BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

trebala bi kiša uskoro jer temperatura je bila ovih dana ohoho viša nego što bi trebala pa se vlaga povukla. Pitanje jel netko zna koliko belje ima većinu čega posijanog u % (ili u ha) pšenice, suncokreta, kukuruza,… Jer pšenica ni ne treba sad toliko više kiša ali ove ostale 2 kulture tu je već kriza ako ne padne za recimo 10 dana barem 7-8 litara

Tijekom svibnja je protrgovano 5 miljuna kuna bez nekog značajnog rasta. Nešto više protrgovalo se tijekom prosinca prošle 2007. godine, također bez značajnog rasta, kada je poslije toga trgovanja Belje doživilo bum i svoj rekord od 388 kuna (07.01. 2008.). Bolingerove krivulje se približavaju jedna drugoj kao i u prosincu 2007. Inače sužavanje krivulja označava promjenu trenda kretanja cijene i manju volatilnost, tj. rizik. To sužavanje se odvijalo i tijekom prosinca 2007. Ali mi se ne sviđa (trenutno!) cijenovni tunel jer se počeo naginjati prema dole, a cijena, po pravilu, treba biti "u njemu".
Mislim da će se u ovome slučaju dogoditi "PADAJUĆI KLIN". Barem se tome nadam.
Sve u svemu očekujte u skoro vrijeme rast. Najranije u drugom tjednu lipnja, sumnjam na idući, ali možda već i idući. Što se više suzi bolingerova krivulja to će viši rast biti.
Sve su ovo hipoteze, ali uz neke stručne pokazatelje, čijim ostvarenjima se itekako nadam.
Želim nam sreću.

Napišite nešto! Niste valjda svi išli u svoje vikendice, brda, na more… [angry]


Napišite nešto! Niste valjda svi išli u svoje vikendice, brda, na more… [angry]

nešto! [lol]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ja sam prodao belje po 380, ali kupio druge dionice gdje mi je gubitak bio isti kao što bi bio ovdje. [sad]

Krava dala, pa prolila mlijeko. Ja se dvoumim kada prodati dionice Belja! [rolleyes]
Ako se bolingerove krivulje još suze, a trgovanje bude na 245-259 tada ću povući postojeći nalog od oko 300 kuna i čekati taj dan te dati brzi nalog i ubrati svoje plodove. [proud]
Budimo strpjlivi jer stara izreka kaže: STRPLJEN – SPAŠEN!
Ajd čujemo se. Pišite kad želite jer sam 7 sati dnevno za kompjuterom!! [wink]

Ne trguje se danas nešto značajno Beljem. Spuštaju mu cijenu tako da ne kupuju po prvoj cijeni prodaje već čekaju da se nakupi više ponuda za prodaju sa nižim cijenama. Ili sami počmu spuštati ponude za prodaju kako bi mali vidjeli da će cijena padati, a potom nastave i sitne budale spuštati cijenu. I što se tokom dana protrguje nek se protrguje, a sutra ponovno isto. Dobra im je ta taktika, ali preprozirna. [cool]

Evo, upravo se probudilo trgovanje. [pray]


Ja sam prodao belje po 380, ali kupio druge dionice gdje mi je gubitak bio isti kao što bi bio ovdje. [sad]

i svi koji će ti tvrditi za sebe suprotno, lažu ti. Čitajući ovdje, čini mi se kao da su se svi obogatili 14.4. [lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

ma sada se nista ne zbiva sa beljem pa ljudi izlaze van iz njega,a kad dodje vijest opet ce porasti..kako se ono kaze kupuj kad drugi prodaju,a izlazi van kada drugi kupuju..

akvizicija je blizu..a cijena ce tada otici min do 300..


ma sada se nista ne zbiva sa beljem pa ljudi izlaze van iz njega,a kad dodje vijest opet ce porasti..kako se ono kaze kupuj kad drugi prodaju,a izlazi van kada drugi kupuju..

akvizicija je blizu..a cijena ce tada otici min do 300..

točno kolega.
ovdje bi samo malo modificirao; kupuj kad nitko ne kupuje , a kad svi kupuju…. onda nemoj još izlaziti, nego uživaj u rastu dionice .
[proud]

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

poziv na glavnu skupštinu.. osobito interesantna toč.5

http://www.zse.hr/default.aspx?id=20349

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close