BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


nešto mi se čini da niste u pravu, da nije sve tako jednostavno…
Kao prvo neću uopće spominjati naše neuke novinare koji samo lupe i ostanu živi. NEtko bi stvarno trebao da se pozabavi i sa njima i da se ovakve stvari počnu sankcionirati. Samo vide neku cifru i onda s njom lupetaju što god hoće. Dobro da jedinica mjere nije bio euro ili nešto slično. Šta bi to tek izazvalo na burzi sutra.

Naravno, pod uvjetom da je ostatak moga posta istinit. PA da vidimo.

Par postova prije netko je postao link za preuzeti tablicu sa izvješćem sa elektronske "javne" dražbe (javna u navodnicima jer još nisam pohvatao sve konce, ali mislim da je mogao bilo tko od nas sudjelovati, samo da zna kako)
Enivej, u tablici piše da je 123132 dionice belja prodano za 3.078.300 prava a ne kuna. Recimo da za početak nije loše pogledati vrijednost prava, recimo na limun.hr pod oznakom RHMF-A-A (ministarstvo financija, za one koji traže po nazivu) I vidi se da je vrijednost jednog prava 240kn. S tim da ta vrijednost (240kn) predstavlja neki izračun sa postocima, odnosno vrijednost jednog prava je 240/100 iliti 2.4kn… pa znači da su dionice prodane po 25*2.4=60kn

A inače gledano, i ovo je sa popustom 40%
S tim da tu idu još neki troškovi glede transakcija….

Molim publiku da provjeri tko je u pravu, ja ili novinari….

Novinari su samo upozorili da jr nešto prodano ispod cijene ?

raiffeisenbank na 10. – 698

BELJE D.D./REDOVNA BLJE-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.976.142 24,05 Osnovni račun
3. ŠKOJO FRANJO 30.500 0,37 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 28.627 0,35 Skrb. račun
5. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 25.000 0,30 Skrb. račun
6. CENTAR BANKA D.D. 12.517 0,15 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./PROSPECTUS JUGOISTOČNA EUROPA OIF S JAVNOM PONUDOM 8.904 0,11 Skrb. račun
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HI-GROWTH OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 7.281 0,09 Skrb. račun
9. KUNIĆ DRAGUTIN 5.700 0,07 Osnovni račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 3.867 0,05 Skrb. račun -698
Ukupno: 93,46

sijem žito raste grahorica

Evo malo po malo se piše o budućnosti Agrokora.

U Agrokoru opovrgavaju da su angažirali konzultante za savjete o "izlasku iz kome"

Konzultantska je tvrtka KPMG Agrokoru izradila nekoliko različitih scenarija za preživljavanje krize, od kojih je jedan prodaja Konzuma, dok se drugi odnose na prodaju Jamnice ili Leda, piše list. Zagrebački konzultant na kojega se pozivaju tvrdi da će u Agrokoru zasigurno doći do restrukturiranja koje podrazumijeva i prodaju dijela industrije. Navode i kako ne bi bilo nerealno da Todorić proda Konzum, a u rasponu od pet do deset godina zadrži povlašten položaj svojih proizvođača na policama tog prodajnog lanca.

U koncernu priznaju da su angažirali KPMG, no opovrgavaju da im je ta tvrtka radila procjene ove vrste te tvrde da im je KPMG radio analize nevezane za krizu.

Možda će se Belje prodati; zašto ne!

Možda su u šumi.

What we've got here is a failure to communicate...

Ne vjerujem da ce se ista iz Agrokora prodavati. Do prije 3 mjeseca su dali javnu ponudu za Mlinar i Zitnjak a sad idu nesto prodavat jer ne mogu vracati dug?!

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Pa naravno da neće, to su špekulacije vezane za tržište kapitala servirane vrlo vjerojatno iz samog vrha Agrokora. Zašto? Zato što je to tako.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ako su navodi u Indexu točni mislim da bi Belje trebalo biti to.
Todoriću je potreban svjež kapital za širenje u regiji.

Percepcija mene kao laika: Prehrana=budućnost, velika ulaganja u posljednjih nekoliko godina i tek sad se počinju vidjeti pravi rezultati, tvrtka napokon lijepo posložena…

What we've got here is a failure to communicate...

nemam pojma..po nekim mojim informacija koje bi trebale biti stvarno pouzdane (ali preko posrednika) todoric uopce nije prezaduzen. godinama se prica o toj prezaduzenosti pa je i mene to malo iznenadilo…
jos cu provjeriti kad budem imao priliku…


Ako su navodi u Indexu točni mislim da bi Belje trebalo biti to.
Todoriću je potreban svjež kapital za širenje u regiji.

Ako su navodi iz Indexa točni onda to mogu biti samo konzum,jamnica ili ledo..
Evo dijela teksta koji si ti osobno prenio na forum:

Konzultantska je tvrtka KPMG Agrokoru izradila nekoliko različitih scenarija za preživljavanje krize, od kojih je jedan prodaja Konzuma, dok se drugi odnose na prodaju Jamnice ili Leda, piše list

Na osnovu čega si došao do zaključka da bi to trebalo biti Belje?!?!

sijem žito raste grahorica



Ako su navodi u Indexu točni mislim da bi Belje trebalo biti to.
Todoriću je potreban svjež kapital za širenje u regiji.

Ako su navodi iz Indexa točni onda to mogu biti samo konzum,jamnica ili ledo..
Evo dijela teksta koji si ti osobno prenio na forum:

Konzultantska je tvrtka KPMG Agrokoru izradila nekoliko različitih scenarija za preživljavanje krize, od kojih je jedan prodaja Konzuma, dok se drugi odnose na prodaju Jamnice ili Leda, piše list

Na osnovu čega si došao do zaključka da bi to trebalo biti Belje?!?!
[/quote]

Pa ova prodaja Belja putem Prava na ZSE mi se čini da je odgovor na pitanje šta će Toda prodati.




Ako su navodi u Indexu točni mislim da bi Belje trebalo biti to.
Todoriću je potreban svjež kapital za širenje u regiji.

Ako su navodi iz Indexa točni onda to mogu biti samo konzum,jamnica ili ledo..
Evo dijela teksta koji si ti osobno prenio na forum:

Konzultantska je tvrtka KPMG Agrokoru izradila nekoliko različitih scenarija za preživljavanje krize, od kojih je jedan prodaja Konzuma, dok se drugi odnose na prodaju Jamnice ili Leda, piše list

Na osnovu čega si došao do zaključka da bi to trebalo biti Belje?!?!
[/quote]

Pa ova prodaja Belja putem Prava na ZSE mi se čini da je odgovor na pitanje šta će Toda prodati.
[/quote]
Prodaja putem prava traje dugi niz godina.Na taj naćin se isplaćuju tvrtke za posao odrađen u obnovi.
Prodan je i dio Diokija tako.Hoće li i njega netkom prodati?
Sjećam se i prodaje 20000 dionica IGH pod ta ista prava Projekt gradnji iz S.broda.To je cca 13% kompanije pa ipak nije došlo do ukupne prodaje.
Ejj pa nije to prodao Toda,prodao je HFP??
Nema to nikakve veze sa Todorićem i mislim da ti to dobro znaš..
Nisi mi dao odgovor na pitanje iz prve poruke.
Kako si došao do zaključka iz teksta u Indexu da će prodati Belje.
Tamo ne spominju nikakvu prodaju prava…

sijem žito raste grahorica

New Report

Close