BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

prateći indexe, druge dionice u sastavu agrokora moja procjena je dabi blje terbalo sada biti na 90 kn.
kada će proći ova rasprodaja?
kada će se blje vratiti na val burze i agrokora?

Pls. argumentiranu diskusiju da i mi uz velike uberemo neku lovu 🙂


Troškovi osoblja su u godinu dana porasli 10 mil. HRK, kako se tu sad ukpala masovno otpuštanje odjednom?

Troškovi su narasli zbog novog kolektivnog ugovora na razini koncerna
Radi optimatizaciju radnih mjesta i zbrinjavanje određenog broja radnika najvjerovatnije
Razlog je prvenstveno modernizacija tehnologije koja je prouzročila višak radne snage
Tako to ide kad se radi kako treba [thumbsup]

sijem žito raste grahorica


prateći indexe, druge dionice u sastavu agrokora moja procjena je dabi blje terbalo sada biti na 90 kn.
kada će proći ova rasprodaja?
kada će se blje vratiti na val burze i agrokora?

Pls. argumentiranu diskusiju da i mi uz velike uberemo neku lovu 🙂


Argumentiranu diskusiju nećeš dobiti..
Iz prostog razloga što kod ulaganja nema mi(osim ako se učlaniš u sindikat a i tamo te povjerenik zahebe po potrebi [lol] )
Tvoje su pare i Pale si sam na svijetu..kao i svi ostali mali ulagači

sijem žito raste grahorica

nisam ovim mislio osnovati još jedan sindikat, nego sam na ovom forumu vidio dosta vrijednih postova te i nekek korisne diskusije pa sam htio otvoriti i jednu uz ovu teme. Činjenice su da je BLJe podcjenjeno pa zašto nebi dobrom diskusijom uvjerili još malih ulagača da je blje dobra dionica te da u što većem omjeru naspram fondova mali ulagači poberu vrhnje

http://www.poslovni.hr/vijesti/ekonomski-oporavak-regije-tek-2012-godine-a-onda-prijeti-skok-cijena-hrane—161838.aspx

meni su rekli da je tisak odlicna tvornica novca pa sad vec godinu dana cucim u njoj i nevidim kraja agoniji,htjedoh reci ako je firma dobra neznaci da je i vrednosni papir utrziv,da znam mnogi ce reci trziste kad tad verdnuje fundamente ali dok to docekam treba vremena i strpljenja ato mnogi nemaju jer vrijem e je novac samo znam da ovo bu trjalo i nedo bog recesiju sa W u americi to bi se moglo otegnuti i jos je pitanje kamo sa onih 8pct od HFP

Snupy malo si fulo temu, kažeš "nedo bog recesiju sa W" pa ona se kod nas već događa neko vrijeme. U Americi se nije dogodila, jer su pametni ljudi na vrijeme reagirali, što na žalost kod nas nisu, ili nisu pametni. Pa se eto u nedostatku poduzetnosti stagnacija odužila, a rast se događa samo zbog "više sile" ili vanjskih utjecaja, jer ne mogu svi oko nas rasti, a mi da i dalje stagniramo, po inerciji rastemo i mi samo nižim stopama.

kakav je to rast ako prognozirarju bdp plus 1.5pct a inflaciju 2.8pct,a sem toga prognozirali su rast ove godine pa imamo pad od 2pct sorry ekipa kaj sam zagadio temu molim da me se nebrise

Grobex čuvaj se, dolazimo [lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Troškovi osoblja su u godinu dana porasli 10 mil. HRK, kako se tu sad ukpala masovno otpuštanje odjednom?

svi koji odlaze, odlaze uz otpremnine ( cca 3500kn po godini staza ), neki i vise, sto ovisi o njihovim pregovarackim sposobnostima

Ja bih rekao da je to to, ( jucer pricao sa gosp. koji radi jos tjedan dana, pa 25 dana go, pa optremnina cca 100 000 , a on nije jedini! samo na jednom pogonu in ima 9 )

Danas u firmi je izaslo na vidjelo tko je prodavao ovih dana, djelatnici koji su blizu vatre, uprava!!
Dok se "obicni radnici" cude, jer nisu svi znali da mogu prodati uz pin!!

pa beljac dosta ti toga znas da nisi i ti djelatnik blizu vatre.izgledas mi previse dobro da bi bio istina…

priznajte, niste se nadali da će ova stara raga izdržati kotu 55 [lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close