BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kolega, govoriti da će Belje u 2009.g bit na 2000 kuna je ipak malo nerealno…evo drugi mjesec nam je završio i to 2008. godine…znate…ne vjerujem da će baš tako to Belje potegnut…pa i sve da je Todorić uspio uzeti Migros….nerealno je govorit da će bit na 500 kuna…a kamoli na 2000….

evo kad se vec razbacujemo grafovima. to je apropo onoga kako je nerealno da nesto bude na 2000 za 2 godine. samo da napomenem po 10ti put da su za konzum od 2700kn vikali da vise nema kuda i da je i tu vec precjenjen. pogledaj skokove od 2006 pa na ovamo.znaci samo u 1,5 godinu..ja ne tvrdim da ce se ovdje desiti isto..ali covjek kojemu to sve uspije napraviti na SVIM svojim dionicama usprkos i tada razmisljanjima kao tvojima meni ipak uljeva povjerenje da ipak sljedim njega a ne nekog drugog. gledao sam latinicu neki dan gdje gospodja sa ekonomskog fakulteta iz osjeka govori o belju nekad i danas i na prvi mah mi se to ucinilo lose po belje danas..jer kako ona rece ovo sta se danas radi nije ni promil kolko se prije izvozilo samo ribe u francusku. e ako je prije bilo tako sa onom starom tehnologijom i komunizmom, ja mislim da danas i sutra moze biti samo bolje..i ovako belje vec ima milijardu kuna prihoda a jos tek uci hodati.
ako si tako dobar trejder svaka cast. i meni je sad zao sta nisam prodao na 388 i kupio na 280 ponovno.
nisam imao muda i vec sad mogu reci da kad opet dodje na 380 ja opet necu prodati i mozes mi se vec unapred smijati ali ja cekam svoj target.

ovo oko poljoprivrede i zaostajanja za europom si skroz krivo shvatio. pa naravno da generalno zaostajemo ali ne zaostaje todoric odnosno sigurno ce u buducnosti sve manje zaostajati.ima sve u svojim rukama potrebno za proizvodnju i nije ovisan o nikome. proizvodi hranu za stoku, navodnjava polja i ima rjesenu distribuciju. pa ko to ima. to je prvo. a drugo on ipak radi na trziste koje stvarno zaostaje ali je to ipak zatvorena cjelina za sebe u kojoj on dobro funkcionira i kroz konzum i ostale trgovine moze prakticki prodati kolko god proizvede..pa ledo je sigurno europska firma po svemu (a pogotovo po kvaliteti proizvoda) pa opet ne moze do europe. ali i ovako nemoze proizvesti kolko proda.
a uostalom ako kaze da radi najvecu farmu junadi u ovom dijelu europe onda valjda najvise ulaze u tom sektoru.

http://www.rast.hr/hr/trziste/grafikoni.html?f%5Bticker%5D=LEDO-R-A%3AZSE&f%5Btip%5D=3&imageField.x=28&imageField.y=5
http://www.rast.hr/hr/trziste/grafikoni.html?f%5Bticker%5D=KNZM-R-A%3AZSE&f%5Btip%5D=3
http://www.rast.hr/hr/trziste/grafikoni.html?f%5Bticker%5D=JMNC-R-A%3AZSE&f%5Btip%5D=3


ma, kolega…sve je to u redu…ali kao da ne želite naučit da s vremena na vrijeme treba kapitalizirat dobit…eto…u tome je poanta…sve ima svoje vrijeme kada raste…ali isto tako nakon rasta slijedi pad…zašto to ne iskoristit i stavit nešto u džep…


ma, kolega…sve je to u redu…ali kao da ne želite naučit da s vremena na vrijeme treba kapitalizirat dobit…eto…u tome je poanta…sve ima svoje vrijeme kada raste…ali isto tako nakon rasta slijedi pad…zašto to ne iskoristit i stavit nešto u džep…

ha…ajmo se onda dogovoriti. sljedeci put mi onda reci kada ce nesto skociti a kada ce pasti pa da te isprobam..ako pogodis sljedeci put cu te i poslusati..

mislim da poslje ove korekcije sljedi normalno rast, belje ide na 5xx,6xx,7xx…, nikad neznas i da poslje toga nema vise povratka na ove razine, to je moje misljenje[wink]

ne mari za male stvari i ostat ce male

ja mislim da prvo ova korekcija mora završiti…da bi onda uslijedio rast…a bojim se da trenutno to nitko ne zna kad će to bit…a onda ćemo vidjet gdi će šta biti i na koje će grane…


mislim da poslje ove korekcije sljedi normalno rast, belje ide na 5xx,6xx,7xx…, nikad neznas i da poslje toga nema vise povratka na ove razine, to je moje misljenje[wink]


ja mislim da prvo ova korekcija mora završiti…da bi onda uslijedio rast…a bojim se da trenutno to nitko ne zna kad će to bit…a onda ćemo vidjet gdi će šta biti i na koje će grane…

5xx,6xx,7xx ??
Mislm da će nazalost takav scenarij malo pričekat. Trenutno je projekt HT u prvom planu, a budući da je to zlatna koka raznoraznih velikih špekulanata to će uvjetovati da se puno toga vrti oko nje i zbog nje. Sad to treba iskoristiti i pokupovati BLJE dok je još nisko (a mislim da će biti i niže) .
Inače mi smo malo, špekulativno (čitaj lopovsko), političko tržište kapitala tako da mislim da će nakon ove korekcije i rasprodaje doći do rasta kako bi veliki ubrali vrhnje prije neke slijedeće korekcije.
Kao što je više puta jedan kolega sa ove grupe( da sad ne listam unatrag) napisao, više se isplati više puta ući nisko i izaći na +XX nego držati dionicu i vjerovati u nju i nervirati se na njenoj sinusoidi. Jer za uskočiti u vlak koji će ju gurnuti prema agrokorovim razinama uvijek ima vremena a do tada treba malo kapitalizrati dobit.

Samo da se kratko nadodam na moj gornji jučerašnji post.
Kolega Sappy je to danas na HT forumu, po meni, jaako dobro sve opisao.
Mislim da svakako valja pročitati:

Vaš link

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/d_b-podigao-rejting-hrvatske-na-db3c,10002.html%5Bthumbsup%5D

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

mi uvozimo hranu pa to je sramota, todo ako citas upregni belje da radi kao prije rata, pa da kupimo neku drzavu[lol]

ne mari za male stvari i ostat ce male

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=7ecb2b35-5005-4b08-a819-e463daf824e5&open=sec

jel vam pada na pamet ko će nahraniti svu tu vojsku? [thumbsup]

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Trenutno to može Gavrilović ( nažalost d.o.o. ) ,a Belje tek kad zadovolji kriterije o nabavci za NATO…

s obzirom da se toda udruzuje sa nglezima sta mislite koliko ce mu trebati da nabavi sve dozvole i da sprica hranu za nato[wink]

ne mari za male stvari i ostat ce male

New Report

Close