BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Bisakovi
Ne kazem da je ovdje slucaj al dovoljno dugo si tu da i sam znas da u vecini slucajeva kad omf prodaje to ispadne jako dobro jer ga zaboli za to al isto tako nad druvoj strani privatno se kupuje….

Dragi kolega,u fondovima rade skolovani i educirani ljudi cija je profesija investiranje na trzistima kapitala i rad fondova je pod nadzorom drzavnog regulatora.
OMF su napravili gresku sa LEDO-om i JAMNICOM ,ali s druge strane,ostvarili su dobit na obveznicama i normalno je da pokusavaju rasprodati te dionice jer ih ionako vode na 0.
S druge strane,imate mahom needucirane retail investitore,cesto vodene emocijama,pohlepom i strahom.
Kome bi vi dali povjerenje?Svako pravilo moze imati ponekad iznimke,ali to je doista rijetkost.
Slazem se da su pozicije neravnopravne,ali to je jednostavno tako!
[/quote]
ŠKOLOVANI I EDUCIRANI LJDI????? I naprave takve greške? Ovo im nije prva greška. A mi obični mali neznalice smo si sami krivi što smo ulagali ili pratili OMF?

pitanje za 70 milijardi kuna ?
Kome ce fondovi prodat obveznice, odnosno kako ce ih država otkupit.
Sto cemo ako kamata poraste, a kreditni rejting smeće.

Skolovani manageri su radili dopkap dalekovoda po 250, a za 3 mjeseca je bio za stecaj.


A PTKM? LKPC?




Bisakovi
Ne kazem da je ovdje slucaj al dovoljno dugo si tu da i sam znas da u vecini slucajeva kad omf prodaje to ispadne jako dobro jer ga zaboli za to al isto tako nad druvoj strani privatno se kupuje….

Dragi kolega,u fondovima rade skolovani i educirani ljudi cija je profesija investiranje na trzistima kapitala i rad fondova je pod nadzorom drzavnog regulatora.
OMF su napravili gresku sa LEDO-om i JAMNICOM ,ali s druge strane,ostvarili su dobit na obveznicama i normalno je da pokusavaju rasprodati te dionice jer ih ionako vode na 0.
S druge strane,imate mahom needucirane retail investitore,cesto vodene emocijama,pohlepom i strahom.
Kome bi vi dali povjerenje?Svako pravilo moze imati ponekad iznimke,ali to je doista rijetkost.
Slazem se da su pozicije neravnopravne,ali to je jednostavno tako!
[/quote]
ŠKOLOVANI I EDUCIRANI LJDI????? I naprave takve greške? Ovo im nije prva greška. A mi obični mali neznalice smo si sami krivi što smo ulagali ili pratili OMF?
[/quote]
Tocno je,ali uspjeh u vodenju fonda se moze vidjeti iz sveukupnog ulaganja i prinosa ,a ne iz pojedinih dionica,zar ne?I da ste pratili OMF kada su poceli prodavati LEDO na 8000 kuna i vise,sada bi bolje prosli.



Mađar je nudio 30 kn per share ali je odbijen jer je cijena pre niska.

Ne bih rekao da je odbijen jer je cijena niska, prije bih rekao zato, sto je cilj otet ovih preostalih 35%, to odmah cijenu za Ramljakovu ekipu diže s 4, na 5,5 eura-a, a to je Todina nominala od 40 kn
[/quote]
Točno. U tijeku je pljačka privatne imovine hrvatskih građana.

Status Quo: Roll Over Lay Down




Mađar je nudio 30 kn per share ali je odbijen jer je cijena pre niska.

Ne bih rekao da je odbijen jer je cijena niska, prije bih rekao zato, sto je cilj otet ovih preostalih 35%, to odmah cijenu za Ramljakovu ekipu diže s 4, na 5,5 eura-a, a to je Todina nominala od 40 kn
[/quote]
Točno. U tijeku je pljačka privatne imovine hrvatskih građana.
[/quote]
Ma ,tko moze vjerovati u te nicim potvrdene price i naklapanja.
Ovakvi “Madari,kinezi,Rusi i Arapi)” se uvijek pojavljuju kao dio “teorija urota” kada firme idu u stecaj(DIOKI,KSST,VALIDUS itd).
Dakako,to se nikada nije pokazalo tocnim,a u ovom slucaju je i apsurdno da netko uopce razmislja o “preuzimanju” na taj nacin jer jamstva i obaveze visestruko prelaze vrijednost kapitala.

Inace, tek toliko da znate veliki dii vaseg novca nalazi se u Austriji 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down


U svijetu je puno firmi koje kupuju posrnule i onda ih osnažene prodaju .

Belje je kupljeno za jednu kunu i dostiglo na 300 kuna .

Vjerojatno je to to kad je brana velika, netko ima bolji info od nas malih pa sam se malo osnazio.
Čekamo daljni rasplet, nadam se pozitivi.


Inace, tek toliko da znate veliki dii vaseg novca nalazi se u Austriji 🙂

Podigni kaznenu prijavu, nemoj ovdje piskarati, djeluj!



U svijetu je puno firmi koje kupuju posrnule i onda ih osnažene prodaju .

Belje je kupljeno za jednu kunu i dostiglo na 300 kuna .
[/quote]

pa se opet vratilo na tu 1 kn





Bisakovi
Ne kazem da je ovdje slucaj al dovoljno dugo si tu da i sam znas da u vecini slucajeva kad omf prodaje to ispadne jako dobro jer ga zaboli za to al isto tako nad druvoj strani privatno se kupuje….

Dragi kolega,u fondovima rade skolovani i educirani ljudi cija je profesija investiranje na trzistima kapitala i rad fondova je pod nadzorom drzavnog regulatora.
OMF su napravili gresku sa LEDO-om i JAMNICOM ,ali s druge strane,ostvarili su dobit na obveznicama i normalno je da pokusavaju rasprodati te dionice jer ih ionako vode na 0.
S druge strane,imate mahom needucirane retail investitore,cesto vodene emocijama,pohlepom i strahom.
Kome bi vi dali povjerenje?Svako pravilo moze imati ponekad iznimke,ali to je doista rijetkost.
Slazem se da su pozicije neravnopravne,ali to je jednostavno tako!
[/quote]
ŠKOLOVANI I EDUCIRANI LJDI????? I naprave takve greške? Ovo im nije prva greška. A mi obični mali neznalice smo si sami krivi što smo ulagali ili pratili OMF?
[/quote]
Tocno je,ali uspjeh u vodenju fonda se moze vidjeti iz sveukupnog ulaganja i prinosa ,a ne iz pojedinih dionica,zar ne?I da ste pratili OMF kada su poceli prodavati LEDO na 8000 kuna i vise,sada bi bolje prosli.
[/quote]
Pardon , krivo sam se izrazio, mislio sam ako su već kupili LEDO (ili koje druge) onda trebaju pazit i nadzirat šta se u firmi dešava, a ne se ponašat koda ih nije briga i kad se dogodi neko s**anje onda bježe glavom bez obzira.
Ja kao mali i neobrazovano-needucirani ulagač bi se trebao osjećat sigurnije kad se OMF pojavi u dionici koju posjedujem , a ne suprotno, nadam se da kužite šta hoću reći.




U svijetu je puno firmi koje kupuju posrnule i onda ih osnažene prodaju .

Belje je kupljeno za jednu kunu i dostiglo na 300 kuna .
[/quote]

pa se opet vratilo na tu 1 kn
[/quote]

Nakon drastićnog pada može samo oporavak
Naravno dug je put i teško da će više dostići ATH .

New Report

Close