BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tvrtka Belje iz sastava koncerna Agrokor u prvih je devet mjeseci ove godine ostvarila neto dobit u iznosu od 224.000 kuna, što je višestruko smanjenje u odnosu na isto razdoblje godinu ranije kada je

jep, ali pogledaj prihode…preko milijardu kuna [proud]…2,5 puta veci….
tamo se jos puno ulaze i neko ko bolje cita te izvjestaje ce vjerovatno iz njega i vidjeti kuda su rashodovali te sve novce (vjerovatno krediti ili neko ulaganje u proizvodnju). za nas koji smo tu dugorocno ovo je super izvjestaj jer prihodi se debelo povecavaju i samo je stvar trenutka kad ce dobit otici u milijone kuna. do tada se nadam dobro nakrcati belja..



a kom oni prodaju svu tu hranu?!

a svima mogucima..abc sir ces nac po cijeloj bivsoj jugi..
[/quote]
ma kolko vidim iz izvješća prihodi od prodaje u inozemstvo su minimalni i smanjuju se još….
jel izvoze direktno sami, preko konzuma…nekog trećeg?

Ovo je definitivno dionica za igrače na duge staze, a vrijeme je više nego idealno za jeftin ulet ili dokup. Investira se naveliko, a komparativna prednost proizvodnje hrane kombinirana sa državnim interesom za održanje i razvoj poljoprivrede i prehrambene industrije garantiraju fin prinos na dugi rok. Zato, samo strpljivo [thumbsup]

Ma da, balon se ispuhao i sada krece normalno trgovanje… Nadam se da vise nece biti onakvih sokova…..

Moderna svinjogojska farma u Bogdanovcima Gospodarstvo

[svinjogojska farma ] Prva farma u sklopu programa za razvoj svinjogojstva Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ruralnog razvoja otvorena je danas u Bogdanovcima. Riječ je o farmi Krešimira Matijevića kapaciteta 1400 tovljenika u turnusu, a godišnje se na ovoj farmi planira proizvoditi više od 4.000 tovljenika. Farma se prostire na površini od 1240 četvornih metara i potpuno je automatizirana s najsuvremenijom opremom za svinjogojsku proizvodnju. Ovaj je projekt realiziran u suradnji s tvrtkom Belje, odnosno Agrokor koji u skoroj budućnosti očekuje otvaranje sličnih, modernih objekata u Iloku, Komletincima i Tompojevcima.
Objavljeno: 14.11.2008. 13:33 Autor: A. L.

Nisam detaljno proučavao financije ove firme ali me zanima što mislite da li će u ikada u budućnosti većinski vlasnik dopustiti Belju da bude profitabilnije (u smislu izražavanja dobiti) ili će prelijevati višak dobiti u jeftiniju robu za Konzum?


Nisam detaljno proučavao financije ove firme ali me zanima što mislite da li će u ikada u budućnosti većinski vlasnik dopustiti Belju da bude profitabilnije (u smislu izražavanja dobiti) ili će prelijevati višak dobiti u jeftiniju robu za Konzum?

Iako je TODO vlasnik obje nabrojane firme – nema skoro nikakve veze.

I zašto bi prepuštao dobit Konzumu.Belje je firma sama za sebe i uostalom

Belje svoje proizvode prodaje u svim supermarketima u svim zemljama u okružju a to što mu je
Todo gazda samo će donijeti bolje pozicije u KNZM.

smanjuje se minus.......

Znam da je Belje firma za sebe ali sam već vidio kako poduzeća unutar iste grupacije prodaju jedna drugima proizvode nešto ispod normalne tržišne cijene kako bi prelijevali dobit iz jedne firme u drugu.

Može Belje svoje ostale proizvode prodavati po cijelom svijetu. Recimo da od svoje ukupne proizvodnje proda 1/3 u KNZM. I to sa popustom 10% u odnosu na cijene za ostale kupce i sa 0% zarade. Ili čak malim gubitkom. Eto ode već 40 milja kuna dok ne trepneš.
A KNZM može te iste proizvode prodavati 5% jeftinije od konkurencije koja nema pristup takvom dobavljaču.

Što ne znači da će tako i biti, samo navodim jednu mogućnost.


ma kolko vidim iz izvješća prihodi od prodaje u inozemstvo su minimalni i smanjuju se još….
jel izvoze direktno sami, preko konzuma…nekog trećeg?

Koliko vidim osim KTJV niti jedan naš poljoprivrednik koji kotira na burzi nema spomena vrijedan izvoz. Žalosno je to…
Slabi su nam kapaciteti i visoke cijene a imamo još svega par godina za povećati poljoprivrednu proizvodnju bez ograničenja EU.

Ajde bar se vinogradarstvo koliko-toliko diže ali ostalo mi se čini dosta zapostavljenim.

Da li ima negdje za pogledati statistika kolike su površine bile pod pojedinim kulturama prošlih godina? Vidim da ima nešto na DZS ali piše da je samo za 2003-u godinu.

http://www.youtube.com/watch?v=KDt2O9vB08E&feature=related

Uz ovakvu tajnicu cijena dionice ni ne izgleda tako loše….

Kolega Rijeka, sjećam Vas se kad ste se svojedobno(ako se dobro sjećam negdje u proljeće) ‘borili’ sa ekipom na ht-r-a tvrdeći da će dionica ht-a probiti ipo cijenu, a onda pad prema 200 kn.
Ja sam u blje-r-a već godinu dana i ako se ne varam prvi put Vas čitam ovdje (možda sam u krivu, naravno). Jel to dobar znak ili … [undecid]

Ne znam da li je prvi puta ali nisam ionako ništa pametno napisao. Samo sam dao link (tajnicu) da se malo razbije napetost ovdje. Imam već duže vremena dionice Belja, a kada budem imao neko razmišljanje za podijeliti to ću i učiniti. Pozdrav

New Report

Close