BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dobro svi znamo da je belje zlatna koka i da treba samo nadokupljivat, jel mi moze neko rec kolika je sad ralna vrijednost belja s obzirom na siutaciju koja je sada na tržištu??
jel to oko 260 kn??
Ukolio todoric napravi neku vecu investiciju u hrvatskoj ili u regiji može li to utjecat na cijenu belja s obzirom na kriznu situaciju na tržištu.


Belje je odlična firma i ima budučnost kako imaju samo neke firme u HR.A burza je budučnost.Tak da mi nije jasno da kod nas sve pada ili sve raste.Belje bi trebalo u ovakvim danima kad je poljoprivreda IN i kad je hrana poskupila biti dionica sa kojom se trguje svaki dan preko 1-2mil.kn.
Ova cijena Belja je stvarno smiješna.

belje ima mali promet iz jednog jedinog razloga, a to je šta je belje "penzijska" dionica i na njoj se ne može ostvariti brza zarada , a ljudi su nestrpljivi i zele na brzinu zaradit. Belje je dugorocno ulaganje


Belje je odlična firma i ima budučnost kako imaju samo neke firme u HR.A burza je budučnost.Tak da mi nije jasno da kod nas sve pada ili sve raste.Belje bi trebalo u ovakvim danima kad je poljoprivreda IN i kad je hrana poskupila biti dionica sa kojom se trguje svaki dan preko 1-2mil.kn.
Ova cijena Belja je stvarno smiješna.

nije belje penzijska dionica nego ima jako mali free float, kao i tisak. Stoga, u ovakvim globalno kriznim vremenima ulagači se ne drže pojedine dionice već cjelokupnog sentimenta tržišta, a koje je trenutno u silaznoj putanji. I ne bih se složio da Belje nije dionica na kojoj se ne može brzo zaraditi. Upravo zbog malog free floata kada krene oporavak burze Belje će reagirati izrazito dinamično, kao i Tisak. Može se itekako zaraditi na ovoj dionici, samo nemojmo gubiti živce, kriza traje tek pola godine, strpite se do jeseni. Neka vam vodilja kako ova dionica reagira bude vodilja onaj dan kad se objavio kreditni zajam, odapeli smo u nebo. Opet ćemo. Lijepi pozdrav svim imateljima ove dionice.
[smiley]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


dobro svi znamo da je belje zlatna koka i da treba samo nadokupljivat, jel mi moze neko rec kolika je sad ralna vrijednost belja s obzirom na siutaciju koja je sada na tržištu??
jel to oko 260 kn??
Ukolio todoric napravi neku vecu investiciju u hrvatskoj ili u regiji može li to utjecat na cijenu belja s obzirom na kriznu situaciju na tržištu.

Ako bi gledali fundamentalno, Belje bi zaobišli, kao i mnoge trenutno, ali uvijek treba imati na umu da se dionica nikada ne gleda samo fundamentalno, ima pregršt čimbenika koji mogu utjecati na cijenu.
Neki su tu na forumu u onom ludilu euforije vikali da ide to na 1.000 kuna i slične gluposti, pogotovo nakon one dokapitalizacije od strane većinskog vlasnika 1.000 kuna je nedostižno, barem u sljedećih nekoliko godina.
Međutim, postoji i drugi čimbenik koji je bitan prilikom kupnje, pogotovo na ovakvom tržištu kakvo je sada. Cijena trenutno na tržištu je slična onoj iz 2006. godine, znači prije skoro 2 godine. Dokapitalizaciju je napravio samo većinski vlasnik, što znači da nijedan drugi dioničar nije profitirao njome, iako smanjenja vrijednost zarade po dionici upravo zbog toga svi koji sada prodaju prodaju s gubitkom. Smanjila se vrijednost fundamentalnih pokazatelja zahvaljujući Todoriću i to dokapitalizacijom po nominali.
Ali taj dugi faktor je jako bitan, tko će sada prodavati na ovim cijenama, pogotovo ako je kupovao recimo iznad 300 kuna, a puno je njih kupovalo tada, Ilirika je kupovala stalno od 300 na više, a i ispod te cijene.
Todorićeve dionice treba gledati s jednog zasebnog aspekta, i nikad se ne zna kada će se desiti obrat, kako je bila euforije, tako sada vlada velika depresija.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Jedina vrijednost dionice na kojoj bi Belje fundamentalno dobro izgledalo je negdje oko nominale.

EPS-1 kuna
P/S- 2
P/E- 200

Strava i užas.
Ali za kojih deset godina moglo bi se to pokazati dobrim ulaganjem

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Jedina vrijednost dionice na kojoj bi Belje fundamentalno dobro izgledalo je negdje oko nominale.

EPS-1 kuna
P/S- 2
P/E- 200

Strava i užas.
Ali za kojih deset godina moglo bi se to pokazati dobrim ulaganjem

pa nitko ne dvoji da su financijski pokazatelji trenutno loši, pogotovo P/E od oko 100, manje više. No, isto tako treba znati da je Belje bio teški gubitaš, a sad konačno posluje u plusu. Nije ulaganje samo u Atlantsku plovidbu, HT i slične, ovdje sam zbog perspektive i budućnosti, čekat ću jer vjerujem da ću dobro zaraditi u bližoj budućnosti. Kad bi investiranje bilo ziher, svi bi bili milijarderi..

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Ja se ne bolim za Belje, FA je najmanje tu bitna, ali kako će svi oni koje si nasadio na KODT i slične tebi pomoći, BSN, još kada saznaju…

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


dobro svi znamo da je belje zlatna koka i da treba samo nadokupljivat, jel mi moze neko rec kolika je sad ralna vrijednost belja s obzirom na siutaciju koja je sada na tržištu??
jel to oko 260 kn??
Ukolio todoric napravi neku vecu investiciju u hrvatskoj ili u regiji može li to utjecat na cijenu belja s obzirom na kriznu situaciju na tržištu.

Mislim da kupovina nekog domaceg trgovackog lanca realno nebi imala nekog veceg utjecaja na cijenu jer je i onako belje zastupljeno putem konzuma poprilicno na nasem trzistu ali otvaranje nekog novog trzista bi moglo bit okidac za ovu dionicu, jer kad udjes sa proizvodom(ako je kvalitetan) u nekoj drzavi u jedan trgovacki lanac postepeno ces uc i u ostale.



Jedina vrijednost dionice na kojoj bi Belje fundamentalno dobro izgledalo je negdje oko nominale.

EPS-1 kuna
P/S- 2
P/E- 200

Strava i užas.
Ali za kojih deset godina moglo bi se to pokazati dobrim ulaganjem

pa nitko ne dvoji da su financijski pokazatelji trenutno loši, pogotovo P/E od oko 100, manje više. No, isto tako treba znati da je Belje bio teški gubitaš, a sad konačno posluje u plusu. Nije ulaganje samo u Atlantsku plovidbu, HT i slične, ovdje sam zbog perspektive i budućnosti, čekat ću jer vjerujem da ću dobro zaraditi u bližoj budućnosti. Kad bi investiranje bilo ziher, svi bi bili milijarderi..
[/quote]

Forward P/E je 200.
To ne dobro.
Što se tiče odluke da čekaš zbog perspektive to je u načelu dobro i ispravno razmišljanje.
Ako firma bude dobro poslovala, to će se odraziti i na cijenu dionice.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


u ponedjeljak utorak ce se vidit di ce belje, ako se probije linija trenda onda cemo brzo na 260 di ce se dogodit jak otpor

Mislis na danasnji i sutrasnji dan, a kako si dosao do tog zakljucka


u ponedjeljak utorak ce se vidit di ce belje, ako se probije linija trenda onda cemo brzo na 260 di ce se dogodit jak otpor

Mislis na danasnji i sutrasnji dan, a kako si dosao do tog zakljucka

imam je, ulazio sam i izlazio iz nje vise puta sada izlazim na cijeni od 280kn, koja bi se po mom trebala ubrzo postic, pa se punim na 250 i izlazim na 330kn, za dalje neznam ali cu vidjet, toliko o mom razmisljanju u roku 4mj.

ne mari za male stvari i ostat ce male

New Report

Close