BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pa beljac dosta ti toga znas da nisi i ti djelatnik blizu vatre.izgledas mi previse dobro da bi bio istina…

Nazalost nisam, jer da jesam ne bih sada razmisljao kako docekati novu god na belju 🙁
samo radim na mjestu sdje svasta vidim i cujem, pa sam odlucio nesto podjeliti i ovdje.
Kao sto rekoh BELJE je Baranja, koliko god velika toliko i mala,
u mom seocetu gdje zivim, je "cijelo belje" nema pogona da nema nekog mojeg sumjestana,
je vam nemogu pisati o blancama i ostalim velikim brojevima,
nego samo stvarne price onog sto "obicni" radnici prolaze.
pisem to jer smatram da je ta klima jedna od kljucnih momenata koja ce utjecati na cijenu dionice
u ovom nadolazecem periodu.

i sam pokusavam procjeniti pravu cijenu ulaska da podebljam malo svoju poziciju.

slažem se sa g. beljcem vezano za iznos otpremnina.(info iz prve ruke)
bacio sam naoko računicu da bi oko 30% radnika u prvom valu mogli prodat svoje dionice što je oko cca 350000 kom ili ti prema ovoj dinamici prodaje za oko 30 radnih dana. ukoliko se nastavi ovom dinamikom tj. ne desi se dnevni bum prodaje smatram da bi najniža ciijena bila na oko cca. 50 kn.

Slažem se.. ali mislim da idući tjedan tek kreće stampedo i da bi vrlo lako mogla biti na 40.. kao što sam i prognozirao prije koji mjesec..
sada treba zauzeti pozicije i čekati..

Ilirika ispala iz TOP10 sa svojih 25000 komada, uletila 3 Erste skrbnicka.

tko malo trazi, malo i dobije

kolega to je bilo još prije početka iskrcaja. evo današnje stanje. Dva ERSTE fonda koji su ušli preko Ilirika paketa pojačali za 1000kom svaki.
Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 658.736 8,02 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. GAŠPAR ANTE 121.132 1,47 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 10.454 0,13 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
5. PODRAVSKA BANKA D.D. 7.978 0,10 Skrb. račun KOPRIVNICA, HRVATSKA
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 7.350 0,09 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA +1000
7. PBZ D.D. 6.915 0,08 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 6.555 0,08 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA +1000
9. KUNIĆ DRAGUTIN 5.700 0,07 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
10. PBZ D.D. 4.600 0,06 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA +200
Ukupno: 78,01

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


kolega to je bilo još prije početka iskrcaja. evo današnje stanje. Dva ERSTE fonda koji su ušli preko Ilirika paketa pojačali za 1000kom svaki.
Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 658.736 8,02 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. GAŠPAR ANTE 121.132 1,47 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 10.454 0,13 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
5. PODRAVSKA BANKA D.D. 7.978 0,10 Skrb. račun KOPRIVNICA, HRVATSKA
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 7.350 0,09 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA +1000
7. PBZ D.D. 6.915 0,08 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 6.555 0,08 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA +1000
9. KUNIĆ DRAGUTIN 5.700 0,07 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
10. PBZ D.D. 4.600 0,06 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA +200
Ukupno: 78,01

Netko zna kako će izgledati izvješće. [lol] [lol]

Belje osigurava proizvodnju i kroz kooperantske farme

Projekt je realiziran kroz operativni program razvitka svinjogojske proizvodnje Ministarstva poljoprivede te uz potporu HBOR-a i Belja koje osigurava tovnu prasad, stočnu hranu i tržište

U Donjem Marinkovcu u Zagrebačkoj županiji danas je otvorena kooperantska svinjogojska farma Agrokorova Belja vlasnika Đure Golubića.

Farma svojom opremljenošću zadovoljava najviše svjetske standarde, a edukaciju i stručnu podršku za kvalitetan uzgoj, kao i siguran i brz povrat investicije, osigurava mu Agrokor. Projekt je, naime, realiziran kroz operativni program razvitka svinjogojske proizvodnje Ministarstva poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja te uz potporu HBOR-a i Belja koje osigurava tovnu prasad, kvalitetnu stočnu hranu i tržište.

Farma Golubić prostire se na površini od 1240 m2 s ukupnim kapacitetom tovilišta od 1400 tovljenika u turnusu. U godini se planira proizvodnja od tri turnusa što čini godišnju proizvodnju od 4200 tovljenika. Prasad za uzgoj na farmu Golubić dolazit će uvijek s jedne uzgojne farme Belja radi održanja visokoga zdravstvenog statusa na farmi.

U Agrokoru tvrde kako se na farmi tijekom projektiranja posebno vodila briga o dobrobiti životinja i biosigurnosnim mjerama.

– Kao najveći proizvođač svinjskog mesa u Hrvatskoj Belje mnogo ulaže u vlastitu i kooperantsku proizvodnju svinjskog mesa, ali u finalizaciju svinjogojske proizvodnje kroz planiranu izgradnju nove klaonice u Baranji – istaknuo je prilikom otvorenja Goran Pajnić, predsjednik uprave Belja.
http://www.vecernji.hr/biznis/belje-osigurava-proizvodnju-kroz-kooperantske-farme-clanak-209584

sijem žito raste grahorica

ZANIMLJIVO JE,

da je ERSTE od ILIRIKE otkupio po 63 kn 25.000 komada BELJA, i to par dana prije negoli su počeli mali dioničari rasprodavat.

ps Da su mene pitali, ja bi to strateški malo drugčije izveo! Al nisu!

Ovako sada preostaje da na 55 kn bi trebali kupovati ovu BELJARU a ne na 45 kao krasne 2004-2005

[undecid]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


ZANIMLJIVO JE,

da je ERSTE od ILIRIKE otkupio po 63 kn 25.000 komada BELJA, i to par dana prije negoli su počeli mali dioničari rasprodavat.

ps Da su mene pitali, ja bi to strateški malo drugčije izveo! Al nisu!

Ovako sada preostaje da na 55 kn bi trebali kupovati ovu BELJARU a ne na 45 kao krasne 2004-2005

[undecid]


Tako je .
Vjerujem da Belje i Vupik postaju dodjelom dijela dionica radnicima zanimljivi fondovima!
Pozdrav

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Rezultati-poslovanja/Konzum-spasio-rezultate-Agrokorovih-perjanica?homesrclink=preporuke

http://zse.hr/userdocsimages/financ/BLJE-fin2010-3Q-NotREV-N-HR.pdf


http://zse.hr/userdocsimages/financ/BLJE-fin2010-3Q-NotREV-N-HR.pdf

¸
izgleda da su očajno lošom pikselažom pdfa pokušali prikriti mali minus u ovom tromjesječju [lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close