TOS-u je trebalo barem duplo više vremena.
Sto je kolega Dunlop rekao, dobro za dionicu! ja bih samo dodao, samo na supacki nacin rijeseno!
[/quote]
Ako je sve ovo moje napisano zvučalo provokatorski Sorry!!! nije mi bila namjera, samo iznosim svoje mišljenje [huh] [cry]

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)




moj prosjek ulaza 330kn

Doći ćemo tebi jako brzo,brže nego misliš i želiš,zapamti ovu poruku.
[/quote]
definiraj brzo…nekom je brzo za tjedan dana nekom za 2 mj a nekom za 5 godina
[/quote]
Po mojim procjenama najkasnije za godinu i pol.





moj prosjek ulaza 330kn

Doći ćemo tebi jako brzo,brže nego misliš i želiš,zapamti ovu poruku.
[/quote]
definiraj brzo…nekom je brzo za tjedan dana nekom za 2 mj a nekom za 5 godina
[/quote]
Po mojim procjenama najkasnije za godinu i pol.
[/quote]
recimo da je čovjek 2007 kupio dionice po toj cijeni…znači 4 + 1,5 = 5,5 godina držanja blje da eventualno bude na nuli..dobra investicija nema kaj

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...






moj prosjek ulaza 330kn

Doći ćemo tebi jako brzo,brže nego misliš i želiš,zapamti ovu poruku.
[/quote]
definiraj brzo…nekom je brzo za tjedan dana nekom za 2 mj a nekom za 5 godina
[/quote]
Po mojim procjenama najkasnije za godinu i pol.
[/quote]
recimo da je čovjek 2007 kupio dionice po toj cijeni…znači 4 + 1,5 = 5,5 godina držanja blje da eventualno bude na nuli..dobra investicija nema kaj
[/quote]
Mora da si ti neki genijalac koji je sve znao i prije nego je lehman pao,vjerojatno si ti sve kupovao na crobex-u 1350,morati ću te od sada pažljivo pratiti jer izgleda da si najbolji i sve znaš.

Šta ste se svi okomili na kolegu Beljca-on je po meni jedan od najpoštenijih ovdje i uvijek su njegovi postovi sa glavom i repom. (za razliku od mojih [angry] )

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.







moj prosjek ulaza 330kn

Doći ćemo tebi jako brzo,brže nego misliš i želiš,zapamti ovu poruku.
[/quote]
definiraj brzo…nekom je brzo za tjedan dana nekom za 2 mj a nekom za 5 godina
[/quote]
Po mojim procjenama najkasnije za godinu i pol.
[/quote]
recimo da je čovjek 2007 kupio dionice po toj cijeni…znači 4 + 1,5 = 5,5 godina držanja blje da eventualno bude na nuli..dobra investicija nema kaj
[/quote]
Mora da si ti neki genijalac koji je sve znao i prije nego je lehman pao,vjerojatno si ti sve kupovao na crobex-u 1350,morati ću te od sada pažljivo pratiti jer izgleda da si najbolji i sve znaš.
[/quote]
osmo nisam znao da ti je alfa8 nik koji služi za jadanje i ispušni ventil…primite moj duboke isprike i imate pravo 6 godina nije tako dug period. moj duboki naklon

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Ako je sve ovo moje napisano zvučalo provokatorski Sorry!!! nije mi bila namjera, samo iznosim svoje mišljenje

kolega isprika prihvacena,
i da, itekako je zvucalo provokatorski, jer ste isli diskreditirati moje rijeci a da ocito niste
u potpunosti upoznati sa materijom o kojoj govorite, ispravite me ako grijesim!
nabrajali ste, prvo…drugo…trece….
prvo… korigirali ste broj radnika koje sam naveo……ja sam naveo da su se rijesavali
djelatnosti (mnozina)….
drugo… provjerite gdje je spomneuti TOS bio kada je Todoric preuzeo BELJE ( i ne samo tos, nego i remon i beljetrans, a sad ispada da su 3 mj u Belju) kao sto rekoh, zbog raznoraznih igrica im je uprava mjenjala status….
vratimo se u daleke godine pocetka belja, znate li gdje je bilo sjediste belja, gdje je bilo srce baranje?
evo odg…. u KNEZEVU, odmah uz bok TOS-u…..
trece…ali zbog ovog treceg sam morao reagirati, tu ste potpuno podcjenjivacki svrstali radnike u neradnike….i to po meni je nedopustivo!
ako zaista mislite da ne valjaju zasto i kako su uspjesno sastavili sve spomenute farme?
ja bih na to samo dodao da radnici rade onoliko koliko im vodstvo nadje posla, te jedno za lose poslovanje se moze okriviti VODSTVO tos-a,
jer radnik ako ne radi svoj posao dobiva otkaz, a vodstvo otpremnine 🙁
Za Belje je i dalje rak rana sto je omjer sefic/sef naspram radnika itekako zancajan,
jer koliko jedan radnik mora raditi i zaraditi da bi izravnao njegovog poslovodju koji se cijeli
dan voza po baranji u sluzbenim skodama?
Govorim ovo jer ja mogu govoriti i o imenima!!!
MOLIM DA ME ISPRAVITE AKO SAM STOGOD KRIVO NAVEO.

Ispricavam se kolegama forumasima na malo emotivnijim rekcijama,
no ovo sam shvatio kao atak na moja slova, te sam duzan sam sebi obraniti inegritet [proud]
Trudim se ne pisati ako nemam sto pametno za reci, a najmanje diskreditirati nekoga
bez da sam siguran u ono sto govorim.


@Walter33

zahvaljujem na podrsci i lijepim rijecima.








moj prosjek ulaza 330kn

Doći ćemo tebi jako brzo,brže nego misliš i želiš,zapamti ovu poruku.
[/quote]
definiraj brzo…nekom je brzo za tjedan dana nekom za 2 mj a nekom za 5 godina
[/quote]
Po mojim procjenama najkasnije za godinu i pol.
[/quote]
recimo da je čovjek 2007 kupio dionice po toj cijeni…znači 4 + 1,5 = 5,5 godina držanja blje da eventualno bude na nuli..dobra investicija nema kaj
[/quote]
Mora da si ti neki genijalac koji je sve znao i prije nego je lehman pao,vjerojatno si ti sve kupovao na crobex-u 1350,morati ću te od sada pažljivo pratiti jer izgleda da si najbolji i sve znaš.
[/quote]
osmo nisam znao da ti je alfa8 nik koji služi za jadanje i ispušni ventil…primite moj duboke isprike i imate pravo 6 godina nije tako dug period. moj duboki naklon
[/quote]

Polako,naučit ćeš!

tek sada vidim ste odgovorili unutar quote-a


Oni su osobno bili ponosni na to što su firma u firmi i što uprava Belja nije udlučivala o njima, isto tako nitko od tosovaca nije bio nimalo sretan kad su ih pripojili Belju!

u to neulazim, samo tvrdim da nisu 3mj u blje


kolega samoupravni socijalizam (gdje su radnici o nečem odlučivali) na ovim prostorima ne postoji nekih dvadesetak godina.

ja nezagovaram da radnici odlucuju o poslovanju tvrtke, nego da imaju izbor odlucivanja o svom zivotu!


O kakvim otpremninama vi pričate, pa nisu ti ljudi stali bez posla samo su promjenili vlasnika. Osobno radim u istoj firmi koja je u 15 g. promjenila četiri vlasnika i nikad mi nije palo palo na pamet pomisliti na otpremninu prilikom promjene vlasnika. Mora da ja živim u nekom drugom vramenu npr. kapitalizmu.

zelite reci da prosle niti jedan direktor nije otisao sa preko 300 000 otpremnine ili djelatnik sa 100 000? mogu nabrojati najmanje 10 ljudi, imenom i prezimenom!
bravo za vas!
ali pricali biste drugacije da vam je novi poslodavac najavio smanjenje vasih prava za min 30%!


Da je tim istim ljudima bilo ponuđeno da idu raditi na npr. svinjogojsku farmu ili na njivu, ispravite me, ne bi to prihvatilo nitko.

to je iskljucivo vase misljenje, ja u ovom trenu mogu garantirati min 10 imena i prezimena koji bi to prihvatio


O svemu vezano uz ovu temu je odlučivala uprava Belja vjerovatno u dogovoru sa Agrokorom i siguran sam da je udluka ispravna.

odluka je itekako ispravna! za dionicu!
pravedna…..!?



Kako biste se vi osjecali da nemate nazdora nad svojom sudbinom?

A tko je u hrvatskoj ima!?
[/quote]
oprostite na izrazu, ali wtf?!?!?!

sad kad sam se nakrco beljem moram još do dućana po par litara goldberga i udri! [cool]

New Report

Close