BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako se čuje konstantno samo jedna strana zašto se nebi čula i druga?Postoje intelektualci/povjesničari i sam lijeve i desne strane,kako to da su u mainstreamu 95 posto lijevi? Jedoumlje je iza nas zato smo i krenuli prema kapitalizmu i demokraciji


Pisao sam neki dan, ali su mi obrisali sve.
Konzum
Mercator
Jamnica
Ledo
Belje
Zvijezda
Pik
Tisak
Samo ovo vrijedi 30 milijardi.
[/quote
Istina je da vrijedi. Ali jeste li vi razumjeli da je taj novac vec uzeo todoric. On je digao KREDITE u vrijednosti imovine. I to na svoju i vasu imovinu. Novce je potrosio i iznio izvan REPUBLIKE Hrvatske.
Probajte shvatiti da je Todoric vec prodao bankama i vjerovnicima sve te firme. I to i svoje i vase udjele u tim firmama. Opljackao vas je i mala klika ljudi je pokuplla sve novce u svoje dzepove i iznjela izvan zemlje. Zato nije bilo IPO. Jer tada ne bi mogao opljackati 40 % malih dionicara.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ta pljacka koju je ucinio Todoric i klika oko njega i to pljacka privatne imovine građana Hrvatske – mirovinskih fondova i dionica je udarac na drzavnu sigurnost od koje se ova jadna zemljica nikada vise nece oporaviti.

Status Quo: Roll Over Lay Down



Belje je biser od firme. Probajte razmišljat šta će biti za 10,20 …godina. Znači iamte livadu,halu i malo strojeva a iz toga izlazi kulen.vrhunski sirevi,vrhunksa i srednja vina,brašno,poljoprivredni proizvodi,turizam. Pa ovi napdaju i otimaju jer vrijed.Probajte zamislit koliko koštaju svi ti novinski članci,podvale u emisijama….to je ono što kažu hibridni rat

sve to stoji sto ste napisali..ali po kojoj cijeni oni to proizvode, jesu li konkurentni i mogu li servisirati svoje dugove..tu je problem..ako imas puno uhljeba, koji primaju ogromne place a ne rade nista koliko necega vrhunskog moras proizvesti da bi poslovao s dobiti…sve agrokorove firme su, kao i drzavne, sluzile za uhljebljavanje..na taj nacin je vuk bio sit a ovce na broju..di je takav nacin poslovanja doveo svi smo svjedoci, pogotovo mi mali dionicari danas..

[/quote]
Ramljak je objavio da do 2020. najviše dobiti očekuje baš od Belja i Vupika.Nemojte biti naivni da je to loša ili nekonkurentna tvrtka.Hrvatski proizvodi u egal kvaliteti su jeftini od Europskih,druga stvar je što ne postoji susutav vredovanja kvalitete pa pokušavaju poluproizvod ovdje prodat pod proizvod.lind može prodat čokolado običnu prodat ovdje za 30 kuana npr.Kraš nemože za 20 a okladio bi se da je najmanje ista kvaliteta.Ono što ja znam i ljudi s kojima sam razgovarao kažu da su ogromni novci tamo uloženi ( pogledajte one vinogade,ako radite korektno povrati su dugi u toj branši) , Naravno da su uhljebi problem ali to Hravatski problem ( čitaj politički)na bilo kojoj razini pa ga tako ni Toda nije mogao izbjeći.Način poslovanja je bio loš ,puno je stvari krvivo napravio,kupovao je firme koje nemaju veze sa branšom,plaćao je kasno itd.itd. ali je moj dojam da je najveći razlog doslovno kamatarenje bankovne industrije.

Zbog ove nove uredbe, ako sam dobro razumio, nalozi na Belju od Nove godine idu po 50 lipa razmak, posto spada u drugi razred ko i ADPL koji je naveden ko primjer? Dva su razreda, prvi i drugi, u prvom su nalozi u razmaku po kunu a u drugom po 50 lipa.

Isprike. Sad sam nasao tablicu. Nije razmak po 50 lipa nego po 1 lipu ako je raspon cijene izmedu 2 i 5 kn.

e, za ovo treba biti žešći pacijent .

na kupnji je 600 komada MKT nalog, prva prodaja je 3,19, slijedeća 3.20, nakon toga tek 6.50, i pacijenti se ne žele povući više ????

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


e, za ovo treba biti žešći pacijent .

na kupnji je 600 komada MKT nalog, prva prodaja je 3,19, slijedeća 3.20, nakon toga tek 6.50, i pacijenti se ne žele povući više ????


http://zse.hr/default.aspx?id=81050
svi nalozi su uklonjeni, treba zadavati nove




Belje je biser od firme. Probajte razmišljat šta će biti za 10,20 …godina. Znači iamte livadu,halu i malo strojeva a iz toga izlazi kulen.vrhunski sirevi,vrhunksa i srednja vina,brašno,poljoprivredni proizvodi,turizam. Pa ovi napdaju i otimaju jer vrijed.Probajte zamislit koliko koštaju svi ti novinski članci,podvale u emisijama….to je ono što kažu hibridni rat

sve to stoji sto ste napisali..ali po kojoj cijeni oni to proizvode, jesu li konkurentni i mogu li servisirati svoje dugove..tu je problem..ako imas puno uhljeba, koji primaju ogromne place a ne rade nista koliko necega vrhunskog moras proizvesti da bi poslovao s dobiti…sve agrokorove firme su, kao i drzavne, sluzile za uhljebljavanje..na taj nacin je vuk bio sit a ovce na broju..di je takav nacin poslovanja doveo svi smo svjedoci, pogotovo mi mali dionicari danas..

[/quote]
Ramljak je objavio da do 2020. najviše dobiti očekuje baš od Belja i Vupika.Nemojte biti naivni da je to loša ili nekonkurentna tvrtka.Hrvatski proizvodi u egal kvaliteti su jeftini od Europskih,druga stvar je što ne postoji susutav vredovanja kvalitete pa pokušavaju poluproizvod ovdje prodat pod proizvod.lind može prodat čokolado običnu prodat ovdje za 30 kuana npr.Kraš nemože za 20 a okladio bi se da je najmanje ista kvaliteta.Ono što ja znam i ljudi s kojima sam razgovarao kažu da su ogromni novci tamo uloženi ( pogledajte one vinogade,ako radite korektno povrati su dugi u toj branši) , Naravno da su uhljebi problem ali to Hravatski problem ( čitaj politički)na bilo kojoj razini pa ga tako ni Toda nije mogao izbjeći.Način poslovanja je bio loš ,puno je stvari krvivo napravio,kupovao je firme koje nemaju veze sa branšom,plaćao je kasno itd.itd. ali je moj dojam da je najveći razlog doslovno kamatarenje bankovne industrije.
[/quote]
To nema veze sa sadasnjim dionicarima.Oni gube sve u nagodbi i -ili bez nje.To moze biti od znacaja za nove vlasnike u novim drustvima.

Ne razumijem, tko kupuje konstantno dionice za koje se 99% smatra da će vrijediti 0 kuna?
Danas sve u brutalnom rastu. Koliko me logika služi postoje moguća 2 razloga :
1. Kupuju budale
2. Kupuje netko tko ima povlaštene informacije

Jel postoji 3. razlog?





Belje je biser od firme. Probajte razmišljat šta će biti za 10,20 …godina. Znači iamte livadu,halu i malo strojeva a iz toga izlazi kulen.vrhunski sirevi,vrhunksa i srednja vina,brašno,poljoprivredni proizvodi,turizam. Pa ovi napdaju i otimaju jer vrijed.Probajte zamislit koliko koštaju svi ti novinski članci,podvale u emisijama….to je ono što kažu hibridni rat

sve to stoji sto ste napisali..ali po kojoj cijeni oni to proizvode, jesu li konkurentni i mogu li servisirati svoje dugove..tu je problem..ako imas puno uhljeba, koji primaju ogromne place a ne rade nista koliko necega vrhunskog moras proizvesti da bi poslovao s dobiti…sve agrokorove firme su, kao i drzavne, sluzile za uhljebljavanje..na taj nacin je vuk bio sit a ovce na broju..di je takav nacin poslovanja doveo svi smo svjedoci, pogotovo mi mali dionicari danas..

[/quote]
Ramljak je objavio da do 2020. najviše dobiti očekuje baš od Belja i Vupika.Nemojte biti naivni da je to loša ili nekonkurentna tvrtka.Hrvatski proizvodi u egal kvaliteti su jeftini od Europskih,druga stvar je što ne postoji susutav vredovanja kvalitete pa pokušavaju poluproizvod ovdje prodat pod proizvod.lind može prodat čokolado običnu prodat ovdje za 30 kuana npr.Kraš nemože za 20 a okladio bi se da je najmanje ista kvaliteta.Ono što ja znam i ljudi s kojima sam razgovarao kažu da su ogromni novci tamo uloženi ( pogledajte one vinogade,ako radite korektno povrati su dugi u toj branši) , Naravno da su uhljebi problem ali to Hravatski problem ( čitaj politički)na bilo kojoj razini pa ga tako ni Toda nije mogao izbjeći.Način poslovanja je bio loš ,puno je stvari krvivo napravio,kupovao je firme koje nemaju veze sa branšom,plaćao je kasno itd.itd. ali je moj dojam da je najveći razlog doslovno kamatarenje bankovne industrije.
[/quote]
To nema veze sa sadasnjim dionicarima.Oni gube sve u nagodbi i -ili bez nje.To moze biti od znacaja za nove vlasnike u novim drustvima.

ma kakvo kamatarenje..hrpa glupih i nerazumnih poslovnih poteza…pogledaj samo mehanizaciju belja..sve je to super imati fendta, deera..ali trebaju li bas najskuplji strojevi i moze li to belje platiti, vinarija je predivna ali da li je bas trebala biti tako spektakularna..prodati beljetrans a ovisan si o transportu ko zemlja o suncu..i sto je najgore sada si ovisan o ricardu..a cisto sumnjam da ima netko na trzistu tko moze pruziti kvalitetnu uslugu prijevoza beljskom stocarstvu osim trenutno ricarda..a radnici im rade za 3200-4000 kn..nadam se da neke buduce uprave biti racionalnije i pametnije


Ne razumijem, tko kupuje konstantno dionice za koje se 99% smatra da će vrijediti 0 kuna?
Danas sve u brutalnom rastu. Koliko me logika služi postoje moguća 2 razloga :
1. Kupuju budale
2. Kupuje netko tko ima povlaštene informacije
Ali budale nemaju bas puno para
Jel postoji 3. razlog?
Budale nemaju bas puno para

New Report

Close