BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ostalo je Plavi skoro sve dobro naveo, a izuzetno se zalažem za ono dugoročno ulaganje kod ove dionice, a to znači da je kvalitetna firma, odlično vođena. U ovo vrijeme dogodine mogli bi se svi iznenadit sa cijenom. Inače iskoristiti Belje za skok od 10% da bi izašao i ponovno ušao je riskantno i ne bi preporučio, tu je sve teže skupiti veću količinu po niskim cijenama.

Najavljena je dokapitalizacija prije 6 mjeseci i investittori su kaznili Belje i spustili ga na 240kn,od tada je narastao 30%!
Ima ih jako puno koji su prije najave dokapitalizacije kupovali na razinama preko 300kn i ti su razocarani,ja ih razumijem!
Ali ne možete sada tu pljuvati firmu koja je ogromna i koja zaposljava gotovo 2000 ljudi a da ne spominjem i kooperaciju!Ovdje se stavri ne mogu preko noći promjeniti!

Novac je kisik burze!

nitko ne pljuje firmu već koliko ja shvaćam govori u ulaganju u tu firmu kroz kupovinu i prodaju njenih dionica…

nema mi druge nego se zae..ti


nitko ne pljuje firmu već koliko ja shvaćam govori u ulaganju u tu firmu kroz kupovinu i prodaju njenih dionica…

u pravu si, ko smije pljucati po ovoj firmi, ovo je pravi dragulj.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


nitko ne pljuje firmu već koliko ja shvaćam govori u ulaganju u tu firmu kroz kupovinu i prodaju njenih dionica…

Tako je. Firma je OK, ali način na koji su izigrani mali dioničari i način na koji su špekulanti zaradili novac na ovcama je velik uteg za ovu dionicu.

+ rezultati nisu takvi kavi su prikazani
+ u igri je preko 8 mil dionica

I love the Smell of Profits in the Morning


Elvar: ” nitko ne pljuje firmu već koliko ja shvaćam govori u ulaganju u tu firmu kroz kupovinu i prodaju njenih dionica… ” Tako je. Firma je OK, ali način na koji su izigrani mali dioničari i način na koji su špekulanti zaradili novac na ovcama je velik uteg za ovu dionicu. + rezultati nisu takvi kavi su prikazani + u igri je preko 8 mil dionica

Fazan,kod tebe vrijeme ne teče!Pa ti si cijelo vrijeme u prošlosti!Hoćeš li pričati o ovoj dokapitalizaciji još 3 godine?
Jel znaš što se sve napravilo u Belju u zadnjih 6 mjeseci od kada prosipaš patke ovdje?Jel znaš što će se napraviti u narednih 6 mjeseci?
U belju se sve poduzima kako bi se novci zarađivali što prije i što više!!!!!
Daj napiši nešto konkretno vezano za firmu,hoće li biti uskoro koja kapitalna investicija?

Novac je kisik burze!

Smiri živce. Ne pišem negativno o firmi već komentiram način na koji se trguje njome.

Prošle nedjelje sam se vozio biciklom iza zoo, bentom pa skrenio kroz polja prema Jagodnjaku. Na pola puta usred ničega nalazi se svemirsko postrojenje s velikim natpisom BELJE. Čak niti Todorić u njega ne može ući a da ne presvuče gaće.

Eto ti ulaganja.

Rezulati nisu dobri, imam inside. Bit će dobri kada tvrtka stane na noge.

Velik problem je višak zaposlenih. Da li znaš da svatko jutro nekoliko stotina radnika koji su neraspoređeni saznaje gdje će taj dan raditi. A npr. jedno BELJE ne može zaposliti dipl. oeca, a kamoli dipl. ing.

Za taj svemirski pogon su jedva našli ljude koji će raditi!

Dao Bog da BELJE preraste u giganta, ne zbog tvojih pišljivih dionica, već zbog toga da ljudi ti radnici i koperanti bolje žive.

Jel trebam još nešto?

I love the Smell of Profits in the Morning

Kod Belja bi se sviđaju dvije stvari:
1.Todorić je već dokazao na svojim firmama kako se stvara profit
2.Todorić i HFP imaju 88% dionica(još uvijek)

Novac je kisik burze!

3. Škojo Franjo 0,49 (Todorićev igrač kojemu je prodao Alastor)

I love the Smell of Profits in the Morning

Naravno da mi je drago da se Belje razvija i cijelo to područje.Volio bih da Belje bude jaki izvoznik i da mu prihodi od prodaje u inozemstvu budu jednaki kao u zemlji i da Belje pripomogne da se smanji uvoz u hrvatsku!

Novac je kisik burze!

A zašto onda trkeljaš da ja živim u prošlosti?
I zašto se cijena kreće oko 300,00 kn?

Sve te kapitalne investicije i ulaganja su već uračunate u cijenu.

Po meni okidač bi mogao biti prihod od 1 milrd. kuna. To mi se nekako čini psihološka granica.

I love the Smell of Profits in the Morning

Međutim cijena dionice će rasti i ove godine i dogodine još jače zbog perspektive.Zbog rasta proizvodnje,zbog rasta izvoza,zbog kapitalnih ulaganja…
Poslije vaših postova uvijek dobivam dojam da su mali dioničari prevareni…..Todorić ulozio znanje i 300 milijuna dosad,ovaj tempo kojim on ulaže je fascinantan…..kako sam ja to kao mali dioničar prevaren s dokapitalizacijom a nisam ni kune firmi donio….Todorić ima 51% dionica i donio je 300 milijuna a što su ostalih 49% napravili….oni su tu da se ljute???

Novac je kisik burze!

Mene fascinira da netko ima 51% udjela i podiže vrijednost ostatku od 49%(koji samo zbrajaju kapitalne dobitke i hlade j….)!Vidiš kako je Ježić kod Dioki-a prvo digao udjel i sad će krenuti s profitima a vi ostali čekajte!
Ja sam mišljenja da će tek u 2008 godini Belje počet s pravim rezultatima,hoću li je tada moći kupiti za 310kn?

Novac je kisik burze!

New Report

Close