BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 659.813 8,03 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. GAŠPAR ANTE 121.132 1,47 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 34.136 0,42 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 18.023 0,22 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. PERČIN ANTUN 15.610 0,19 Osnovni račun DUBROVNIK, HRVATSKA
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 13.885 0,17 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. PBZ D.D. 11.657 0,14 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. CENTAR BANKA D.D. 10.039 0,12 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. PBZ D.D. 8.040 0,10 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
________________________________________________________________________________

po SKDD izgleda da HFP podebljava [smiley]

mislim da on ipak ne ali neki drugi u top 10 da.


ko je taj sretnik

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

meni to sa HFP-om stvarno nije jasno. za kog vraga bi on dokupljivao dionice a pred koji mjesec ih je prodavao po 30kn? [undecid]

to mora da je neka stamparska greska…


meni to sa HFP-om stvarno nije jasno. za kog vraga bi on dokupljivao dionice a pred koji mjesec ih je prodavao po 30kn? [undecid]

to mora da je neka stamparska greska…

E jbg, kad bi svima nama bilo jasno što se na tk dešava, svi bi bili bogatuni.

http://www.privredni.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=2799&Itemid=2


Dobro ste uočili gosp. Dunlop, HFP je nadokupio točno 1077 dionica. Jako zanimljivo.
SZIF takođe neumorno nadokupljuje svakodnevno, po par tisućica.

ne pričaj gluposti, nije HFP dokupio, nego su to vraćene radničke dionice iz xy razloga (smrt, prestanak plaćanja i sl.)

PROKLETE JUDE I VAŠE ŠKUDE, PRODALI STE NAŠU HRVATSKU U ZLOSRETNU UNIJU...


http://www.privredni.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=2799&Itemid=2

bezveze

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...



http://www.privredni.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=2799&Itemid=2

bezveze
[/quote]
stvarno bezveze [lol]

Koliko je Agrokor uložio u Belje?
– Potpisivanjem ugovora s Hrvatskim fondom za privatizaciju, Agrokor se obvezao uložiti 425 milijuna kuna u pet godina. No, u tih pet godina je uloženo nešto više od 1,5 milijardi kuna.

– Belje danas u portfelju ima oko 30 farmi od čega je 16 u svinjogojskoj proizvodnji, a već sljedeće godine planiramo u sustavu Agrokora imati rezultat od oko 400.000 komada tovljenika. Time ćemo postati uvjerljivi lider u proizvodnji svinjskog mesa u Hrvatskoj, ne samo kroz naše farme, nego i kroz kooperantske farme kakvih Belje ima dvadesetak po Hrvatskoj.

U kojoj je fazi izgradnja nove klaonice i kakve će biti njezine karakteristike?
– Upravo smo u završnoj fazi ishodovanja građevinske dozvole i nadam se da će ona početi s radom do kraja ove godine. To je investicija vrijedna oko 20 milijuna eura u građevinskom dijelu i opremi, a bit će kapaciteta 600.000 komada tovljenika godišnje.

Novost u tom tzv. industrijskom segmentu je Tvornica stočne hrane u Dardi. To je možda najveća pojedinačna investicija koju smu napravili, a vrijedna je 11 milijuna eura. Riječ je o dvije odvojene linije za proizvodnju stočne hrane za govedarski i svinjogojski program što nam je danas srce stočarske proizvodnje. Uz nedavno kupljenu sličnu tvornicu Agro-prerada iz Ivanić Grada, raspolažemo kapacitetima godišnje proizvodnje od 200.000 tona stočne hrane čime smo postali lider te proizvodnje u regiji.

Izgradili smo sedam kilometara vinske ceste kroz naše vinograde, temeljito obnovili stari podrum u Kneževim Vinogradima, rekonstruirali našu vilu i otvorili modernu kušaonicu vina. Izgradnja vinarije je dakle, završni dio te priče čijom ćemo investicijom od 15 milijuna eura dobiti kapacitete obrade osam milijuna litara vina godišnje.

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Vlak je na stanici. Još malo pa krećemo….


Izgradili smo sedam kilometara vinske ceste kroz naše vinograde, temeljito obnovili stari podrum u Kneževim Vinogradima, rekonstruirali našu vilu i otvorili modernu kušaonicu vina. Izgradnja vinarije je dakle, završni dio te priče čijom ćemo investicijom od 15 milijuna eura dobiti kapacitete obrade osam milijuna litara vina godišnje.

hehe…kad samo malo pomnozis te kapacitete sa nekim minimalnim cjenama na trzistu ti prihodi belja ce biti u nebesima. a da ce proizvodnja biti racionalizirana maksimalno a onda takva i dobit te netreba ni sumnjat.
400 000 tovljenika..pa nek je svinjetina samo 10 kn/kg za gudicu od 100kg to ispada sve skupa 400mil kuna prihoda.samo na svinjama..a 10kn je cjena za poluproizvod a vidjeli smo da se oni nece zezat sa poluproizvodima pa tako kulen ide preko 100kn kg, slanina nesto ispod 100, vratina je oko 30kg..čvarci su cjenom u nebesima 🙂
pa malo ovo vince kad pomnozis sa samo cjenom od 20kn za litru..
a gdje je jos psenica, stocna hrana itd. itd…

slazem se s lanicom, bas bezveze [lol]



Dobro ste uočili gosp. Dunlop, HFP je nadokupio točno 1077 dionica. Jako zanimljivo.
SZIF takođe neumorno nadokupljuje svakodnevno, po par tisućica.

ne pričaj gluposti, nije HFP dokupio, nego su to vraćene radničke dionice iz xy razloga (smrt, prestanak plaćanja i sl.)
[/quote]
Nemoguće je ovo što govoriš, zato što je uvjet bio da prvo platiš iznos HFP-u pa tek onda stječeš dionice. Bio keš ili kredit oni su svu lovu dobili na vrijeme.


Nemoguće je ovo što govoriš, zato što je uvjet bio da prvo platiš iznos HFP-u pa tek onda stječeš dionice. Bio keš ili kredit oni su svu lovu dobili na vrijeme.

ali mislim da je to jedino moguce rjesenje. da je hfp isao kupovati dionice to mi se cini vjerovatnost ravna 0. ili je stamparska greska ili ja stvarno ne znam sta se dogadja.



Nemoguće je ovo što govoriš, zato što je uvjet bio da prvo platiš iznos HFP-u pa tek onda stječeš dionice. Bio keš ili kredit oni su svu lovu dobili na vrijeme.

ali mislim da je to jedino moguce rjesenje. da je hfp isao kupovati dionice to mi se cini vjerovatnost ravna 0. ili je stamparska greska ili ja stvarno ne znam sta se dogadja.
[/quote]
hfp ne kupuje…vjerovatno nešto staro pa preknjiženo..

ps bezveze

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close