BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Todorić u Vojvodini kupio 9000 hektara zemlje

Business.hr/Hina
04.02.2008 12:48
Pročitaj komentare(0)

Prema pisanju beogradskog dnevnika Blic, stranci u Vojvodini drže oko 30.000 hektara poljoprivrednih površina, a među njima je i vlasnik Agrokora Ivica Todorić.
Todorić, prema izvorima dnevnika, posjeduje 9000 hektara zemlje. Iako u Republici Srbiji stranci ne mogu kupiti zemlju, čim postanu vlasnici nekog poljoprivrednoga poduzeća, ostvaruju to pravo.

Tako je Todorić kupnjom PKB-a Frikom MDD došao u posjed 1469 hektara zemlje blizu Pančeva, a kupnjom zrenjaninskog Dijamanta dobio je i zemlju koja pripada tom uljaru te zemlju PIK-a Sombor.

kakve veze tio sa beljem ima


kakve veze tio sa beljem ima

a jesi siguran da nema. jel imas ti podatke tko ce obradjivati tu zemlju? za potrebe belja, zvijezde ili nekog petog?
uglavnom, mislim da neznas. ako i nebude za belje agrokorov je i opet dobro. bitno da todo jaca

Bio u BLJE-u par puta i omastio brke… Ono što treba paziti, a to je da interesi velikih dioničara aka TODE i malih u pravilu nisu isti. Toda je to već pokazao lani dokapitalizacijom po nominali. Njemu dobro, a malima srušio cijenu, dok je P/E u totalnoj banani…. Kao što je rečeno više puta bitniji pomaci tek krajem 2008, vjerojatnije dogodine…

Sretno svim beljarima… [cool]

Alright Dave ?

misliš da se ide van. jA sam ušao na 300 ali sam gadno zaronio na adrisu,

šta savjetuješ d prodam ovo i dokupim Adrisa[bye]


misliš da se ide van. jA sam ušao na 300 ali sam gadno zaronio na adrisu,

šta savjetuješ d prodam ovo i dokupim Adrisa[bye]

ma kud van sad pred odluku o migrosu?


misliš da se ide van. jA sam ušao na 300 ali sam gadno zaronio na adrisu, šta savjetuješ d prodam ovo i dokupim Adrisa[bye]

Iako se bavim financijama ne savjetujem niti roditelje kada su investicije u pitanju. Razlozi investiranja su različiti pa tako i strategije investiranja. U pravilu kod preuzimanja špekulacije su dosta velike pa su veliki cijenovni skokovi mogući (npr. Tisak). To ne znači da će se ovdje to dogoditi. Okolnosti su drugačije.

Adris je politički obojan i odluka o zabrani pušenja bi itekako mogla utjecati na cijenu. Ako ćeš gledati TA koja je u trenutnim okolnostima potpuno beskorisna BLJE je imalo SELL signal, a ADRS-P ima čisti BUY.

Alright Dave ?

jeli ovo ima mozda kakvih naznaka za migros http://www.poslovni.hr/69608.aspx


jeli ovo ima mozda kakvih naznaka za migros http://www.poslovni.hr/69608.aspx

kako da ne to je upravo to[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

ajde de pa nije mu neki rezultet nakon objave

Friško & Fino… [cool]
Vaš link

Alright Dave ?

Belje dobilo certifikat Globalgap

Business.hr/Hina
07.02.2008 14:18
Pročitaj komentare(0)

Baranjska poljoprivredno-prehrambena tvrtka Belje, koja posluje u sustavu koncerna Agrokor, danas je, kao prva u Hrvatskoj, dobila certifikat Globalgap kojim se potvrđuje sustavna kontrola sigurnosti i kvalitete u poljoprivrednoj proizvodnji.
Taj su certifikat 1997. utemeljili britanski trgovački lanci, pod imenom Eurepgap, a idućih su ga godina najznačajniji europski trgovci, udruženja poljoprivrednih proizvođača i potrošača prihvatili kao globalni sustav kontrole sigurnosti hrane i kvalitete proizvoda. Cilj je toga sustava minimalizirati negativne učinke poljoprivrede na okoliš, uz optimalno korištenje prirodnih resursa u proizvodnji, a u Belju se taj sustav provodi u ratarskoj proizvodnji, tovu junadi, mliječnom govedarstvu i svinjogojstvu.

Certifikator Globalgapa je njemačka tvrtka Ceres, a direktoru Belja Goranu Pajniću certifikat je na današnjoj svečanosti uručio direktor marketinga međunarodne certifikacijske kuće Bureau Veritas za Hrvatsku Goran Goričan.

New Report

Close