BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na ovoj dionici se vidi tko je investitor u Belju, uzeo sam 100 komada prosle godine u ovo vrijeme kad je bila 290kn, a sad je i manje.. 🙂 🙂 Može se to svakako tumačiti… moje mišljenje je da je to “slatki” popust Belja, ili rasprodaja na 30% nižim cijenama pa sam kupio još 150 komada kad ste već svi tako široke ruke, a ako popust još malo potraje moglo bi se još nadokupiti …. samo treba skupiti kunića… 🙂 🙂 :)…[smiley1][smiley1][smiley1]

Agramer još nije kraj godine, a kad dođe dokapitalizacija naravno da će skočiti cijena. Ovo je dionica za kupiti i staviti na slobodnu poziciju i ne gledati kretanje cijene.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


Na ovoj dionici se vidi tko je investitor u Belju, uzeo sam 100 komada prosle godine u ovo vrijeme kad je bila 290kn, a sad je i manje.. 🙂 🙂 Može se to svakako tumačiti… moje mišljenje je da je to “slatki” popust Belja, ili rasprodaja na 30% nižim cijenama pa sam kupio još 150 komada kad ste već svi tako široke ruke, a ako popust još malo potraje moglo bi se još nadokupiti …. samo treba skupiti kunića… 🙂 🙂 :)…[smiley1][smiley1][smiley1]

dok vi ovdeje pricate netko vam kupuje jeftino belje[smiley2][smiley1][smiley2][smiley7]

HTIO sam ući u belje PA MI JEDAN BROKER REKAO DA JE DIONICA BUDUĆNOSTI ALI DA SE NE MORAM ŽURITI U KUPOVINU DO KRAJA GODINE
[smiley6][smiley6][smiley6]

Ako je broker ne mora značiti da ima nekakvu inside informaciju, ali biti će sigurno na razinama prije korekcije, od 300-330, a lako možeš izračunati koliko je to postotaka. Možda baš taj broker skuplja malo po malo [smiley2]

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Može li netko izračunati tržišnu kapitalizaciju nakon dokapitalizacije uz cijenu 350,00 kn! [smiley1]

I love the Smell of Profits in the Morning

Dali netko zna koliko je jak mliječni dio Belja, tj. dali trebaju pojačanje svog pogona?

[i]Bjelovar, akvarij, bolnica, poglavarstvo, Baby-beef[color=blue][/color][i][/i][/i]

ono sto mi se svida kod tode sto razmislja unaprijed, ne provodi politiku na bolje samo u pogonima i stalama vec i na hektarima zemlje, tj. sve ce navodniti i stucno upravljati da dobija svake godine sto veci prinos hrane za svinje i goveda sto ce rezultirati i nizom cijenom produkta te kada cijena hrane skoci sto se predvida sljedece godine i vecom zaradom pri prodaji a to znaci automacki veci povrat investicije koju je sada ulozio ili ulaze[smiley11]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Bravo!

Toda za precjednika!

I love the Smell of Profits in the Morning

Ma dajte te njegove kompanije su prezadužene do boli. A i precijenjene. Pogotovo Belje.
Dajte malo izračunajte pokazatellje


Ma dajte te njegove kompanije su prezadužene do boli. A i precijenjene. Pogotovo Belje.
Dajte malo izračunajte pokazatellje

Od kuda ti to ??? Koje to pokazetelje za BLJE ti imaš i od kuda si ih izračunao ???
P = 270 kn
P/E (2006) = 14,5
BV (1H-2007) = 192 kn
P/S (2006) = 2,25
P/B = 1,4

Po ovome BLJE je trenutno jedno od najboljih za kupnju (uslijed IPO-a HT-a). KRAS i FRNK su isto dosta pali i imaju dobre pokazatelje.

The Truth Is Out There

P/E ti je umjetan, valjda to znaš. Zahvaljujući otpisu potraživanja. Nema tu stvarne dobiti to je jasno, a da nisu manipulirali zalihama ( negativne zalihe ) morali bi iskazati GUBITAK.
Na sve to treba dodati i novu emisiju dionica od 3milijuna komada što će razrijediti kapital.
Kad krene nizbrdo i 270 kuna će vam se činiti kao kuća veliko.

New Report

Close