BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zar baš nitko nezna kako to stvarno funkcionira

http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&LANG=HR&AKCIJA=22

amo zasut upitima

nešto mi se čini da niste u pravu, da nije sve tako jednostavno…
Kao prvo neću uopće spominjati naše neuke novinare koji samo lupe i ostanu živi. NEtko bi stvarno trebao da se pozabavi i sa njima i da se ovakve stvari počnu sankcionirati. Samo vide neku cifru i onda s njom lupetaju što god hoće. Dobro da jedinica mjere nije bio euro ili nešto slično. Šta bi to tek izazvalo na burzi sutra.

Naravno, pod uvjetom da je ostatak moga posta istinit. PA da vidimo.

Par postova prije netko je postao link za preuzeti tablicu sa izvješćem sa elektronske "javne" dražbe (javna u navodnicima jer još nisam pohvatao sve konce, ali mislim da je mogao bilo tko od nas sudjelovati, samo da zna kako)
Enivej, u tablici piše da je 123132 dionice belja prodano za 3.078.300 prava a ne kuna. Recimo da za početak nije loše pogledati vrijednost prava, recimo na limun.hr pod oznakom RHMF-A-A (ministarstvo financija, za one koji traže po nazivu) I vidi se da je vrijednost jednog prava 240kn. S tim da ta vrijednost (240kn) predstavlja neki izračun sa postocima, odnosno vrijednost jednog prava je 240/100 iliti 2.4kn… pa znači da su dionice prodane po 25*2.4=60kn

A inače gledano, i ovo je sa popustom 40%
S tim da tu idu još neki troškovi glede transakcija….

Molim publiku da provjeri tko je u pravu, ja ili novinari….

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.

bravo komarson, ali po kojoj cijeni onda, krajem 8 mjeseca, nije bilo 240kn već 1,5kn. http://www.rast.hr/hr/trziste/ticker/RHMF-A-A.html [huh]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


nešto mi se čini da niste u pravu, da nije sve tako jednostavno…
Kao prvo neću uopće spominjati naše neuke novinare koji samo lupe i ostanu živi. NEtko bi stvarno trebao da se pozabavi i sa njima i da se ovakve stvari počnu sankcionirati. Samo vide neku cifru i onda s njom lupetaju što god hoće. Dobro da jedinica mjere nije bio euro ili nešto slično. Šta bi to tek izazvalo na burzi sutra.

Naravno, pod uvjetom da je ostatak moga posta istinit. PA da vidimo.

Par postova prije netko je postao link za preuzeti tablicu sa izvješćem sa elektronske "javne" dražbe (javna u navodnicima jer još nisam pohvatao sve konce, ali mislim da je mogao bilo tko od nas sudjelovati, samo da zna kako)
Enivej, u tablici piše da je 123132 dionice belja prodano za 3.078.300 prava a ne kuna. Recimo da za početak nije loše pogledati vrijednost prava, recimo na limun.hr pod oznakom RHMF-A-A (ministarstvo financija, za one koji traže po nazivu) I vidi se da je vrijednost jednog prava 240kn. S tim da ta vrijednost (240kn) predstavlja neki izračun sa postocima, odnosno vrijednost jednog prava je 240/100 iliti 2.4kn… pa znači da su dionice prodane po 25*2.4=60kn

A inače gledano, i ovo je sa popustom 40%
S tim da tu idu još neki troškovi glede transakcija….

Molim publiku da provjeri tko je u pravu, ja ili novinari….


Komarson
Radi se o imateljima PRAVA na dodjelu DIONICA
Imatelji prava su tvrtke koje nisu bile plaćene za građevinske poslove odrađene u obnovi.
A prodajna cijena u ovom krugu je bila 25%od nominale a ne tržišne vrijednosti s tim da se je to slučajno poklopilo(gledajući ugrubo)
Znači nije bilo moguće sudjelovanje nas malih.I dalje ostaje pitanje zašto se prodaju dionice ispod tržišne vrijednosti i zašto to nisu napravili u vrijeme kada je dionica vrijedila cca 350 kuna a ne sada kada je na ovakvim niskim razinama?
http://slobodnadalmacija.hr/Novosti/Hrvatska/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/37456/Default.aspx

sijem žito raste grahorica



nešto mi se čini da niste u pravu, da nije sve tako jednostavno…
Kao prvo neću uopće spominjati naše neuke novinare koji samo lupe i ostanu živi. NEtko bi stvarno trebao da se pozabavi i sa njima i da se ovakve stvari počnu sankcionirati. Samo vide neku cifru i onda s njom lupetaju što god hoće. Dobro da jedinica mjere nije bio euro ili nešto slično. Šta bi to tek izazvalo na burzi sutra.

Naravno, pod uvjetom da je ostatak moga posta istinit. PA da vidimo.

Par postova prije netko je postao link za preuzeti tablicu sa izvješćem sa elektronske "javne" dražbe (javna u navodnicima jer još nisam pohvatao sve konce, ali mislim da je mogao bilo tko od nas sudjelovati, samo da zna kako)
Enivej, u tablici piše da je 123132 dionice belja prodano za 3.078.300 prava a ne kuna. Recimo da za početak nije loše pogledati vrijednost prava, recimo na limun.hr pod oznakom RHMF-A-A (ministarstvo financija, za one koji traže po nazivu) I vidi se da je vrijednost jednog prava 240kn. S tim da ta vrijednost (240kn) predstavlja neki izračun sa postocima, odnosno vrijednost jednog prava je 240/100 iliti 2.4kn… pa znači da su dionice prodane po 25*2.4=60kn

A inače gledano, i ovo je sa popustom 40%
S tim da tu idu još neki troškovi glede transakcija….

Molim publiku da provjeri tko je u pravu, ja ili novinari….


Komarson
Radi se o imateljima PRAVA na dodjelu DIONICA
Imatelji prava su tvrtke koje nisu bile plaćene za građevinske poslove odrađene u obnovi.
A prodajna cijena u ovom krugu je bila 25%od nominale a ne tržišne vrijednosti s tim da se je to slučajno poklopilo(gledajući ugrubo)
Znači nije bilo moguće sudjelovanje nas malih.I dalje ostaje pitanje zašto se prodaju dionice ispod tržišne vrijednosti i zašto to nisu napravili u vrijeme kada je dionica vrijedila cca 350 kuna a ne sada kada je na ovakvim niskim razinama?
http://slobodnadalmacija.hr/Novosti/Hrvatska/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/37456/Default.aspx
[/quote]

OK Lime
ali da li ti znaš jesu li dobili dionice kojima mogu odmah raspolagat na tržištu ili ne?

smanjuje se minus.......


OK Lime
ali da li ti znaš jesu li dobili dionice kojima mogu odmah raspolagat na tržištu ili ne?

Goldy
Stvarno neznam
Kopam po netu i ne mogu pronaći.Logičkim razmišljanjem, zaključak ovih tekstova koji su objavljeni na tu tematiku,je da mogu odmah raspolagati ali to ništa ne znači.
Nazvao sam kolegu koji je dobio dionice od plave lagune za poslove u obnovi i veli mi da u to vrijeme on nije imao nikakvih ograničenja.
Ali to je bilo relativno davno i da li se je u zakonu nešto promjenilo neznam
Ako netko zna molio bi ga da nam javi [pray]

sijem žito raste grahorica

Ja se nešto raspitivao kod brokera nabrzaka i kaže da za te licitacije moraš unaprijed imati prava (za kupovinu) te da se moraš najaviti za licitaciju, pa da se sudjelovanje plaća (sam ulazak i najava) ali nije rekao koliko. Uglavnom iz njegove priče ispadne da to nije za ‘nas male’. Ako netko zna drugačije…. Sad sam se sjetio još nekoga za pitati, ako bude htio reći….
I još nešto. Kaže broker da tih prava ima ograničena količina (kao i svega drugoga) ali da se poslije svake licitacije ‘potrošena’ prava brišu i da ih je sve manje i manje i manje… Uglavnom, sve Vam je jasno. Svakako bih volio da to još netko provjeri….

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.

Evo samo jedna nadopuna. Možda je već netko o ovome pisao pa se unaprijed ispričavam. U potpunosti je točno da to nije za male investitore i zbog toga je napravljeno da potencijalni kupac mora kupiti cijeli ponuđeni paket. Npr. svih 1,5% Belja. Nije moguće komadanje paketa. [embarass]

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Evo samo jedna nadopuna. Možda je već netko o ovome pisao pa se unaprijed ispričavam. U potpunosti je točno da to nije za male investitore i zbog toga je napravljeno da potencijalni kupac mora kupiti cijeli ponuđeni paket. Npr. svih 1,5% Belja. Nije moguće komadanje paketa. [embarass]

da, belje..

A pošto je otišla arenaturist?? 234 dionice (cijeli paket) za 5300 kn iliti 22,56kn po dionici (9,40 prava po dionici). A prva ponuda za kupnju na burzi je na 50kn.. kolikogod da sam mali, ako se upad u aukciju i sudjelovanje ne plaća sa xx.xxx ili koliko već, ovo može svatko uzeti…

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.

Slažem se i prihvačam primjedbu. Isprika na previdu.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Kupih danas na 106,55 , još uvijek mi je cijena vrlo povoljna

Surround all arround when it hits the ground

New Report

Close