BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E da , nisam siguran da je Agrokor, ali sve je vodilo prema Todi. [pray]


E da , nisam siguran da je Agrokor, ali sve je vodilo prema Todi. [pray]

znaci moga je bit i kerum

zaboravni:

E da , nisam siguran da je Agrokor, ali sve je vodilo prema Todi. [pray]

znaci moga je bit i kerum

ne citas bas novine? sad mogu i ja potvrditi da sam cula istu vijest..ne znam dal se sjecate spomenula vam nesto prije tjedan dana.

a i sve mi vise ukazuje da jest to istina,jer obratite i malo pozornost da u poslijednje vrijeme sve agrokorine dionice rastu..ili je to zbog poskupljenja hrane,a todoric sa svojim konzumom ima prakticki monopol na trzistu pa i svi znamo da ce on imati kontrolu nad cijenama

Monetarni čelnici ukazali na vezane ruke u rješavanju problema poskupljenja hrane

05/05/2008

Ubrzani rast cijena hrane možda je jedan od najozbiljnijih problema s kojim se svijet suočava, ali monetarna politika ima malo utjecaja na njegovo rješavanje, kazali su u ponedjeljak u Baselu guverneri središnjih banaka.

Budući da je godišnja stopa rasta cijena hrane premašila 40 posto, to je pitanje zauzelo istaknuto mjesto na dnevnom redu sastanka Banke za međunarodna poravnanja sa sjedištem u Baselu koji je počeo u nedjelju.

“Pritisak rasta cijena hrane je globalni problem, koji moramo promatrati i pratiti, no ne možemo koristiti instrumente monetarne politike za njegovo rješavanje”, kazao je guverner poljske središnje banke Slawomir Skrzypek.

“To će sigurno biti jedno od glavnih pitanja sastanka”, potvrdio je i guverner izraelske središnje banke Stanley Fischer.

Guverneri središnjih banaka vodećih gospodarskih sila, uključujući zamjenika guvernera američkog Feda Donalda Kohna i novog guvernera japanske središnje banke Masaakija Shirakawu, pridružit će se na sastanku ostalim kolegama i političarima iz skupine najrazvijenijih zemalja svijeta G7.

Među sudionicima je i predsjednik Europske središnje banke (ECB) Jean-Claude Trichet, koji će predsjedati sjednicom o globalnom gospodarstvu.

Svibanjski sastanak održava se u vrijeme ubrzanog rasta cijena hrane i ostalih proizvoda kao što je nafta, izazivajući povijesno visoke stope inflacije na potezu od eurozone do Kine i zadajući glavobolju guvernerima središnjih banka, koji su zabrinuti i zbog utjecaja devetomjesečne krize na financijskom tržištu na šire gospodarstvo.

Na sastanku će čelnici središnjih banaka raspravljati i o zajedničkim naporima da se olabavi konstantna napetost na međunarodnim tržištima novca.


http://www.revizija.hr/izvjesca/2007/revizije-pretvorbe-i-privatizacije/063-belje-darda.pdf

Bajdvej Agrokor završava pregovora za preuzimanje nekakvog trgovačkog lanca u Moskvi … Sedmi kontinenta ili element ili tako nekako… Nekad i nije loše putovat prvom klasom svašta čuješ [cool]

ova revizija je od 2004 godine

belje ima cijelu baranju, poslje bilja sa desne strane pocinje a onda cestom do made, sve su im farme i zemlja, kupio covjek dio hrvatske[thumbsup]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Nije nam belje bas u nekom fokusu danas

Najbolje ponude [ BLJE-R-A ] Kupnja Cijena
6 250,10
100 248,00
300 247,05
33 246,05
100 245,03
15 245,00
25 243,02
35 243,01
226 243,00
200 242,00
Cijena Prodaja
252,99 60
253,00 1
254,96 21
259,99 60
260,00 130
261,99 122
263,93 50
264,00 70
264,25 30
264,30 200

ovo netko namjerno spusta cijenu 1 dionica za prodaju??

suzdržana prodaja – dobar znak [thumbsup]

NEMA PREDAJE

Cijeli svijet kuka kak nema hrane……a Belje ni makac??????????????
Ništa mi nije jasna ova Burza……..


Cijeli svijet kuka kak nema hrane……a Belje ni makac??????????????
Ništa mi nije jasna ova Burza……..

Nije to ništa čudno, teško je očekivati od proizvođača hrane neki spektakularan rast.
Kod Belja postoji dosta skrivene vrijednosti, podcijenjene još iz doba privatizacije, međutim, kad se to vrati, i ona će ući u stabilno razdoblje.
U njoj sam samo zato što na osnovu pokazatelja samih fundamenata smatram da vrijedi 30-40% više, i ako do kraja godine dođe na 350-400 kn, počet ću razmišljati o prodaji (osim ako se ne otkrili još kakav prozor dobrih informacija).

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Rastuće cijene poljoprivrednih roba potiču sve veće zanimanje ulagača za fondove koji ulažu u prehrambene proizvode a niču diljem Singapura, izvijestili su danas tamošnji mediji. Najmanje četiri investicijska fonda koja su utemeljena prošli tjedan ponudila su izloženost izvedbi tržišta za robe poput riže, soje i žitarica, piše list The Straits Times. Riječ je, među ostalim, o fondovima Barclays Global Agriculture Delta Fund i BNP Paribas Agriculture, koji su malim ulagačima dostupni za ulaganja u iznosu već od 1.000 singapurskih dolara (740 američkih dolara). Ulagači krcati gotovinom nakon što su se povukli s tržišta dionica odlučili su dio svog novca preusmjeriti u nove fondove, budući da cijene hrane i drugih proizvoda snažno rastu. Cijene hrane na globalnom tržištu proteklih su devet mjeseci u prosjeku porasle za 45 posto, pokazuju podaci Svjetske banke. Industrijski igrači očekuju da će ti fondovi nositi godišnji prinos od 20 posto, stoji dalje u tom izvješću. Poljoprivreda predstavlja područje sektora roba koje najviše obećava, kazao je investicijski analitičar Jim Rogers prilikom osnivanja poljoprivrednog fonda Barclays, a prenio The Straits Times. Po njegovim bi riječima rast cijena u tom sektoru roba mogao potrajati 10 godina. Mnogoljudne zemlje poput Kine i Indije troše sve veće količine hrane, tumači Rogers.

[thumbsup]

OBAMA................SPASITELJ

ddario možeš molim te navesti link gjde se može vidjeti svjetska cijena zbnači pšenice kukuruza itd naravno dobio sam jednom link ali nisam znao u čemu je iskazano (sumnjam da su tone ili ipak jesu) i jel se može na tom linku vidjeti rast recimo (ili pad) kao na zse u prošlih mjeseci i godina

New Report

Close