BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prvo treba pogledati prodaju i uvidjeti da na prodaji nema radnika (626 i 939), ili su pak minorni…To bar nije teško….To znači da isti trenutno NE prodaju…Prodavali jesu, ali sve ih je manje…
Iz kojeg razloga svatko nek izvlači za sebe…
Prošlo je već cca 12% dionica koje su prodane, a cijena se malte ne nije pomaknula…
Skrbnički računi skupljaju, a sada nitko ne zna ko je iza njih…..
Svašta se ovdje piše, i svakakve prognoze daju, no ovuo su činjenice……..

O fundamentima ove firme i da li ih cijena opravdava/ ne opravdava…to je već druga priča…


Prvo treba pogledati prodaju i uvidjeti da na prodaji nema radnika (626 i 939), ili su pak minorni…To bar nije teško….To znači da isti trenutno NE prodaju…Prodavali jesu, ali sve ih je manje…
Iz kojeg razloga svatko nek izvlači za sebe…
Prošlo je već cca 12% dionica koje su prodane, a cijena se malte ne nije pomaknula…
Skrbnički računi skupljaju, a sada nitko ne zna ko je iza njih…..
Svašta se ovdje piše, i svakakve prognoze daju, no ovuo su činjenice……..

O fundamentima ove firme i da li ih cijena opravdava/ ne opravdava…to je već druga priča…

Tu i tamo naiđe neki radnik i proda paket.. ali trenutno se drži iznad 60 kn jer ih malo prodaje, a i radnici misle da će još rasti cijena pa čekaju da poberu još koju kunu više.. a da sad padne na 55.. mislim da bi nastao stampedo na prodaji.. ali svaka čast dionici jer se drži na 60 kn a još je na tržištu oko 900 000 tisuća radničkih dionica po 30 kn.. koje će na prodaju..
[bye]

Važeći podaci za uredovni dan 05.11.2010

BELJE D.D./REDOVNA BLJE-R-A

1.AGROKOR D.D. 5.579.663 67,9 Osnovni račun ZAGREB
2.HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 658.736 8,02 Osnovni račun ZAGREB
3.GAŠPAR ANTE 121.132 1,47 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4.ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 19.877 0,24 Skrb. račun RIJEKA + 4,628 dionica
5.CREDO BANKA D.D. 10.244 0,12 Skrb. račun ZAGREB – NOVI DIONIČAR + 10,224 dionica
6.PODRAVSKA BANKA D.D. 7.978 0,10 Skrb. račun KOPRIVNICA
7.PBZ D.D. 7.500 0,09 Skrb. račun ZAGREB
8.ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 7.350 0,09 Skrb. račun RIJEKA
9.ERSTE VRIJEDNOSNI PAPIRI ZAGREB D.O.O. 7.310 0,09 Osnovni račun ZAGREB + 755 dionica
10.PBZ D.D. 6.915 0,08 Skrb. račun ZAGREB

Ukupno: 78,23

lp.

Mislim da ne može puno pasti, ima dvostruko bolje pokazatelje od Leda. Konzum prebrzo pada, izgleda da se novac seli iz Konzuma u Belje. Na 50 kuna sve što imam ulažem u Belje. Na 60 kuna ulažem 30% imovine.


Mislim da ne može puno pasti, ima dvostruko bolje pokazatelje od Leda.

Koje pokazatelje?

ko je taj?



Mislim da ne može puno pasti, ima dvostruko bolje pokazatelje od Leda.

Koje pokazatelje?
[/quote]

P/B vrhunski…
P/S…Odličan
P/EBIT

e sad to usporedi s Ledom i stvar je jednostavna…

…da znam, a kakav je P/E ?…
P/EBIT trenutno govori puno više o Belju….Prihodi od prodaje rastu, a rashodi padaju…Može li bolje ???
Troškovi kamata su preveliki i zato im je dobit pojedena…No dugoročne obveze su krenuli smanjivat i te kamate će isto tako pasti…
Uostalom svi znamo da je Belje prolazilo kroz veliki investicijski ciklus za što je potrebno novaca…

P/E, P/B, P/S… se sastoje od eksterne tržišne komponente (P) i interne korporativne komponete (E, B, S…). Pokazatelji su u slučaju Belja dobri zbog niske tržišne komponete tj. niske cijene, a ne visokih internih komponenti tj. rasta prihoda, dobiti i profitabilnosti. Poslovanje je trenutno volatilno zbog zaliha i financiranja od strane povezanih društava i ti pokazatelji se okrenu u jednom kvartalu naglavačke.

Cijena hrane u svijetu raste, cijena zemlje u svijetu raste, cijena kvalitete u svijetu raste. Potrošnja svega u Hrvatskoj pada. Prehrambena industrija za razliku od građevinske, turizma ili telekoma ima veliki potencijal u supstituciji uvoza i na taj način kompanije mogu rasti unatoč smanjenja ukupnog tržišta.

Belje se trži ako da je građevinar bez perspektive, a perspektiva mu je više nego dobra. Situacija s podjelom dionica radnicima je kratkoročna, a dugoročno pozitivan jer se povećava free float, dostupnost i likvidnost dionice. Jedna od best buyuša.

Koja sexy analiza, pamet mi se topi na tipkovnici.

[smiley]

Prehrambena industrija za razliku od građevinske, turizma ili telekoma ima veliki potencijal u supstituciji uvoza i na taj način kompanije mogu rasti unatoč smanjenja ukupnog tržišta.


U Hrvatskoj je ovo ključno promovirati – supstitucija uvoza sa domaćim proizvodima gdje god je moguće. U tom segmentu postoji ogroman potencijal u RH, tu treba tražiti razvoj gospodarstva. Smanivanje robnog deficita treba usmjeriti na način da se smanjuje uvoz i povećava proizvodnja.


P/E, P/B, P/S… se sastoje od eksterne tržišne komponente (P) i interne korporativne komponete (E, B, S…). Pokazatelji su u slučaju Belja dobri zbog niske tržišne komponete tj. niske cijene, a ne visokih internih komponenti tj. rasta prihoda, dobiti i profitabilnosti. Poslovanje je trenutno volatilno zbog zaliha i financiranja od strane povezanih društava i ti pokazatelji se okrenu u jednom kvartalu naglavačke.

Cijena hrane u svijetu raste, cijena zemlje u svijetu raste, cijena kvalitete u svijetu raste. Potrošnja svega u Hrvatskoj pada. Prehrambena industrija za razliku od građevinske, turizma ili telekoma ima veliki potencijal u supstituciji uvoza i na taj način kompanije mogu rasti unatoč smanjenja ukupnog tržišta.

Belje se trži ako da je građevinar bez perspektive, a perspektiva mu je više nego dobra. Situacija s podjelom dionica radnicima je kratkoročna, a dugoročno pozitivan jer se povećava free float, dostupnost i likvidnost dionice. Jedna od best buyuša.

Koja sexy analiza, pamet mi se topi na tipkovnici.

[smiley]

Neke stvari nisi dobro pogledao, iako se slažem s tobom da je Belje jedan od Best buy-a ovdje…
Ja bi čak rekao pick broj jedan….
Ono što nisi vidio (da li namjerno , nenamjerno) je da je Belje u ova tri kvartla Dobit iz Poslovanja (dakle poslovni prihodi-poslovni rashodi) povećao sa 35 mil. na 73. mil., a to je više od duplo !!!!
Sve je to naravno popraćeno s većim prihodima od prodaje i manjim rashodima (racionalizacija proizvodnje)….
Dakle, uz ovo da je cijena niska itekako stoji da Belje svoje poslovanje značajno unaprijedilo….

sve je to lijepo,ali mi ga kupujemo prvenstveno zbog externe vrijednosti P, a ne koorporativnih [lol]

a bojim se da će cijena ovdje patiti.
iako ne mislim ni da je poslovanje bajno, mislim da se pokušava raditi padobran zbog pada cijene koji je nemonovan zbog radničkih dionica.pa su sad odjednom izbacili super rezultate..ma ajte molim vas [tongue]
to je moje mišljenje, ali spreman sam za brzi zaokret ako me činjenice demantiraju

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

..kada će poslovanje biti bajno, tada će i cijena biti bajna…
zato treba uvidjeti prije toga da će se to desiti…

New Report

Close