BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



jebemti, tapkam oko ovog ko oko vruće kaše i sad mi krene kad ne treba.

a i ja sunce mu … (da ne budem prost)..sta je najgore sve sam rasprodao na 55 [cry]
cucim vec godinama strpljivo i sad prodam na najmanjom vrijednosti u povjesti…eto ti moje srece…
[/quote]
bog ti dao zdravlja [bye]



jebemti, tapkam oko ovog ko oko vruće kaše i sad mi krene kad ne treba.

a i ja sunce mu … (da ne budem prost)..sta je najgore sve sam rasprodao na 55 [cry]
cucim vec godinama strpljivo i sad prodam na najmanjom vrijednosti u povjesti…eto ti moje srece…
pa nece sad valjda povuc jos preko ovog..pa to mi nema bas smisla..vecina radnika bi sigurno prodala i na 55..zasto je sad napucavaju to mi stvarno nije jasno.
[/quote]

-Stvarno mi Vas je žao, ali ste očito nasjeli na nečiji nagovor, kao, bit će to još jeftinije kad radnici navale na prodaju.Ovaj puta nisu bili u pravu.Bar za sada, ali ima toga još puuuuno,pa……..ko zna.
-Ja sam za ušao kad sam čuo za smanjenje broja radnika (troška).

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Netko zna kako će izgledati izvješće. [lol] [lol]

A netko mi je zalijepio kulju neki dan. [lol] [lol]

Ledo podbacio zbog lošeg vremena

U prvih devet mjeseci najveći podbačaj ostvario je Ledo (ZSE:LEDO-R-A), kojemu je prihod pao 6,3 posto (na 912,2 milijuna kuna), a dobit je potonula 23,7 posto (na 96,4 milijuna kuna). ‘Osnovni razlog pada ukupnog prihoda je pad ukupne gospodarske aktivnosti, kao i loši vremenski uvjeti u drugom i trećem tromjesečju koji imaju izuzetno velik utjecaj na sladoledni biznis’, navodi Uprava Leda u komentaru poslovnih rezultata.

Najavljuju poboljšanje poslovnih rezultata u zadnjem tromjesečju lansiranjem novih proizvoda u zimskom asortimanu. Za razliku od Konzuma i Jamnice, Ledo je osjetno smanjio obveze prema dobavljačima, što je rezultiralo smanjenjem novčanog tijeka od poslovnih aktivnosti za čak 236,2 milijuna kuna.

Belje nadmašilo plan

Rastom prihoda i dobiti Belje (ZSE:BLJE-R-A) se plasiralo među uspješnije dijelove Todorićevog koncerna. Prehrambeni kombinat iz Darde ostvario je rast prihoda od tri posto (na 887,4 milijuna kuna), uz rast dobiti od čak 82 posto.

Međutim, profitabilnost tvrtke je i dalje izuzetno niska s obzirom da dobit iznosi svega 2,66 milijuna kuna. U Belju ističu da su proizvodnja i prodaja u promatranom razdoblju bili iznad plana te najavljuju uštede kroz daljnje poboljšanje organizacije proizvodnje.

kolega lime, slažem se da će ovdje biti još koji val ali mislim da ih neće biti puno. Kao što sam i prije pisao mislim da će se od radnika na brzinu preuzeti cca 30% dionica a u ovih tjedan dana je preuzeto 30% od navedenog iznosa. sada je uletio jedan od fondova i podigao cijenu. Trebala bi se po ovoj mojoj računici desiti još dva do tri uleta fondova ali tek kada se desi ponovni pad cijene (cca. 50-55kn) a samim padom cijene će se generirati veliki volumen na prodaji (da fond ima šta i pokupiti). Sve u svemu mislim da će još biti prilika na 55 kn ali ih neće biti puno. Nakon navedenih valova se nadam da ćemo svi biti puni blje-a te mislim će doći do velikog pada likvidnosti ali i nadam se rasta cijene za cca. 50% u sljedećih 6 mjeseci.

Kupio sam jučer dio, a potom i prodao…..
Do sada je prošlo cca 100k kom. radničkih dionica, a ima ih 1.200k…..
Znači ni desetina još nije osvanula….

1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 658.736 8,02 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. GAŠPAR ANTE 121.132 1,47 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 10.454 0,13 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA +910
5. PODRAVSKA BANKA D.D. 7.978 0,10 Skrb. račun KOPRIVNICA, HRVATSKA
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 7.350 0,09 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
7. PBZ D.D. 6.915 0,08 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 6.555 0,08 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. KUNIĆ DRAGUTIN 5.700 0,07 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
10. PBZ D.D. 4.600 0,06 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA +500

uključio se i Erste na 4. mjestu u dokup nakon ova dva manja
PBZ na 10. i dalje dokupljuje pomalo

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Nikakvih tu fondova nema, kupuju samo mali dioničari koji trguju prek Erste-a i njihove su dionice u skrbničkim računima. Bit će ovdje potop do 40 kn kad ovi počnu prodavati koji su kupovali po 55 kn plus radnici će navaliti sa iskrcajem jače kad vide da se okrenulo prema dolje i to je to. Sve je jasno. Čekam dionicu na 40 kn, što ne znači da neće i niže. [proud]

Kupnja je 50% veca od prodaje.


Kupnja je 50% veca od prodaje.

Wow.. tek se rodio a već kuži postotke.. bravo kolega! Mora da vam se stari nick ponosi! [thumbsup]

ja danas prodao na 59


Kupnja je 50% veca od prodaje.

Znači da treba prodati. U 80 % slučajeva to se bolje isplati. Pozdrav! [wink]

New Report

Close