BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jel se to meni cini ili je ovan nalog na kupnji jedan h-nalog, non stop kupuje a smanjuje se za dvije tri dionice, netko se gadno puni [wink]

ne mari za male stvari i ostat ce male


jel se to meni cini ili je ovan nalog na kupnji jedan h-nalog, non stop kupuje a smanjuje se za dvije tri dionice, netko se gadno puni [wink]

ataj netko će ovim istim prodavat za 20 dana po 20% većoj cijeni [lol] [lol] [lol]

kada trziste prodaje onda kupuj[thumbsup]

ne mari za male stvari i ostat ce male

gospodo draga,nema vam koristi gledati svaki nalog i gledati hoće li lipu porasti ili pasti. Ako vjerujete u dionicu, pustite dionicu da fluktuira. Svi znamo da će porasti, ali još ćemo pričekati. Uz agrokorovu financijsku pozadinu,konzumovo tržište uspjeh je osiguran. Belje ulaže ogromne iznose u proizvodne kapacitete, a plasman proizvoda je osiguran. Budite strpljivi![thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

ovo Belje je bilo idealno prodat na razinama od 370-380 kuna na koje je doletilo na krilima preuzimanja Migrosa…tko ga je kupio po 280 kuna (a moglo ga se je kupit u više navrata po tim cijenama, a i niže) lijepo je zaradio…žalim one koji su kupovali na 350+….načekat će se ovdje da ponovno u nulu dođu…jer kako kaže kolega vlalonca gore, sad ima ovih što skupljaju na 290 kuna…kad dođe na 320 prodaju…a na 350 prodaju oni koji će skupljat na 300-310 kuna i oni koji su ga kupovali po 330+ kuna…jer će im dojadit kolko će se načekat u njemu tih 350 kn, pa da prodaju s kolkim tolkim plusom…


ovo Belje je bilo idealno prodat na razinama od 370-380 kuna na koje je doletilo na krilima preuzimanja Migrosa…tko ga je kupio po 280 kuna (a moglo ga se je kupit u više navrata po tim cijenama, a i niže) lijepo je zaradio…žalim one koji su kupovali na 350+….načekat će se ovdje da ponovno u nulu dođu…jer kako kaže kolega vlalonca gore, sad ima ovih što skupljaju na 290 kuna…kad dođe na 320 prodaju…a na 350 prodaju oni koji će skupljat na 300-310 kuna i oni koji su ga kupovali po 330+ kuna…jer će im dojadit kolko će se načekat u njemu tih 350 kn, pa da prodaju s kolkim tolkim plusom…

Heheh ja sam kupio na 350+ (357)
I svejedno sam sretan kaj sam kupio.
Istina bog mogo sam i niže [lol] [lol] [lol] ali onda nebi bilo zanimljivo !
I ovako i onako to mi je za mirovinu a ne za prodaju na 20% zarade.
[cool]


ovo Belje je bilo idealno prodat na razinama od 370-380 kuna na koje je doletilo na krilima preuzimanja Migros

ja bih prodao na 370 jedino da sam je uzeo u spekulativne svrhe. uzeo sam je dugorocno i bez visestrukih prinosa ne prodajem.
poslje bitke je lako biti pametan. da je uspio migros pitao bi te onda sta mislis..

a isto i ta teorija kako ce neki prodavati na 350 i sl. je za mene dosta suplja..to ce samo usporiti malo rast ali ciljevi se znaju. u ona 2 dana je skocila sa 300 na 388 pa onda nisu dosli ti tvoji do izrazaja sta kao kupuju na 300 pa ce biti super zadovoljni na 350…kad dodju dobre vijesti rasti ce, a kad dodju fenomenalne vijesti o nekom preuzimanju onda ce eksplodirati..isto tako, reci mi jel znas jos neku firmu koja tolko puno ulaze u razvoj..ako ih i ima jako su rijetke..

netreba se sekirati, lagano prelazi u cvrste ruke

ne mari za male stvari i ostat ce male


ja bih prodao na 370 jedino da sam je uzeo u spekulativne svrhe. uzeo sam je dugorocno i bez visestrukih prinosa ne prodajem. poslje bitke je lako biti pametan. da je uspio migros pitao bi te onda sta mislis.. a isto i ta teorija kako ce neki prodavati na 350 i sl. je za mene dosta suplja..to ce samo usporiti malo rast ali ciljevi se znaju. u ona 2 dana je skocila sa 300 na 388 pa onda nisu dosli ti tvoji do izrazaja sta kao kupuju na 300 pa ce biti super zadovoljni na 350…kad dodju dobre vijesti rasti ce, a kad dodju fenomenalne vijesti o nekom preuzimanju onda ce eksplodirati..isto tako, reci mi jel znas jos neku firmu koja tolko puno ulaze u razvoj..ako ih i ima jako su rijetke..

ja sam uzeo Belje za trejdat…i reko sam da ću ga opet…al za to treba još malo kliznut prema dolje…
U datom trenutku procijenio sam da mi je 370 kuna dovoljno, pa sam prodao jedan dio…šteta da nisam sve…drugi dio sam po 350…al ja sam zadovoljan…i sad se vraćamo na ono priču…tko je na kraju zaradio?ja koji sam prodao i imam priliku ponovno uć ispod 300…ili vi koji ste čekali dugoročno…vi niste zaradili ništa, još ste vjerojatno i u gubitku…
smatram da ima puno boljih dionica od Belja za dugoročno ulaganje…a što se tiče rasta Belja u dva dana…pa i sami ste rekli zbog čega je došlo do njega…isključivo zbog Migrosa…jer su onda svi kupovali u nadi da će Toda preuzeti Migros…i veliki i mali…svi….a onda su svi počeli prodavat…i vratili Belje gdi je i bilo…na početak….
A to kako će tko prodavati…imat ćete priliku uvjeriti se….ah…kad se samo prisjetim kako su neki pisali kako Belje vide do kraja godine na 700 kuna…ili čak i više…ajoj…
Kad dođu dobre vijesti, kad dođu fenomenalne vijesti…
Dugoročno….svi možemo na kraju ulagat dugoročno…i ja koji sam ju uzeo za trejdanje mogu odlučit ako nisam zadovoljan zaradom da ću ju imat u portfelju dugoročno…
A sad mi još padne na pamet tenkista i njegovi brzi vlakovi…kako neće više bit vremena za ukrcaj…ajoj….
Da…kako neki vole reć…dugoročno smo svi mrtvi…uzmite bilo koju dionicu dugoročno…i u 99% slučajeva nećete pogriješiti…za svaku kad tad dođu dobre, fenomenalne vijesti….
sretno…


…i vratili Belje gdi je i bilo…na početak….
A to kako će tko prodavati…imat ćete priliku uvjeriti se….ah…kad se samo prisjetim kako su neki pisali kako Belje vide do kraja godine na 700 kuna…ili čak i više…ajoj…

pa i ja sam to rekao i to sve ako dobije migros…prolistaj malo unatrag. u slucaju da ne dobije znao sam da ce se srozati na nize grane..
ali ti i jesi uzeo belje da bi trejdao posto u njega ne vjerujes i u slucaju npr. da belje 2009g bude 2000 ja sam siguran da ces ti od tog 700% tnog rasta ubrati mozda 20%. ako si s tim zadovoljan neka ti bude. sta mi imamo s tim..

ja sam belje uzeo iz nekoliko razloga i u njega dugorocno vjerujem za razliku od tebe a vjerujem iz nekolio razloga:
1. puno se ulaze u belje i koji god pogon otvara skoro da je najveci ili medju najvecima u europi ili JI europi od tvornice junadi, tvornice stocne hrane itd. itd…(reci mi jos neke firme u koje se tolko ulaze)
2. belje ima osiguranu distribuciju kroz agrokor sta nema skoro niti jedan proizvodjac u hr u bilo kojoj bransi (nesto gavrilovic ali kakav diona ima promet naspram konzuma) a bit ce i jedina firma u hr te vrste koja ce imati i medjunarodnu distribuciju rijesenu kad todoric upikne nesto drugo (migros sam vec prezalio)
3. belje se bavi djelatnoscu koja nemoze propasti, pogotovo stoga sta je u njegovim rukama a znamo kako ga drzava stiti (netko to vidi kao manu) i sva predvidjanja su da ce hrana ici samo gore pogotovo kad se danas jos vise sije radi biodizela nego radi hrane
4. todoriceva je dionica a na svim njegovim dionicama su se desili prinosi puuuno veci od svih predvidjanja..ako i nije fundamentalno potkrepljivo bas me briga..vrijedi pokusati i ja cu sigurno sljedecih godinu do dve biti u belju..ako se dotada bitno ne poveca necu niti ja imati puno sentimentalnosti..

todo nam u nedjelju dolazi u belje, insajd inf.[wink]

ne mari za male stvari i ostat ce male


kolega, govoriti da će Belje u 2009.g bit na 2000 kuna je ipak malo nerealno…evo drugi mjesec nam je završio i to 2008. godine…znate…ne vjerujem da će baš tako to Belje potegnut…pa i sve da je Todorić uspio uzeti Migros….nerealno je govorit da će bit na 500 kuna…a kamoli na 2000….
Ima nas različitih ovdje…ne bi bilo fora da smo svi isti…svatko ima svoj način ulaganja…vi ste odabrali dionicu Belja kao dugoročno ulaganje…možda se ispostavi da je ok…ali opet ove vaše točke ne mogu izbit iz glave…navodite da belje ima velika ulaganja…puno tvrtki čije dionice kotiraju na burzi imaju također ulaganja…govoriti da jedino Belje ima super velika ulaganja, kakva nema nitko drugi, to isto baš nije u redu…pogotovo još to uspoređivat s europom od koje smo ruku na srce dosta daleko…pogotovo što se tiče tih stvari…poljoprivrede, uzgoja stoke, svinjogojstva itd itd…tu Hrvatska najviše zaostaje…nažalost…
Slažem se da belje ima osiguranu distribuciju kroz Konzum…to apsolutno stoji…i stoji to da se belje bavi djelatnošću koja ne može propasti…hrana je skuplja iz dana u dan…ali vidiš…dionicama poljoprivrednog i prehrambenog sektora kao da to i ne ide na ruku…svi su odradili već rast…i građevinari, bankari, brodari…svi samo ne prehrana/poljoprivreda….a kad padaju građevinari, bankari, brodari (koji su prije rasli), onda padaju i te dionice iz poljoprivredno-prehrambenog sektora….
Slažem se da je Toda napravio dobar biznis sa svojim perjanicama…Konzum, Jamnica, Ledo, Zvijezda…i za očekivat je valjda da se to dogodi i s Beljem…ali meni je ova dionica užasno dosadna…i trenutno vidim puno boljih prilika za dugoročno ulaganje, pa i kratkoročno (među kratkoročno bi možda ubrojao i belje, onih 20-30% koje spominjete su mi privlačne ovdje)…a to ću vam i potkrijepit i s malo brojeva…
vidi u tablici kako se kretala cijena nekih dionica 2 godine unatra…eto odabrane su tankerska plovidba, uljanik plovidba, dalekovod, končar…i da budu neke dionice iz branše…čk mlinovi i viro…pa sad usporedite kolka je cijena bila tih dionica prije 2 godine, kolika je danas…a posebno obratite pozornost kolika je bila najviša (bila je i viša, ali sam uzeo neki okrugli broj) za svaku pojedinu dionicu, pa usporedite s beljem…
A i ističe se to da Belje nije napravio pomak s obzirom na prošlu godinu…zapravo cijena je još niža za cca 7 kuna…ne treba ni spominjati da se na nekim drugim dionicama rade dokapitalizacije kroz koje se da odlično zaraditi i dijele dividendu…
I još jedan savjet…ne isplati se biti sentimentalan prema dionicama…tako možete samo izgubiti…budite sentimentalni s ženama…[thumbsup]

New Report

Close